Slavia – Vítkovice 4:2 (kon.) | Třinec – K. Vary 1:0 (kon.) | Motor ČB – Zlín 3:2 (kon.)
Litvínov – Sparta 1:2 (kon.) | Plzeň – Pardubice 5:2 (kon.) | Kladno – Liberec 1:0 (kon.)
Mladá Boleslav – Kometa Brno 4:3 (kon.)
HC Oceláři Třinec
1:0 (0:0, 0:0, 1:0)
HC Energie Karlovy Vary
Neděle 27.11.2011, 17:00Tipsport extraliga

Já se s vámi pro dnešek loučím. Další zápas, který vám z třinecké Werk aréně v textové podobě přiblížíme, bude utkání 28. kola Tipsport extraligy. Přesně za týden v neděli 4. prosince od 18:10 Třinec přivítá Kometu Brno. (19:21:07)

Zatímco si domácí fanoušci užívají děkovačku se svými miláčky, já můžu konstatovat, že Třinečtí mohou být spokojeni se třemi body a vychytaným čistým kontem. Jinak se ale ani jedno mužstvo nějakým skvělým výkonem neprezentovalo. Třetí třetina byla možná z celého zápasu nejlepší. Zejména po brance Klimenty šest minut před koncem bylo jasné, že hosté budou muset hru trochu otevřít a zrodilo se několik dalších ožehavých situací. Z celé třetiny bych vyzvedl, kromě krásné akce při jediné brance zápasu, další tři situace - už po 57 sekundách zvedali hosté ruce nad hlavu v přesilovce, Hamerlík udržel puk před brankovou čárou. Ve 47. minutě měl na druhé straně obrovskou šanci Cartelli a z protiútoku další obránce Gawryletz.

Nejlepší hráči utkání: Tomáš Klimenta - Václav Skuhravý.

Zásahy brankářů ve třetí třetině: Mensator 6 - Hamerlík 12.

Střely v utkání: Třinec 22 - K. Vary 32.

60:00

59:59
    Hosté ještě v samotném závěru uspořádali před Hamerlíkem valnou hromadu, ale ten dneska gól nedostane.

59:44
    Kumstát si vybruslil z obranného pásma až ke střele, jeho pokus byl ale zblokovaný.

59:11
    Hosté vyhodili. Třinec zahajuje útok od vlastní branky.

58:41
    Hosté vědí, že i když hrají oslabeni, musejí útočit. Puk zatím ve středním pásmu.

58:19
    Hosté střídali nejen pomalu, ale i špatně. Hráčská lavice obdržela menší trest, který jde odpykat Jan Košťál.

58:18
    Hosté teď pomalu střídali, a tak se rodilo přečíslení domácích. Hrabal poslal puk na Klimentu, ten vše vzal na sebe, jeho střela ale končí zblokovaná v síti.

57:24
    Peterkova formace teď točila hostující obranu, avšak přestože to vypadalo, že se dostane do dobré šance, nikdo z jejich členů si do střelecké pozice nevybruslil.

56:48
    Další pěkná střela Chovanova. Útok s ním táhl Hrabal, Chovan vystřelil na Mensatora skrz nohy obránce. Hostující brankář bezchybný.

56:10
    Polanský zboural za brankou soupeře, poslal puk mezi kruhy, kde byl Chovan. Ten to neměl úplně ideálně na hůl, ale dokázal Mensatora protáhnout.

55:46
    Polanský se krásně proháčkoval, ale branku netrefil.

55:29
    Domácí jsou v kompletu a snaží se útočit.

54:50
    Hosté zakládají útok zpoza vlastní branky.

Utkání sleduje 3480 diváků.

54:22
    Richter ztečoval rukavicí puk jen do jízdy Kumstátovi, který nebezpečně prověřil Hamerlíka. Tato přesilovka je ze strany hostů velmi přímočařá.