Martin – Košice 1:6 (kon.) | Skalica – Žilina 5:1 (kon.) | Nitra – Zvolen 2:3 (kon.)
Banská Bystrica – Poprad 1:3 (kon.)
HK Skalica
5:1 (2:0, 1:1, 2:0)
MsHK Žilina
sk Neděle 02.10.2011, 17:00 • MAX Aréna Skalica • Tipos Extraliga (SR)

Dnešný zápas sa nám skončil, domáca Skalica po výbornom výkone porazila MsHK Žilina 5:1. Ďakujeme za sledovanie dnešného prenosu a prajeme príjemné strávenie záveru víkendu. Hosťom zároveň želáme šťastnú cestu domov. (19:04:52)

60:00

59:25
    Vylúčenie Žilina, Tomáš Troliga 2.minúty za faul lakťom.

59:25
    Tomáš Troliga si teraz tvrdo vyšliapol na Magušina, len to tak zahučalo....

57:30
    Pri pohľade na mladého brankára Žiliny Richarda Johanesa je jasné, že má toho dnes plné zuby. Bodaj by nie - bilancia Pálffyho v dnešnom zápase 1+3.

57:17
    Skalica v plnom počte.

57:00
    Skaličania teraz hrajú akoby presilovku, Tomáš Bučka po prihrávke Šáteka neprekonal zblízka Riša Johanesa. Ten mal teraz kusisko šťastia.

56:14
    Ďurkech nahral Houdekovi, ten opäť skúšal strelu, Tomek opäť v pohode vyrazil a Skalica sa oslobodila zo žilinského tlaku.

55:17
    Vylúčenie Skalica, Tibor Kutálek 2.minúty za hákovanie.

55:00
    5 minút do konca tretej tretiny, je jasné, že o výsledku je rozhodnuté.

54:28
    Skalica dala gól!
    Biliardová akcia Skalice, Pálffy prihral Hruškovi, Hruška našiel pred bránkou voľného RENÉHO ŠKOLIAKA a ten do prázdnej brány prekonal Richarda Johanesa. Asistencie : Hruška, Pálffy.

54:53
    Vylúčenie Žilina, Peter Sivák 2.minúty za nebezpečnú hru so zdvihnutou hokejkou.

52:00
    Rýchla prihrávka na útočnú modrú čiaru, Kutálek prešprintoval všetko, čo mu stálo v ceste, na Johanesa však nevyzrel.

49:54
    Žigo Pálffy krásne potiahol puk do pásma, pozdĺž modrej čiary našiel HRUŠKU a ten strelou po ľade medzi betóny opäť nedal Johanesovi šancu. Asistencia : Pálffy.

48:43
    Žilina v plnom počte.

46:50
    Na ľade opäť elitná formácia Skalice, a hneď je Žilina doslova a dopísmena zavretá vo vlastnom obrannom pásme. Pálffy si teraz dovolil veľkú vec - ako posledný hráč Skalice si dovolil otočku na dobiedzajúceho hráča Žiliny. Práve v tomto je markantný rozdiel - v sebadôvere.

46:43
    Vylúčenie Žlina, hráč č.5 Martin Krčula, 2.minúty za podrazenie. Tento mladý hráč by sa mal v prvom rade zamyslieť nad svojim výkonom a nie diskutovať s hlavným rozhodcom.

45:30
    Tak v tejto časti hry nastal akoby obojstranný útlm, hra stratila tempo.

44:31
    Žilinčania teraz po presilovke stále zvierajú domácich v obrannom pásme. No majú 2 základné problémy - nedokážu si vytvoriť čistú šancu, a už vôbec je nedokážu premeniť.

43:56
    Drábek spoza brány pekne našiel Hreusa, ten však zblízka prestrelil domácu bránku. Tak tento druhý útok Žiliny patrí v posledných zápasoch jednoznačne k tomu lepšiemu, čo Žilina ukazuje.

43:08

42:40
    Žigo Pálffy opäť tvrdo zbúral Petra Siváka. Čo je však treba povedať, posadil ho na ľad absolútne čisto.

42:08
    Strela Davida Kudělku od modrej čiary, nikto ju však netečoval, a tak mal Tomáš Tomek situáciu výrazne uľahčenú.

41:08
    Vylúčenie Skalica, Petr Obdržálek, 2.minúty za podrazenie.

40:01
    Začala tretia tretina.

Na ľade už máme rozhodcov a prichádzajú i oba tímy.

V druhej tretine sme videli pomerne vyrovnaný hokej, domáci sú však stále o niečo lepší než hostia. Najmä v rýchlosti a agresivite. Žilinčanom akoby v niektorých situáciách chýbalo zdravé sebavedomie.

Priebežný stav z Bratislavy, Slovan Bratislava - New York Rangers v priebehu druhej tretiny 1:2.

