Ústí n/L – Motor ČB 3:2 (po pr.) | Vítkovice – Olomouc 3:0 (kon.) | K. Vary – Liberec 3:1 (kon.)
Opava – Znojmo 3:1 (kon.) | Plzeň – Sparta 2:7 (kon.) | Havířov – Kometa Brno 1:2 (kon.)
Třinec – Pardubice 7:2 (kon.) | Havlíčkův Brod – Jihlava 3:4 (kon.)
HC Vítkovice Ridera
3:0 (2:0, 0:0, 1:0)
HC Olomouc
Pondělí 01.11.2010, 17:00 • ČEZ aréna Ostrava • DHL Extraliga juniorů

Zápas je u konce, tři body zůstávají v Ostravě. A to zcela zaslouženě. Hosté si sice dokázali vypracovat šance, ale nedokázali je proměnit, což pro Bartošáka znamená druhou vychytanou nulu v této sezóně. Vítkovičtí hráli s nasazením, stejně jako jejich soupeř, ale co se obrazu hry a konečně i výsledku týče, byli přece jen lepší. Loučíme se s Vámi z Ostravy a těšíme se již v pátek napočtenou, u zápasu, ve kterém vítkovičtí přivítají Litvínov. (19:12:52)

60:00

59:59
    Poslední rána patří Pociechovi, Kůdelovy jen zaduněly betony.

59:55
    Zřejmě poslední vyloučení dnešního zápasu, za krosček je potrestán hostující Pozděna.

59:12
    Hostům se podařilo vyhodit do středního pásma.

58:38
    Ustrnul se vrací do hry, Vítkovice pokračují v přesilovce 5 na 4.

58:29
    Po šarvátce před olomouckou klecí jsou současně vyloučeni domácí Řehák a olomoucký Axman, oba na 2+2 minuty za hrubost. Vítkovičtí hrají 5 na 3.

57:45
    Hosté opět vyhazují.

57:32
    Zadní mantinel za olomouckou klecí duní od vítkovických střel...

57:05
    Hosté vyhazují.

57:00
    Žvátorova střela sražena bránící hokejkou do ochranné sítě.

56:51
    Bránící olomoucká trojice se semkla kolem branky a čeká, co domácí vymyslí.

56:38
    Vítkovičtí trenéři si berou oddechový čas.

56:38
    Olomoučtí půjdou do tří, za vražení na hrazení bude pykat Ustrnul.

56:19
    Za hru vysokou holí je na trestnou lavici odvelen hostující Jergl, který si odpyká 4 minuty.

55:40
    Galajda se prodral až do mezikruží, ale hosté přistupují ke svým soupeřům těsně, přihrávka tedy nemohla projít.

54:47
    Olomoučtí nahazují puky do pásma, ale tam jsou připraveni domácí a vyrážejí do útoku.

53:58
    Walker ujížděl s pukem do pásma, zpětná přihrávka ale skončila v moci olomouckých.

Monika Baloghová

Branky a nahrávky: 6. Řehák (Maliník, Pociecha), 20. Slovák (Kolouch, Walker), 52. Slovák (Kolouch, Žvátora)

HC Vítkovice Ridera: Bartošák - Pociecha, Pavelka, Prokop, Kovář, Žvátora, Koziol, Klimíček - Vrána, Walker, Kolouch, mareček, Šebesta, Richter, Maliník, Galajda, Slovák, Kucsera, Řehák
    HC Olomouc: Kůdela - Ustrnul, Kvapil, Lyzák, Kreisel, Axman, Brandýs, Jergl, Pozděna - Vaněk, Voznica, Lehečka, Haas, Málek, Ogrizek, Konečný, Králík, Mareček, Machala, Rác, Heža

Rozhodčí: Šutara - Poruba, Vengřín