Třinec – Plzeň 4:3 (po pr.) | Zlín – Sparta 0:2 (kon.) | Motor ČB – Vítkovice 4:2 (kon.)
Kometa Brno – K. Vary 3:2 (kon.) | Slavia – Pardubice 1:2 (kon.)

Třinec právě vstřelil branku!
    JAN PETEREK se rázem stává hlavní hvězdou utkání, když ve vlastním oslabení vybojoval kotouč mezi třemi protihráči a následně bekhendem neskutečně zavěsil za Svobodu. Bez asistence.

61:20
    Až nyní se Indiáni opřeli do ofenzívy - a hned z toho vykřesali přesilovku. Martin Richter je vyloučen na dvě minuty za držení protihráče.

61:06
    Prodloužení je zatím v opatrné režii z obou stran.

Ve třetí třetině jsme se branky nedočkali, následovat tedy bude prodloužení.

Střely na branku ve třetí třetině: 14:8.

Zásahy brankářů ve třetí třetině: Svoboda 14 - Hamerlík 8.

59:12
    Hosté, ač by mohli již jen bránit, aktivně napadají i v tomto čase. A Třinec má problémy vůbec něco vymyslet.

58:21
    Tomáš Pitule měl možná rozhodující branku na holi. Jenže při kličce mu puk kousíček utekl a tím se dostal mimo velmi výhodnou pozici, takže jeho rána nakonec nebyla pro Hamerlíka tak nebezpečná, jak by mohla.

57:30
    Indiáni se teď dvakrát po sobě osvobodili a vypadá to, že Třinec tuto přesilovku nevyužije.

56:09
    Hosté jsou dnes velmi vylučovaní a nenechají toho ani těsně pře koncem zápasu. Na dvě minuty je vyloučen Nicolas St. Pierre, provinil se vysokou holí.

56:03
    Plzeň hraje zodpovědně a myslí především na defenzívu. Právě proto teď Ladislav Kohn, ač dobře rozjetý, neměl nárok na zámek dobře přistupujících obránců ve třineckém útočném pásmu.

54:47
    Domácí, přestože mají k dizpozici přesilovou hru, působí unaveným dojmem, nyní se dokonce hraje v jejich pásmu.

53:18
    Další přesilovka Třince. Jiří Hanzlík si jde odpykat dvouminutový trest za hákování.

53:18
    Utkání sleduje 4075 diváků.

53:04
    Tomáš Pitule se chtěl prosadit individuálně a málem se mu to povedlo - puk mu ale při zakončení sjel z čepele.

52:39
    Rob Davison chyboval v rozehrávce, čehož využil Radek Duda, který zakončoval z prostoru mezi kruhy, puk ale Hamerlíkovi přistál přímo na hrudi.

51:10
    Peterek chtěl Svobodu překlvapit hned po vhazování, plzeňský strážce ale poskakující kotouč lapil.

51:05
    Domácí mají další z mnoha příležitostí v početní výhodě. Za vysokou hůl je na dvě minuty vyloučen Jan Dresler.

50:00
    Chovan přijal puk od Marosze a zkusil zakončit otočkou zpoza brány, Svoboda byl ale připravený.

48:50
    Domácí jsou zřejmě nervózní z vyrovnaného stavu. Další icing.

48:05
    Polanský nezachytil rozehrávku spoluhráče a je z toho zakázané uvolnění. Vhazovat se bude před Hamerlíkem.

47:56
    Seman se nakonec po dlouhých minutách zvedá na brusle a se zakrváceným obličejem opouští kluziště.

47:56
    Na ledě se přiostřuje, ležícím ležem na ledě je tentokrát domácí Seman. Ani u něj to nevypadá, že by měl do utkání ještě zasáhnout.

47:30
    Oceláři se ale dostali do rychlého brejku, na jehož konci stál Havel, který na mezikruží napřahoval. V poslední chvíli mu puk vypíchl vracející se Lev.

46:30
    Chvilku dalšího hluchého místa ve středním pásmu nyní přerušili host, kteří se usadili v pásmu.

45:25
    Vlasák zůstal ležet vedle vlastní branky a z ledu mu musí pomáhat lékař. Nevypadá to, že by ještě dnes do utkání zasáhnul.

44:38
    Oceláři se v přesilovce usadili v pásmu a vymysleli dvě zakončení - nejprve z hole Květoně z pravé strany, podruhé pálil od modré Zíb. Ani jedna rána se však neuchytila.