Tretia tretina sa začne približne o 14 minút.

40:00
    Druhá tretina skončila.

38:00
    2 minúty do konca druhej tretiny.

36:54
    Domáci v plnom počte. V závere presilovky sa hostia dostali do úniku, traja korčuľovali na jedného obrancu domácich, no Stupka len slabo vystrelil, a to ešte i minul bránku.

36:30
    Tomek vs. Houdek, opäť víťazne domáci gólman.

36:11
    Presilovka hostí je opäť nemastná neslaná. Teraz však žilinský obranca skúsil strelu od modrej do prehusteného priestoru pred domácou bránkou, Tomek chytá do lapačky.

35:00
    Konečne prvá vydarená strela Vlkov od modrej čiary, Tomek opäť pozorný.

34:54
    Vylúčený hráč Skalice, René Školiak.

32:35
    Strela z pravej časti, Sivák švihom Tomeka neprekonal.

31:07
    Strelu Tomáša Mikúša z pravého kruhu teraz Johanes priam zázračne vytesnil mimo bránu. Strela bola dobre mierená a mala i potrebnú razanciu

31:00
    hra sa nám teraz trošku vyrovnala, Skaličania sa však stále prezentujú svojim typickým rýchlym agresívnym hokejom.

30:00
    Tréner hostí Július Pénzeš zrejme zvýšil konečne hlas na svojich zverencov, výsledkom bol gól v domácej sieti. Žilinčania však naďalej robia hlúpe školácke chyby a nedokážu si poriadne 2-3x za sebou prihrať.

29:47
    Žilina dala gól!
    Prihrávka Richarda Hunu popod hokejku obrancu našla pred bránkou voľného RÓBERTA HUNU a ten zblízka prestrelil Tomáša Tomeka.

27:00
    Tak naozaj, Žilinčania s takýmto prístupom nemôžu pomýšľať na dobrý výsledok. Otázne je, čo by Vlkom pomohlo, aby prišla zmena...

26:57
    Skalica využíva presilovú hru, René Školiak spoza bránky našiel ŽIGMUNDA PÁLFFYHO, a ten strelou medzi Johanesove betóny nedal tomuto mladému gólmanovi šancu. Asistencie : René Školiak, Hruška.

25:27
    Vylúčenie Žiliny, hráč č.39 Hreus.

25:00
    Inak Žilinčania si na domáceho brankára Tomeka dobre pamätajú z minulosezónnych zápasov baráže. Tomek vtedy pôsobil v drese Piešťan.

24:47
    Višňovský zblízka neprekonal Johanesa, vzápätí rýchly protiútok Žiliny a Stupka trestuhodne zblízka prestrelil domácu bránku.

24:10
    Domáci už niekoľkokrát dnes reklamovali u rozhodcov ich rozhodnutia o zakázaných uvoľneniach.

24:00
    Domáci v plnom počte.

23:00
    Žilinčania ani po minúte presilovej hry absolútne nič neukázali, domáci s prehľadom kontrolujú hru. Vzápätí však vyskúšal pozornosť Tomáša Tomeka exbrnenský obranca v službách Žiliny Tomáš Houdek. Jeho strelu však pozorný Tomek chytá.

22:00
    Vylúčenie Skalica, 2.minúty Patrik Lušňák.

21:36
    Hostia v plnom počte.

21:00
    Žigo Pálffy by s jeho talentom bol v našej lige hviezdou asi aj v 70tke. Je priam neuveriteľné, čo všetko tento útočník dokáže. A to si dovolím tvrdiť, že hrá stále len na pol plynu.

20:10
    Skaličania začínajú druhú tretiu presilovkou, na trestnej lavici stále totiž sedí Jakub Drábek.

20:01
    Začala druhá tretina.

Na ľade už máme rozhodcov i oba tímy.

Prekvapujúca správa prišla z bratislavského zimného štadióna, kde v prípravnom zápase vedie Slovan Bratislava nad New York Rangers tesne pred koncom prvej tretiny 1:0.

Druhá tretina nám začne približne o 13 minút.

20:00
    Prvá tretina skončila.

19:36
    Vylúčenie Žilina, Jakub Drábek 2.minúty za hákovanie.

18:51
    Skalickí hokejisti s prehľadom držia hostí na dostrel do vlastnej bránky. V tejto tretine podali naozaj výborný výkon. Brankár Tomek sa musel aj nudiť.

18:00
    2.minúty do konca prvej tretiny.

17:30
    Skaličania ovládli po druhom góle hru, Vlci evidentne zaskočení vývojom zápasu. S takýmto prístupom sa im bude dnešný zápas veľmi ťažko otáčať.

14:58
    PO Holovičovej strele Johanes vyrazil na zadný mantinel, puk sa však odrazil späť, a od korčule Richarda Johanesa sa dostal do bránky Žiliny. Smolný moment v podaní žilinského brankára. Gól bol pripísaný HOLOVIČOVI. Asistencia : Bez asistencie.

