Hr. Králové – Motor ČB 3:4 (po pr.) | Ústí n/L – Slavia 3:4 (kon.) | Plzeň – Sparta 4:6 (kon.)
Vsetín – Zlín 6:1 (kon.) | Liberec – Letňany 5:0 (kon.) | Kometa Brno – Olomouc 6:7 (po s.n.)
Pardubice – Písek 0:2 (kon.)
VHK ROBE Vsetín
6:1 (2:0, 2:1, 2:0)
Berani Zlín
Pondělí 01.11.2010, 16:30 • Na Lapači • Extraliga staršího dorostu

Třetí třetinu už měl Vsetín plně pod kontrolou. Značně mu pomohli nervózní hostující hráči, kteří se s přibývajícími minutami soustředili spíše na vyyřizování účtů, než na hru samotnou. Domácím se i díky tomu podařilo vsítit ještě dvě branky a Zlínští tak pocestují z Lapače se šestibrankovým debaklem. Ze Vsetína přejeme příjemný večer. (18:44:13)

Vsetín vstřelil branku!
    Janeba předvedl lahůdkovou kličku, po níž se dostal do zakončení. Svoboda sice jeho střelu vyrazil, puk se ale vrátil zpět na hůl Janeby. Ten bez váhání poslal puk na číhajícího JOSEFA DAŇKA, který mez problémů uklidil černý nesmysl do prázdné branky. Asistence: Jaroslav Janeba.

57:07
    Vsetín kontroluje puk, utkání už se spíše jen dohrává.

56:24
    Dlouho se k ní schylovalo, ž k ní došlo - na Lapač zavítala bitka. Vše začal hostující hráč, který za domácí brankou zezadu skočil po jednom z domácích hráčů. Na pomoc mu přišel Stodůlka, který tygřím skokem sestřelil zlínského rváče. Po následné bitce jsou uděleny tyto tresty - Jurík a Stodůlka - 5 minut + do konce utkání, Kovařík a Pokorný - 2+2 minuty.

55:53
    Janeba v akci dva na jednoho zvolil střelu, tu ale hostující bek srazil vysoko nad.

54:10
    Domácí už utkání jednoznačně kontrolují. Stodůlka nyní jen těsně nedosáhl na přihrávku agilního Pokorného.

53:04
    Vsetín využil přesilovou hru. Střelu Josefa Daňka ještě Svoboda dokázal vyrazit, ovšem pouze k osamocenému MARTINU KÝVALOVI. Pro toho již nebylo problémem přehodit ležícího brankáře a zvýšit náskok Vsetína na čtyři branky. Asistence: Josef Daněk.

52:41
    Matula nyní za zády rozhodčího přetáhl svou holí Kohouta, odjíždějícího na střídačku, zákrok mu prošel.

51:52
    Kohout našel utěšenou přihrávkou Pokorného, proti jeho střele z bezprostřední blízkosti se ale vyznamenal brankář Svoboda.

57:27
    A už je zase ve čtyřech. Tentokrát přehnal svůj důraz Jan Strojil a je vyloučen za napadení.

51:07
    Zlín je v pěti.

50:47
    Janeba v pozici klečícího střelce napálil svou dorážkou břevno.

50:00
    Popelka nyní poslal tvrdě na hrazení Slováčka, tentokrát mu to ale prošlo.

49:07
    Navíc hosté očividně vůbec neunášejí fakt, že ve Vsetíně opět prohrávají. David Hrazdíra nyní zcela zbytečně sestřelil loktem jednoho z hráčů VHK a nemohl následovat nic jiného než další dvouminutový trest.

48:47
    Zlín se sice ubránil, žas ke srovnání se mu ovšem povážlivě krátí.

Radek Bařina

Branky a nahrávky: 5. Ptáčník (Slováček), 11. Daněk (Ptáčník, Slováček), 24. Kohout (Pokorný), 31. Žák (Slováček), 54. Kývala (Daněk), 58. Daněk (Janeba) - 29. Jurík

VHK ROBE Vsetín: Kohn (Urban) - Galia, Hradil, Žák, Vašíček, Báchor, Gajdoš, Štědrý - Neuwirth, Daněk, Pokorný, Štrbík, Ptáčník, Stodůlka, Kohout, Kývala, Janeba, Slováček, Brida, Tobola.
    Berani Zlín: Dohnal (Svoboda) - Buchta, Stromeček, Strojil, Papežík, Macharáček - Kovařík, Mika, Burša, Skočík, Matula, Popelka, Jurík, Sekerka, Hrazdíra, Sedláček, Vaculín.

Rozhodčí: Langer - Novák, Škrobák.