Vítkovice – Pardubice 4:3 (kon.) | Motor ČB – Mladá Boleslav 3:2 (kon.) | Liberec – Třinec 1:4 (kon.)
Banes Motor České Budějovice
3:2 (1:0, 1:1, 1:1)
BK Mladá Boleslav
Pátek 02.12.2011, 18:10Tipsport extraliga

HC Mountfield dokázal potřetí v řadě zvítězit, vždy se radoval před domácím publikem. I když dnes to bylo hodně upachtěné vítězství, Boleslav dala zapomenout na jihu Čech na to, že přijela jako poslední tým tabulky a zvláště ve druhé třetině se měl Kovář co ohánět. Jako vítězná se nakonec ukázala trefa Pavla Kašpaříka, nejproduktivnějšího hokejisty Českých Budějovic v sezóně, z 53. minuty. Z Českých Budějovic přeje příjemný zbytek večera Michal Špírek. (20:40:42)

Nejlepšími hráči vyhlášeni Jakub Kovář (CEB) a Roman Tomas (MBL).

60:00

59:20
    Mertl mířil do prázdné brány, ale Koma ránu zblokoval.

59:00
    Minuta do konce a Boleslav s pukem na hokejkách za vlastní brankou...

58:10
    Mladá Boleslav právě vstřelila branku!
    No vida, tak je tu drama! JAROSLAV BALAŠTÍK zužitkoval přesilovku šesti proti čtyřem po devíti vteřinách a dotlačil puk za Kováře. Asistence: Milan Mikulík.

58:01
    Oddechový čas si vzal hostující trenér, minutu a dvacet vteřin přesilovky před Boleslaví. Navíc z brány jde Jaroslav Hübl. Krušné chvilky čekají na domácí obranu a Kováře.

57:22
    René Vydarený (CEB) - 2 min - držení protihráče.

56:20
    Cetkovský mohl zdramatizovat koncovku, ale bránu ve výhodné pozici netrefil.

55:04
    Beňoviče přišpendlil k mantinelu Kuchejda a rozhodčí museli přerušit - hostující bek bude na střet vzpomínat ještě při zítřejším vstávání.

54:43
    A opět se hra překulila na druhou stranu, Boleslav je ale ve třetí třetině neškodná.

54:33
    Novákovu střelu dokázal šikovně tečovat Červený, Hübl drží puk ve výstroji.

53:53
    Po delší době se musí mít na pozoru i Kovář, buly v jeho blízkosti.

53:35
    Hübl pod sebou drží puk po další akci domácích. V hlavní roli byl dnes agilní Gulaš a také Beňovič, který si málem málem vstřelil vlastní branku.

52:40
    Mountfield právě vstřelil branku!
    PAVEL KAŠPAŘÍK přiblížil HC Mountfield zisku tří bodů! Po buly se ujmul puku a i přes snahu Haye zavěsil pod břevno. Asistence: Rostislav Martynek

52:29
    Puk se po střele Kranjce prokutálel těsně vedle brány..

52:02
    3558 diváků sleduje dnešní utkání, komerční přestávka dává osm minut před koncem šanci trenérovi Petru Novákovi říct svému týmu, jak že na tu domácí obranu...

50:51
    Buly před Kovářem.

50:17
    Balaštík prokličkoval útočným pásmem, když se mu do cesty připletla i ležící hokejka na ledě, jeho nahození ale Hrdel nedokázal tečovat.

Michal Špírek

Branky a nahrávky: 19. Gulaš (Kotalík), 28. Ptáček (Kotalík, Gulaš), 53. Kašpařík (Martynek) - 26. Tomas (Hay, Balaštík), 59. Balaštík (Mikulík)

Banes Motor České Budějovice: Kovář (Kantor) - Ptáček, Kranjc, Novák, Vydarený, Němeček, Mikuš, Kolarz - Šimánek, Kašpařík, Kotalík, Gulaš, Langhammer, Podlešák, Květoň, Červený, Martynek, Kuchejda, Mertl, Pšurný, Sailer.
    BK Mladá Boleslav: Hübl - Rýgl, Drábek, Hay,Baldwin, Beňovič, Chaloupka, Koma, Mozík - Balaštík, Bahenský, Demel, Cetkovský, Stieler, Lenc, Vrbata, Goerzen, Mikulík, Hrdel, Jiránek, Tomas.

Rozhodčí: Homola, Jeřábek - Bláha, Kostka.