Austrálie – Velká Británie 1:6 (kon.) | Kanada – Slovinsko 4:6 (kon.) | Maďarsko – Argentina 4:2 (kon.)
Švédsko – Finsko 4:10 (kon.) | Jihoafrická rep. – Rakousko 1:10 (kon.) | Německo – Česko 1:9 (kon.)
Nový Zéland – Chorvatsko 1:7 (kon.) | Slovensko – USA 3:12 (kon.)
Švédsko
4:10 (1:1, 2:1, 1:2, 0:6)
Finsko
Neděle 19.06.2011, 16:00Mistrovství světa v inline hokeji IIHF

Severské derby mezi Švédskem a Finskem přineslo velmi atraktivní zápas. První polovině utkání dominovali Švédové, ale díky trpělivé obraně Finů nedokázali odskočit na rozdíl více jak jedné branky. Finové pak rozhodli zápas ve čtvrté čtvrtině, kdy nastříleli hned šest branek a zápas tak s přehledem vyhráli 10:4. (17:36:10)

48:00

46:57
    Švédové v přesilovce ostřelovali finského brankáře, ale nakonec se branky nedočkali. Laaksonenovi už trest vypršel.

45:48
    Finsko právě vstřelilo branku!
    A Finové nadělují Švédům desítku. Opět ve vlastním oslabení se tentokrát prosadil MARKUS JOKINEN. Asistence: Jesse Saarinen.

45:17
    Juha Laaksonen vyloučen za hákování.

44:58
    Současně vyloučeni Simon Olsson a Tobias Kauppinen. Švédský útočník navíc ještě dostane desetiminutový trest.

44:58
    A teď se dokonce na hrací ploše strhla menší potyčka a budou se rozdávat tresty.

43:45
    A Finové zvyšují už na 9:4. JOUNI AALTO si lépe s přihrávkou Pata Ahosilty poradit nemohl a kotouč usměrnil do švédské svatyně. Asistence: Pat Ahosilta.

42:21
    Tak to je neuvěřitelné! SAMI MARKKANEN potřeboval pouhých jedenáct vteřin na vstřelení další branky. Asistence: Tobias Kauppinen.

42:10
    Anders Myren vyloučen na dvě minuty za vysokou hůl.

40:57
    Oddechový čas se minul účinkem. Po levé straně hrací plochy ujel MIKKO PALOTIE a perfektní střelou na bližší tyč zvyšuje už na 7:4 pro finskou reprezentaci. Asistence: Lasse Lappalainen.

39:18
    Švédsko si bere oddechový čas.

39:18
    Že by se rodilo další překvapení turnaje? SAMI MARKKANEN se nejlépe zorientoval v předbrankovém prostoru a doklepl kotouč do odkryté klece. Asistence: Pat Ahosilta, Juha Laaksonen.

37:36
    Finové mají zpět své vedení z předchozí čtvrtiny. MARCUS JOKINEN ujel ve vlastním oslabení a překonal Sebastiana Idoffa. Bez asistence.

37:02
    Simon Olsson dvakrát vypálil. Jednou vedle a podruhé přesně trefil vyrážečku Petri Karhua.

36:11
    Lasse Lappalainen už neměl jinou možnost než faulovat a je vyloučen na dvě minuty za sekání. Švédové už kombinují.

36:01
    Začala čtvrtá čtvrtina.

36:00
    Třetí čtvrtina skončila.

35:50
    Švédsko právě vstřelilo branku!
    Finové si nedokázali pohlídat své vedení. V závěru se zbytečně vysunuli dopředu, čehož využil SIMON OLSSON, který deset vteřin před koncem třetí části srovnává na 4:4. Bez asistence.

35:42
    V závěru třetí části ujel Markus Jokinen, ale pátou branku Finů nezaznamenal.

Lukáš Souček

Branky a nahrávky: 2. Luukkonen (Bejmo), 17. Myren (Brolin, Luukkonen), 22. Luukkonen (Bejmo), 36. Olsson - 12. Kauppinen (Markkanen), 21. Saarinen (Lohtander, Markkanen), 30. Jokiken, 33. Saarinen (Joki-Erkkila), 38. Jokinen, 40. Markkanen (Ahosilta, Laaksonen), 41. Palotie (Lappalainen), 43. Markkanen (Kauppinen), 44. Aalto (Ahosilta), 46. Jokinen (Saarinen)

Švédsko: Idoff (Sparring) - Svensson, Brolin, Nilsson, Olsson - Torgersson, Bejmo, Luukkonen, Berglund - Lilja, Myren, Djerf, Hoglund - Thellberg
    Finsko: Karhu (Airasvaara) - Lappalainen, Aalto, Jokinen, Joki-Erkkila - Saarinen, Markkanen, Palotie, Lohtander - Kauppinen, Laaksonen, Ahosilta, Vuori - Nieminen, Lehtonen