Chrudim – Balticflora Teplice 4:5 (kon.)
FK Chrudim
4:5 (1:3)
FC Balticflora Teplice
Pátek 20.05.2011, 20:00 • SH Chrudim • 1. Futsal liga

Teplice těsnou výhru udržely a snižují stav série na 2:1. Chrudim ve druhém poločase nejprve dokázala dorovnat dvougólovou ztrátu, ale takticky výborně hrající hosté, podporováni skvěle hrajícím Rodrigem Tavernou, se opět ujali vedení a v dramatickém závěru už svůj náskok udrželi. Velkou zásluhu na vítězství Balticflory má i brankář Jan Kalina, který ve 26. minutě nahradil vyloučeného kolegu Thiaga a předvedl několik výtečných zákroků. Čtvrtý zápas se bude hrát v úterý v Teplicích. (21:47:56)

40
    Ještě bleskurychlá hostující rozehra, Paulinho trefil boční síť.

40
    Faul Michala Mareše dvě vteřiny před koncem. Teplická lavička už začíná slavit.

40
    Ještě debata rozhodčích s domácí střídačkou.

40
    Zbývá šest vteřin. Hosté navíc rozehrávají.

40
    Dentinhovu ránu chytá Kalina. Do konce zbývá osm vteřin!

40
    Chrudim právě vstřelila branku!
    LUKÁŠ REŠETÁR snižuje na 4:5. Do konce zbývá 26 vteřin!

40
    Dentinhův pokus odvrátil Leite. Do konce zbýva půl minutka.

40
    Rodrigo Taverna, který zůstal na hřišti jako brankář, chytil střelu Sidneyho.

39
    Teplice právě vstřelily branku!
    Další šance Teplic už ale gólem končí! Rodrigo Taverna se tentokrát proměnil v nahrávače, na zadní tyči našel zcela volného JOAO LEITEHO a ten měl před sebou jen prázdnou klec.

39
    Leite šel sám na falešného brankáře Romana Mareše, který ale svůj tým podržel a šanci zmařil.

39
    Kombinaci Chrudimi zakončil Sidney, z velkého úhlu trefil jen boční síť.

38
    A opět domácí hra bez brankáře.

38
    Meller se vrátil do domácí klece a hned musel mimo brankové území vyhlavičkovávat balón do autu.

37
    Míč z futsalky Tolstova sice skončil v domácí bráně, ale byl vystřelen ze zámezí. Takže branka nemůže platit.

37
    Power - play Era - Packu.

37
    Sidney to zkusil z velké dálky. Kalina se zaskočit nenechal a míč vyrazil do autu. Chrudim si bere oddechový čas.

37
    Marcinho si v souboji šlápl na balón. Sice pro svůj tým vybojoval faul, ale možná si poranil kotník.

36
    Hosté hráli chvíli bez brankáře, ale ztratili míč a Max to málem ztrestal. Rodrigo Taverna ale stihl jeho polovysoký pokus zastavit.

36
    Teplice už mají pět faulů. Za každý další by tak následoval desetimetrový kop proti jejich brance.

35
    Další souboj Dentinho - Kalina. Hostující brankář opět úspěšný. Odražený míč pak napálil hostující bek do Romana Mareše a od něho se odrazil těsně nad.

35
    Dentinho sestřelen u teplické střídačky a v pádu sebou vzal i hostujícího kouče Komarova.

34
    Kličkovaná Dentinha k úspěchu nevedla. Domácí rozehrávají aut.

34
    Už se opět hraje, Rodrigo Taverna bude v pořádku.

34
    Další šance domácích. Rešetár technicky obstřelil Kalinu, ale na brankové čáře dobře zaskočil Marcinho. Na zemi zůstává ležet bolestivě nastřelený Rodrigo Taverna.

33
    Hosté se ubránili dalšímu ataku soupeře a nerozpakovali se odkopnout balón až před Mellera.

33
    Roman Mareš se v pokutovém území uvolnil, už byl ve velmi výhodné střelecké příležitosti, ale Paulinho stihl jeho zakončení srazit mimo tři tyče.

32
    Vědět o sobě dává rozradostněná skupinka hostujících fanoušků.

31
    Teplice se opět dostávají do vedení! Hráči Balticflory jakoby zdlouhavou kombinací soupeře uspali. Pak však přišel náběh RODRIGA TAVERNY, přesná přihrávka a na světě je hattrick hostujícího kanonýra.

30
    Meller to zkusil přes celé hřiště na prázdnou branku, nemířil však přesně.

29
    Teplice hrají power - play. V rozlišovacím dresu vběhl na palubovku Tolstov.

28
    Leite mohl strhnout vedení zpět na stranu Teplic, Meller ale předvedl výborný zákrok a nohama balón vyrazil.

28
    Já na bráchu, brácha na mě! ROMAN MAREŠ si vyměnil míč s bratrem Michalem, naběhl si za obranu a s přehledem překonal Kalinu. Krásná akce Era - Packu!