43:40
    Jan Stránský je vyloučen za podražení.

43:00
    Zajímavá situace! Orsava byl hákován a když jel po ledě, tak ho trefil Valčákem nastřelovaný puk, který se odrazil na plzeňskou branku a těsně ji minul.

42:00
    Nicholas Johnson byl v dobré pozici na brankovišti, ale promáchl.

40:35
    Poslední perioda začíná velmi opatrně a zlehka, nikdo nechce prohrávat.

40:01

Další třetina začne přibližně v 18:48.

Druhé dějství přineslo znovu docela vyrovnanou partii, místy ale poměrně nepohlednou.Sledovali jsme většinou přetahovanou ve středu hřiště, odkud s nadsázkou řečeno občas někdo odskočil dát branku. Plzni se ve druhé třetině podařilo obrátit nepříznivé skóre, domácí ale znovu srovnali necelé čtyři minuty před druhou přestávkou.

Střely na branku ve druhé třetině: 6:14.

Zásahy brankářů ve druhé třetině: Svoboda 5 - Hamerlík 12.

40:00

39:00
    V poslední minutě se ještě pokusil o únik Jakub Lev, ale vzal si příliš velké sousto.

38:03
    Tomáš Vlasák si sjel mezi kruhy, kde měl výbornou pozici na zakončení, dočkal se i příhry, ale kotouč mu v rozhodující chvíli přeskočil hůl.

36:55
    Hra je rázem záživnější. Dle očekávání se domácí vrhnuli do útočení, ale Indiáni již do druhé přestávky žádnou komplikaci připustit nechtějí.

36:07
    Kde se vzala tu se vzala, kouzelná přihrávka Ladislava Kohna do středu hřiště na nehlídaného MARTINA ADAMSKÉHO, který projel až ke Svobodovi, kde puk natřikrát propasíroval za brankovou čáru.Asistence: Ladislav Kohn.

35:02
    Hraje se ve středu hřiště, týmy se střídají v držení puku.

34:11
    Tomáš Pitule zůstal ležet po nepříjemném souboji u mantinelu. Chvíli ležel, byl přivolán i týmový lékař, ale Pitule nakonec odjíždí po svých, snad to nebude nic vážného.

33:51
    Johnson se dobře obtočil okolo obránce a zakončil bekhendem, jenže kotouč nenabral potřebnou výšku. Vše tak skončilo na Hamerlíkově betonu.

33:23
    Třinec zkouší rozehrávku, ale je z toho icing.

31:55
    Plzeňské znovunabyté vedení dodalo sil, hráči v modrých dresech létají po ledě s lehkostí a nedají soupeři příliš prostoru k rozehrávce.

30:43
    Michal Chova jen tak plácnul do puku, ten ale Svobodu řádně vystrašil, protože poskakoval a byl velice nezkrotný.

30:09
    Hra mírně ztratila na tempu. Hosté mají co bránit, domácím se naopak nedaří.

29:05
    Plzeň právě vstřelila branku! Hrubá chyba domácích při střídání a Plzeň toho využívá beze zbytku! JAROSLAV HLINKA projel téměř celé kluziště a dostal se až k Hamerlíkovi, kterému přesnou ranou do pravého růžku nedal šanci. Asistence: Adam Svoboda.

28:38
    Jan Stránský se dobře natlačil před Hamerlíka, ale neudržel rovnováhu, čímž si sám znemožnil zakončení.

27:41
    Oceláři se po vypršení Lojkova trestu vrhli na útočení a hostující zadáci mají co dělat. Byl to právě Lojek, který bombou od modré vystrašil Svobodu, ten ale dobře viděl a puk ukryl. Bude se vhazovat.

26:24
    Valčák ujel v oslabení na samotného Svobodu, ale bekhendová klička se mu nepovedla, puk minul levou tyč.

25:20
    Jiří Hanzlík viděl, že před Hamerlíkem je klubko hráčů a tak nahodil kotouč od modré, třinecký gólman měl ale štěstí.

24:48
    Plzeň si zahraje další přesilovku. Martin Lojek je vyloučen za hákování.

24:04
    Lehký pokus Dana Růžičky od modré čáry Hamerlík kryje v lapačce, bude se vhazovat.

23:41
    Jiří Marušák se teď zrovna dvakrát nepředvedl. Nejprve mu puk ujel do středního pásma a pak ještě zavinil ofsajd.

23:15
    Třinec vyhazuje a střídá.

