Litvínov – K. Vary 4:3 (po pr.) | Sparta – Vítkovice 4:2 (kon.) | Liberec – Kladno 6:0 (kon.)

58:58
    Obranný val na modré čáře a marné snahy Vítkovic zvrátit utkání.

58:27
    Sparta v plném počtu.

57:50
    Sparta znovu vyhazuje. Přesilovka Vítkovic se krátí.

57:00
    Sparta vyvezla puk ze svého pásma, ale jen na pár chvil.

56:27
    Ivan Rachůnek (SPA)na trestné lavici za podražení a Vítkovice v šanci udělat něco s výsledkem.

56:09
    Ton s Bližňákem v akci dva na jednoho. Ton ale trefuje jen tyčku.

55:03
    A udržely naději na vyrovnání i v klasickém oslabení. Sparta se neprosazuje.

54:29
    Vítkovice celkem bez problémů ustály dvojnásobné oslabení.

53:48
    Ton netradičně na modré, společně s Milamem ostřelují z dálky branku Vítkovic, ani jedna střela se ale neujímá.

53:03
    Vítkovice ve třech, a to 61 vteřin. Marek Malík (VIT) je čtvrtým hráčem Vítkovic, který si odsedí dvě minuty za to, že vystřelil kotouč mimo hřiště. Sparta si vzala oddechový čas.

52:45
    Petr tenkrát vletěl do třetiny jako blesk, obkroužil branku, ale před ní nebyl nikdo, kdo by mohl zakončovat.

52:04
    Vítkovice určitě pomýšlejí na obrat v zápase. Jiří Burger (VIT) na trestné lavici jim ale asi příliš nepomůže. Provinil se podražením a odpyká si dvě minuty.

51:08
    Chybělo málo a Ivan Rachůnek by se ocitl v luxusní palebné pozici. Přihrávka Tenkráta ale byla o trochu rychlejší než brusle sparťanského útočníka.

49:39
    Vítkovicím se naopak nedaří udržet delší čas v útočném pásmu.

48:20
    O slalom mezi obránci se pokusil Petr Ton. Ti mu ale vystavili stopku.

47:01
    Sparta právě vstřelila branku!
    YORICK TREILLE využil pěknou přihrávku zpoza branky od Alexe Fostera a posílá Spartu střelou z bezprostřední blízkosti do dvoubrankového vedení. Asistence: Alex Foster, Jiří Kučný.

46:38
    Pacovský v dalších dvou velkých šancích. Puk mu ale v obou případech zklouzl a on tak nedokázal ideálně zakončit.

Lucie Štěrbová

Branky a nahrávky: 8. Lapšanský (Foster, Kučný), 18. Pacovský (Bližňák), 30. Ton (Tenkrát, Bližňák), 48. Y. Treille (Foster, Kučný) - 25. Burger, 40. Burger (Káňa)

HC Sparta Praha: Pöpperle - Milam, Sersen, Kasík, Hanzlík, Kučný, Philipp, Veselý - Tenkrát, Broš, I. Rachůnek - Ton, Bližňák, Pacovský - Y. Treille, Foster, T. Rachůnek - Lapšanský, Luňák, Žálčík - Přibyl
    HC Vítkovice Ridera: Šindelář - Malík, Kudělka, Voráček, Ovčačík, Punčochář, Trnka, Rehák - J. Sýkora, Húževka, Szturc - J. Káňa, Burger, Ujčík – Svačina, Štefanka, Pohl - Strapáč, T. Káňa, Hlinka - Walker

Rozhodčí: Pešina, Souček - Kajínek, Podrazil