13:55

13:10
    Strela Obdržálka, Johanes chytá do lapačky.

13:00
    Pálffy i počas vlastného oslabenia dokáže vyviesť puk do útočnej tretiny, s prehľadom ho podržal a ušetril tak niekoľko cenných sekúnd.

12:36
    Strela Ďurkecha od modrej čiary bola tečovaná a skončila na ochrannej sieti za domácou bránkou. Domácim divákom sa však toto rozhodnutie evidentne nepáči.

11:55
    Vylúčenie hráč Skalice, č.33 Tibor Kutálek, 2.minúty za držanie.

10:44
    Tak domáci Skaličania si v presilovke vytvorili tlak až ku koncu, keď bola na ľade elitná presilovková formácia na čele so Žigom Pálffym.

10:41

09:30
    Žlinčania sa zatiaľ s prehľadom bránia.

08:41
    Vylúčený hráč Žiliny Tomáš Troliga, 2.minúty za hákovanie.

06:00
    Tibor Višňovský prenikol po ľavej strane do útočného pásma Skalice, a hoci bol tiesnený Richardom Hunom, dokázal nebezpečne vystreliť. Johanes v pohode chytá.

05:30
    Tak Žigo Pálffy ukázal, že sa nebojí ani tvrdšieho stretu, stret Pálffy - Kubiš v prospech domáceho matadora.

05:01
    Skaličania sú aktívnejší, držia hosťujúcich Vlkov v ich obrannom pásme. Dokážu si vybojovať a udržať tlak.

03:10
    Ľušňákovu strelu Johanes v pohode chytá. Pekný zákrok.

03:00
    Máme tu zmenu oproti predzápasovej zostave, v bránke Skalice začal od začiatku Tomáš Tomek.

02:19
    Hreus bekhendom skúšal z blízka pozornosť skalického brankára, ten je pozorný.

01:10
    Kutálek našiel z pravého rohu prihrávkou pred bránku Žiliny voľného Šáteka, ten z prvej Johanesa neprekonal.

00:37
    Tak domáci Skaličania začali dnešný zápas fakntasticky. Pálffy našiel prihrávkou pred bránkou HRUŠKU a ten na dvakrát z blízka prekonal mladého žilinského gólmana Richarda Johanesa. Asistencia : Žigmund Pálffy.

00:01
    Stretnutie práve začalo.

Na ľad nám v tomto momente nastúpili oba tímy. Arénou sa ozýva známa melódia z Kobry 11.

Na ľade skalickej arény už máme rozhodcov. Hlavným rozhodcom je p.Goga, jeho asistentmi sú p.Návratek a Bundil.

Príjemný dobrý podvečer, vítame Vás pri sledovaní on-line prenosu zo zápasu HK 36 Skalica vs. MsHK Žilina. Samotný zápas sa začne približne o 12 minút.

Úvodné zostavy:

HK 36 Skalica: Lakosil (Tomek) - Vyrůbalík, Šmach, Jaborník, Kloz, Gula, Bučka, Magušin - Jankovič - Pálffy, R. Školiak, J. Hruška - Obdržálek, T. Višňovský, Lušňák - Kutálek, Šátek, Holovič - Klejna, T. Mikúš, R. Konečný

MšHK Žilina: Johanes (Laco) – Houdek, Ďurkech – Krčula, Dlouhý – Staňo, Kudělka – Jarab – Sivák, Róbert Huna, Richard Huna – Drábek, Hreus, Nemec – Drevenák, Troliga, Stupka – Kubiš, Linet, Sýkora.

Rozhodca: Goga – Návratek, Bundil.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie začína o 17:00.

Dávid Švec

Branky a nahrávky: 1. HRUŠKA (Pálffy), 15. HOLOVIČ, 27. PÁLFFY (Školiak R., Hruška), 50. HRUŠKA (Pálffy), 55. ŠKOLIAK René (Hruška, Pálffy) - 30. HUNA Robert (Huna Richard)

HK Skalica: Tomek (Lakosil) - Vyrůbalík, Šmach, Jaborník, Kloz, Gula, Bučka, Magušin - Jankovič - Pálffy, R. Školiak, J. Hruška - Obdržálek, T. Višňovský, Lušňák - Kutálek, Šátek, Holovič - Klejna, T. Mikúš, R. Konečný
    MsHK Žilina: Johanes (Laco) – Houdek, Ďurkech – Krčula, Dlouhý – Staňo, Kudělka – Jarab – Sivák, Róbert Huna, Richard Huna – Drábek, Hreus, Nemec – Drevenák, Troliga, Stupka – Kubiš, Linet, Sýkora.

Rozhodčí: Goga – Návratek, Bundil