Sokolov – Zlín 2:0 (kon.) | Bohem. Pr. – Sparta B 3:2 (kon.) | Táborsko – Vlašim 0:0 (kon.)
Brno – Varnsdorf 3:1 (kon.) | Třinec – Znojmo 2:1 (kon.)
FC Zbrojovka Brno
3:1 (2:0)
FK Varnsdorf
Sobota 15.10.2011, 15:30 • Městský fotbalový stadión Srbská, Královo Pole - Brno • FORTUNA:NÁRODNÍ LIGA

To je z Brna vše, já se s vámi loučím, přeji pěkný zbytek sobotního večera a na počtenou. (17:46:25)

Trenéři po zápase

Zdenko Frťala (Varnsdorf): Chtěl by pogratulovat soupeři k vítězství. Myslím si, že za první půli si vítězství zaslouží. My jsme ji nezvládli. Druhou půli jsme měli soupeře pod platonickým tlakem a vyjma gólu jsme si nevytvořili žádnou jinou šanci.

Róbert Kavka (Zbrojovka): Děkuji za gratulaci. První půle byla z naší strany podstatně lepší. Povinnost vyhrát svazovala klukům trochu nohy. I když jsem upozorňoval kluky na začátek druhé půle, tak jsme inkasovali, nakonec jsme to však zvládli. Dnes jsme si zasloužili vyhrát.

Hvězda utkání podle onlajny.cz:

Brněnský stoper Ivo Zbožínek hrál po zranění teprve druhý zápas. Dnes první gól sám vstřelil a k tomu třetímu výrazně přispěl.

Okamžik utkání:

Zřejmě třetí branka Brna, kterou vstřelil Martin Doležal v 76. minutě. Do té chvíle mohl ještě Varnsdorf vyrovnat, dvě branky na něj už poté byly moc.

Zbrojovka se dočkala vytoužených tří bodů a první výhry na domácím hřišti. Základ si Brno vytvořilo v první části, kterou vyhrálo 2:0. Varnsdorf ale v úvodu druhé půle snížil a celé utkání zdramatizoval. Definitivní pojistku přidal v 76, minutě útočník Martin Doležal.

90+
    Na závěr ještě polocentr, polostřela Denise Cany, která šla mimo bránu.

90
    Brno drží Varnsdorf daleko od své brány, utkání už se jen dohrává.

89
    O výhře Brna je už rozhodnuto. Byl by to velký kolaps, kdyby domácí o vedení přišli. Varnsdorf už může jen snížit.

88
    Poslední střídání na straně domácích. Ze hry odchází Jaroslav Borák a do hry naskakuje na posledních pár minut Michal Sedláček.

88
    Další roh Varnsdorfu, ale Zbrojovka se úspěšné brání.

87
    Další střelecký pokus, tentokrát to zpoza vápna zkoušel Melunovič, jeho střela však mezi tři tyče nezamířila.

86
    Rudnicij pálil z vápna z voleje, v těžké pozici však poslal míč metr nad bránu.

85
    Obrázek hry se nemění, Varnsdorf stále aktivní a mačká svého soupeře, ovšem jen opticky. K žádné větší šanci se hosté ne a ne dostat.

84
    Centr na Melunoviče, před kterým však domácí odvrací na roh, z toho se hosté prosadit nedokázali.

83
    Brněnské střídání. Odchází Václav Tomeček, který pouští do hry Rostislava Šamánka.

82
    Breite už byl ve vápně a pokoušel se s míčem něco vymyslet. Dobře však zasáhla brněnská obrana.

81
    Varnsdorf drží míč a připomíná to hokejový zámek. Teď se hosté dostali k centru z pravé strany, který musel vyboxovat brankář Doležal.

80
    Dějiště hry se nyní odehrává před brankou hostí, kteří se nemohou propracovat na polovinu Zbrojovky. Budou to míč s vytvářením šancí už hodně složité.