68:94
(24:27, 39:48, 53:76)
A je tu konec. Český výběr předvedl velmi dobrý výkon a po sedmi porážkách si připsal první výhru na turnaji. Po vyrovnané první čtvrtině si udělal menší náskok na začátku druhé čtvrtiny a definitivně o výhře rozhodl ve třetím dějství, kde zvítězil o 14 bodů. Mohl nastřílet i 100 bodů, ovšem výhra o 26 bodů nad domácím výběrem se určitě počítá. Češi tak budou hrát o 17. místo s Ukrajinou v neděli od 10:15, Estonsko se pokusí v boji o 19. místo porazit Gruzii, která by měla být jasně nejslabším účastníkem turnaje. Tímto se s Vámi loučím a přeji hezký zbytek dne.
69:71
(24:18, 48:38, 62:50)
Neuvěřitelně špatná čtvrtá čtvrtina rozhodla o porážce českého týmu v souboji s Ruskem. Češi v celém zápase vedli dvojciferným rozdílem, ale poslední část hry prohráli 7:21 a tím i celé utkání 69:71.

Výsledek tohoto utkání může hrát roli v případné osmifinálové skupině, ale ta je stále daleko. Český tým totiž zítra čeká závěrečné utkání ve skupině základní s Bosnou a Hercegovinou.

Nejlepším střelcem českého týmu se stal Martin Peterka, který dal 23 bodů a přidal 11 doskoků. Na druhé straně se nejvíce dařilo dvojici Martynov – Fedorčenko. Oba nastříleli 22 bodů a postarali se tak o více než polovinu ruských bodů.

Z mé strany je to tedy pro dnešek vše, děkuji Vám za pozornost a budu se těšit zase příště.