27
    DENTINHO vzal v přesilovce vše na sebe, pálil hned několikrát a v závěru početní výhody Kalinu přeci jen prostřelil - 2:3.

27
    Teplické teď drží náhradník Kalina, který vytáhl další Dentinhovu bombu.

26
    Dentinho to zkusil i podruhé a trefil tyč branky, kterou teď hájí Kalina.

26
    Dentinho vypálil, ale rozehrávka se bude opakovat.

26
    Tak nakonec jen přímý kop z hranice brankového území.

26
    Rešetár šel sám na Thiaga, obhodil ho a teplický brankář ho podrazil. Penalta a červená karta pro Thiaga!

25
    Do míče se opřel Sidney, trefil jen obranný val před sebou.

24
    Dentinhovu střelu vyrazil Thiago a před dobíhajícím Sidneyem míč uklidil do bezpečí Rodrigo Taverna.

23
    Dentinho vypracoval střeleckou pozici pro Michala Mareše, ten přestřelil.

23
    Dentinhovu střelu z ostrého úhlu si Thiago pohlídal.

22
    Roman Mareš faulován Marcinhem. Rozehrávají domácí.

21
    Kličkujícího Dentinha Tepličtí dobře zdvojili, ale domácí v akci pokračují po rozehrání autu.

21

První poločas zvládly lépe Teplice, které v něm předvedly větší efektivitu při zakončení a vypracovaly si dvoubrankový náskok. Na jejich straně zatím stojí i větší štěstí, když rány Sidneyho a Rešetára zastavila branková konstrukce. Era - Pack se navíc musí od 17. minuty obejít bez hrajícího trenéra Cacaa, který opustil hrací plochu po druhé žluté kartě.

Střely na branku po prvním poločase 7:6, střely mimo 10:5.

20
    Balticflora zvyšuje čtyři vteřiny před koncem poločasu na 1:3! PAULIHNO vystřihl krásnou individuální akci, nasadil jesličky Romanu Marešovi a nadvakrát překonal Mellera.

20
    Teplice teď drží míč. Do konce poločasu zbývá půl minuty.

19
    Rozehrávka z rohu šla na Rešetára, který napálil další tyč! Thiagovi musí zvonit v uších.

19
    Rešetár vypálil z úhlu, Thiago výborně zareagoval a míč vyrazil na roh.

19
    Rešetár se uvolnil, ale byl dobře zdvojen a následně zablokován.

18
    Domácí nepřesnost, k míči se dostává Balticflora.

17
    Chrudim hraje ve čtyřech, protože Cacau nedostal druhou žlutou kartu za faul, ale za technický přestupek - konkrétně za chybu při střídání.

17
    Sidney trefuje tyč!

17
    Žlutá karta také pro Sidneyho za protesty.

17
    Rozhodčí s vytažením červené karty váhali, ale nakonec udělali to, co podle pravidel museli. Chrudil tak přišla na zbytek zápasu o svou oporu i kouče.

17
    Cacau dostává žlutou a měl by být vyloučen, protože je dnes již druhá...

17
    Zajímavá varianta. Power - play zkouší i Teplice.

16
    Po rychlé kombinaci pálil nepřesně Dentinho.

16
    Chrudim opět zkouší hru bez brankáře.

16
    Střelu Paulinha Meller kryl.

16
    Meller, který se vrátil do branky Chrudimi, podrazil Paulinha a obdržel žlutou kartu.

15
    Dentinhova dělovka prolétla nad břevnem.

15
    Era - Pack zatím trpělivě kombinuje na půli soupeře.

14
    Chrudim vsadila na power - play. Cacau v roli falešného brankáře.

14
    Max se neprosadil, ale vybojoval alespoň rohový kop. Time-out tentokrát pro Chrudim.

13
    A oddechový čas se hostům vyplatil! Fábio našel před brankou naběhnutého RODRIGA TAVERNU a ten procpal míč za záda Mellera. Začínáme od znovu.

13
    Teplice si vybraly oddechový čas.

13
    Domácí hrající kouč dostal za svůj zákrok žlutý kartónek.

13
    Nejprve Thiago krotil s problémy neposedný míč, na druhé straně zastavil Cacau faulem protiútok Rodriga Taverny.

12
    Vladyka připravil šanci pro Rešetára, ten šel ze strany sám na Thiaga, technicky jej obstřelil, ale minul i branku.

