Motor ČB – Třinec 3:2 (kon.) | Zlín – Kladno 6:4 (kon.) | Vítkovice – Litvínov 2:4 (kon.)
Kometa Brno – Plzeň 4:5 (po s.n.) | Liberec – Sparta 1:2 (po pr.)
Bílí Tygři Liberec
1:2 (0:1, 0:0, 1:0 - 0:1)
HC Sparta Praha
Úterý 06.12.2011, 18:30Tipsport extraliga

Zápas o čelo extraligové tabulky došel až do prodloužení, ve kterém se nakonec radovali hosté z Prahy. Sparta tak obhájila post nejlepšího týmu extraligy, i přes fakt velmi vyrovnaného zápasu. (22:05:19)

65:00

64:26
    Sparta právě vstřelila branku!

A máme rozhodnuto. Téměř třicet vteřin před koncem prodloužení se na pravém kruhu ocitl YORICK TREILLE a propálil Pince. Asistence: Alex Foster a Michal Sersen.

63:20
    Před Pöpperleho se přes Hanzlíka protlačil Urban, zakončoval ale pouze jednou rukou, což nemělo větších šancí na úspěch.

62:43
    Do slibné šance se mohl dostat Nedvěd s Bartovičem, domácí kapitán si však kotouč pustil příliš dopředu a přišel o něj.

61:43
    Prodloužení se zatím odehrává bez větších šancí.

60:22
    Po tvrdém souboji za brankou se na ledě ocitl Bartovič. Fanoušci se dožadují trestu pro Sersene, nic takového se však nestane.

60:01

A máme po základní hrací době. O prodloužení se nakonec postaral navrátilec Petr Nedvěd. Liberec se Spartou tak zahájí nastavení přibližně ve 20:57.

60:00

59:44
    Přizvednutá střela Špačka končí v ochranné síti nad brankou.

59:30
    S poslední půlminutou do konce základní hrací doby zakládají útok domácí.

58:43
    Nedvěd nyní předkládal do vyložené situace Bartovičovi. Slovenský forward ale v rozhodující chvíli neproměnil.

58:20
    Hanzlíkova rozehrávka končí na zakázaném uvolnění.

57:45
    Od modré čáry pálil Štich, jeho střela se navíc otřela o někoho z clonících hráčů a Pöppeleho zasáhla do betonu.

57:13
    Kudrnův pokus z mezikruží skončil u Pöpperleho, jenž neměl se střelou potíže.

56:56
    Nedůsledný Derner dal příležitost hostům. Jejich snaha vyústila střelou Philippa od modré, kterou Pinc skryl v rukavici.

55:38
    Po souboji u levého mantinelu zůstal na ledové ploše Tomáš Rachůnek. Rozhodčí raději přerušili hru a sparťanský útočník následně odjel s bolestivým výrazem ve tváři na střídačku.