22:25
    Tlak Plzně pramení v další nepříjemnost pro domácí - Hudec si u mantinelu počínal nedovoleně a je vyloučen na dvě minuty za držení protihráče.

21:57
    Plzeň právě vstřelila branku!Kovář zpoza brány dobře našel MARTINA HEŘMANA, který pohotově zametl puk za Hamerlíka. Asistence: Jan Kovář.

21:43
    Hosté nastoupili do druhé třetiny velmi aktivně, prakticky celou dobu od jejího začátku drtí soupeře v jeho pásmu.

21:10
    Ondřej Kratěna našlápnul k pohlednému sólu, které se mu dokonce podařilo zakončit - bekhendová rána do Hamerlíkova protipohybu zadrnčela o tyč!

20:28
    Straka hned ze startu druhého dějství vystrašil Hamerlíka, když zakončil z pravé strany. Domácí gólman musel puk krotit nadvakrát.

20:01

První třetina byla jako na houpačce. Plzeň na svého soupeře vlétla, pak zase na chvíli přebrali oteže Oceláři, aby se po chvíli dostali do vedení Indiáni. Jenže domácím se podařilo hodně rychle srovnat, ba co více - dvě minuty před první sirénou se jim podařilo poprvé v utkání strhnout vedení na svou stranu.

Střely na bránu v první třetině: 16:11.

Zásahy brankářů v 1. třetině: Svoboda 14 - Hamerlík 10.

20:00

19:06
    Plzeňský Lev dobře zakončoval z levé strany, ale vylámal si zuby na připraveném Hamerlíkovi.

18:39
    Rostislav Marosz pronilknul do pásma a drží ktoouč za Svobodou.

17:55
    Místy až tragická přesilová hra Třince nakonec přece jen končí brankou. LUKÁŠ ZÍB vypálil od modré čáry a někdo z Plzeňských si kotouč tečoval do brány. Asistence: Michal Chovan.

17:02
    Domácí jsou v přesilové hře velmi špatní, Plzeň se vpohodě brání a Straka nyní navíc ještě zkušeně šetří sekundy za vlastní bránou.

15:56
    Skvělou defenzivní činností Jaroslava Hlinky se Plzeň osvobozuje.

15:08
    Oceláři dvojnásbnou přesilovku strávili výměnami puku, nakonec jim kotouč utekl až k Hamerlíkovi. Plzeň již ve čtyřech.

14:22
    Dvořák si u mantinelu nevybíravě počkal na Hrabala a dostal 4 minuty za vysokou hůl. Domácí budou zahrávat 40 sekund trvající přesilovku 5 na 3.

13:27
    David Květoň střelou z pravého kruhu trefil tyč!

13:02
    Valčák se snažil o samostatný únik, za Svobodu ho ale podrazil Jan Dresler, který je vyloučen na dvě minuty.

12:24
    Plzeň mohla opět jít do vedení. Před Hamerlíkem se úplně osamocen zjevil nejprve Straka a hned po něm i Jeřábek, oba však trefili jen Hamerlíkovy betony.

11:46
    Poměry sil na ledě se vyrovnají. Z třineckého mužstva se podražením provinil Erik Hrňa.

11:43
    Třinec navíc bude zahrávat další přesilovou hru. Nicolas St.Pierre jde odpykat dvouminutový trest za podražení.

11:14
    Plzeňské vedení nevydrželo dlouho. MARTIN ADAMSKÝ si sjel na to správné místo u pravé tyče, kam mu příhru nasměroval Ladislav Kohn. Pro třineckou třiaosmdesátku pak již nebyl problém puk zasunout za Svobodu. Asistence: Ladislav Kohn.

10:49
    Plzeň právě vstřelila branku! MARTIN STRAKA znovu ukázal své umění, když po chybě třinecké obrany obdržel příhru od Jakuba Jeřábka a nedal Hamerlíkovi šanci. Asistence: Jakub Jeřábek.

10:10
    Hosté odzbrojili třinecké a z protiútoku hned po skončení oslabení zaútočili, konkrétně Jan Kovář se zjevil osamocen před Hamerlíkem, ale neuspěl.

9:20
    Ladislav Kohn je dnes hodně vidět. Dostal nabito na pravý kruh, odkud z první vypáli, Svoboda je ale dál stoprocentní.

9:01
    Erik Hrňa se zjevil osamocen před Svobodou. Zamíchal pukem a snažil se ho zvednout do potřebné výšky. To se mu i podařilo, ale plzeňský strážce jeho výmysl prokoukl a lapačkou ho vychytal.