11
    Meller vyběhl daleko z branky a zabránil tak velké šanci Balticflory.

11
    Maxova nepovedená střela, která končí hodně vedle.

10
    Dentinho se individuálně neprosadil. Rozhodčí ale do statistik započítali předchozí Leiteho nedovolený zákrok, takže na fauly je to 0:2.

9
    Chrudim teď hosty uzavřela před jejich branku. Teplická obrana zatím odolává za cenu odehrávání míčů do autu.

8
    Dentinho zkusil z přímého kopu překvapit Thiaga lobem. Teplický gólman si situaci pohlídal a míč vyrazil.

8
    Žlutá karta pro Marcinha.

7
    Tolstov šel sám na Mellera, obešel jej, ale pak trefil jen boční síť!

7
    A je vyrovnáno! Do míče se ze střední vzdálenosti opřel LUKÁŠ REŠETÁR a na jeho přízemní ránu k tyči Thiago nedosáhl.

6
    Vladyka mohl před brankou tečovat nastřelený míč, ale nezkrotil ho tak, jak potřeboval.

6
    Parádní ťukes Chrudimi zakončil Vladyka ranou těsně vedle.

5
    Rešetár se prodral po lajně až do střelecké příležitosti. Z velkého úhlu míč napálil na zadní tyč, ale před dobíhajícím Vladykou odvrátil jeden z bránících hráčů na roh.

4
    Na konci pěkné kombinace Rešetár, jehož nástřel na zadní tyč však hostující obrana zblokovala.

3
    RODRIGO TAVERNA nejprve trefil po rohu břevno, ale v zápětí se dostal do další šance, obešel vybíhajícího Mellera a poslal míč do opuštěné branky.

3
    Leite efektně vypálil z voleje, ale Meller se překvapit nenechal a vyrazil míč na roh.

3
    Leite neobehrál Maxe, rozehrávat bude Chrudim.

2
    Maxovu střelu zblokoval Leite.

1
    Kombinaci Teplic ukončil dobrým obranným zákrokem Roman Mareš. Teplice ale zahrávají aut.

1
    První střelecký pokus utkání si připsal Dentinho, mířil moc vysoko.

1

Vše je již připraveno na zahájení třetího finálového utkání.

FK ERA-PACK Chrudim: Meller, Žďánský - Mareš R., Cacau, Max, Sidney, Vladyka, Popelka, Dentinho, Bouška, Kroulík, Mareš M., Rešetár.

FC Balticflora Teplice: Thiago, Kalina - Rodrigo Taverna, Ricardo, Paulinho, Gui, Tolstov, Leite, Mažári, Marcinho, Fábio.

Rozhodčí: Černý, Blažej.

První utkání finálové série zvládla lépe domácí Chrudim, která si v první půli vypracovala tříbrankové vedení. Balticflora zápas zdramatizovala a devět minut před koncem snižoval Rodrigo Taverna na 3:2, ale závěr si už obhájci titulu pohlídali a nakonec zvítězili 5:3.

Druhé utkání v Teplicích přineslo nervy drásající podívanou a spoustu emocí. Po základní hrací tobě totiž na světelné tabuli svítilo nerozhodné skóre 3:3 a rozhodovat tedy muselo prodloužení. V něm Fábio strhl vedení na stranu Teplic, ale brazilský hrající trenér hostí Cacau rychle vyrovnal. Pak přišla situace, která velmi rozzuřila hráče, příznivce i vedení Balticflory. Dentinho totiž rukou zastavil míč, který už mířil do opuštěné branky Chrudimi, ale od rozhodčích viděl nepochopitelně jen žlutou kartu. 31 vteřin před koncem hosté rozhodli. K „desítce“ za akumulované fauly se postavil zkušený Michal Mareš a nadvakrát překonal brankáře Thiaga.

Zdravím z Chrudimi, kde se od 20:00 hraje třetí finále Jetbull Futsal ligy. Ligový šampión může být znám již dnes. Domácí Chrudim totiž vede v sérii hrané na tři vítězná utkání už 2:0, a pokud uspěje i dotřetice, skončí mistrovský pohár znovu v rukách jejích hráčů.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:00.

Martin Augustin

Branky: 7. Rešetár, 27. Dentinho, 28. Mareš Roman, 40. Rešetár - 3. Rodrigo Taverna, 13. Rodrigo Taverna, 20. Paulinho, 31. Rodrigo Taverna, 39. Leite Joao

Karty:   13. Cacau (CHR), 16. Meller (CHR), 17. Cacau (CHR), 17. Sidney (CHR) - 8. Marcinho (TEP)   26. Thiago (TEP)

FK Chrudim: Meller, Žďánský - Mareš R., Cacau, Max, Sidney, Vladyka, Popelka, Dentinho, Bouška, Kroulík, Mareš M., Rešetár

Rozhodčí: Černý, Blažej