Rostislav Malena chtěl rozehrát kotouč o mantinel, ale přehodil ho, jde si tedy sednout na dvě minuty za zdržování hry.

7:55
    Hra je kouskovaná, nejprve ofsajd Třince, potom Hamerlíkem přikryté nahození Plzně.

7:10
    Ondřej Kratěna skvěle vystihnul rozehrávku Třince, ale puk zachytil již ve středním pásmu, takže jeho znovudopravení kotouče do útočného pásma bylo správně posouzeno jako ofsajd.

6:30
    Třinec tuto přesilovku nevyužije, hosté drží puk.

5:28
    Ladislav Kohn v další šanci - unikal obráncím po levé straně, ale na zakončení se dostal do příliš velkého úhlu. Jeho zakončení bylo pro Svobodu z kategorie propagačních.

5:19
    Plzeň se poměrně brzo osvobozuje, Straka byl na správném místě.

4:32
    Plzeň si sice vytvořila tlak, ale vinou špatné přihrávky se třinečtí hokejisté dostali do brejku. Dan Růžička tak musel zatáhnout za záchrannou brzdu a je vyloučen na dvě minuty za držení protihráče.

3:30
    To mohl utnout Kohn, který ve své druhé šanci v krátkém časovém intervalu vystrašil Svobodu.

3:03
    Po atrakitním začátku přišlo trochu hluché místo, kdy se hraje převážně ve středním pásmu.

2:27
    Plzni se podařilo na chvíli utnout tlak domácích. Vhazování v pásmu Třince.

2:06
    Tlak Třince utnul až Pavel Mrňa, který vyvezl puk až k Hamerlíkovi, tam ale nebyl nikdo v modrém.

1:30
    Domácí rozjeli v útočném pásmu ofenzivní kolotoč, největší šanci měl Kohn, ale zakončení v pokleku z pravé strany mu nevyšlo.

0:50
    Na druhé straně akci Peterkovy formace zastavil pozorný Svoboda.

0:30
    Do utkání aktivněji vstoupili hosté, v čele se Strakou kombinují v útočném pásmu.

00:01

HC Oceláři Třinec: Hamerlík - Vojtek, Richter, Hudec, Zíb, Lojek, Seman, Davison, Cartelli, Hrabal, Chovan - Peterek, Kohn, Marosz, Polanský, Mcgregor, Orsava, Vlačák, Květoň, Adamský, Hrňa, Havel

HC Plzeň 1929: Mazanec - Dresler, Jeřábek, St.Pierre, Hanzlík, Mrňa - Kratěna, Vlasák, Straka, Lev, Svoboda, Marušák, Kovář, Pitule, Dvořák, Růžička, Duda, Malena, Hlinka, Johnson, Stránský, Heřman

Rozhodčí: Mikula, Hradil - Bejček, Dřínovský.

Oceláři se v nové sezoně zatím mohou cítit jako na houpačce. Ve vyrovnané soutěži totiž jejich povedené utkání střídají matné výkony, o to horší je, že se Třineckým nedaří na vlastním ledě.

Plzeňští Indiáni vtrhli do letošního ročníku extraligy jako vítr. Chtějí odčinit loňský ročník, kdy vinou administrativního pochybení byli nuceni většinu základní části dohánět manko. Letos se od prvního kola drží nahoře a do Třince přijíždí jako třetí tým tabulky a v roli jednoho z největších favoritů letošního ročníku extraligy.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

Tomáš Vacho

Branky a nahrávky: 12. Adamský (Kohn, Seman), 18. Zíb (Chovan), 37. Adamský (Kohn), 62. Peterek - 11. Straka (Jeřábek), 22. Heřman (Kovář), 30. Hlinka (Svoboda)

HC Oceláři Třinec: Hamerlík - Richter, Hudec, Zíb, Lojek, Seman, Davison, Cartelli, Hrabal, Chovan - Kohn, Peterek, Adamský - Havel, Polanský, Chovan - Marosz, Květoň, Hrňa - McGregor, Valčák, Orsava
    HC Škoda Plzeň: Svoboda - Dresler, Jeřábek, St.Pierre, Hanzlík, Marušák, Malena - Vlasák, Straka, Stránský - Kratěna, Hlinka, Lev - Johnson, Dvořák, Pitule - Kovář, Mrňa, Duda.

Rozhodčí: Mikula, Hradil - Kis, Jindra