Třinec – Kladno 3:2 (po s.n.) | Zlín – Liberec 5:3 (kon.) | Mladá Boleslav – Litvínov 4:5 (po s.n.)
Plzeň – Slavia 4:3 (kon.) | Kometa Brno – Pardubice 1:2 (po pr.) | Motor ČB – Sparta 1:4 (kon.)
HC Kometa Brno
1:2 (0:0, 0:0, 1:1 - 0:1)
HC Dynamo Pardubice
Čtvrtek 22.12.2011, 18:00 • KAJOT ARENA • Tipsport extraliga

KAJOT ARENA se pomalu vylidňuje, emoce utichají. Já vám všem přeji krásné prožití vánočních svátků a těším se u dalších textových online přenosů. (20:25:42)

Hvězdami zápasu byli vyhlášeni oba brankáři. Jak Martin Růžička, tak Jiří Trvaj si toto ocenění nepochybně zaslouží.

Za hromového pískotu a pod pivní sprchou odcházejí z ledu sudí dnešního zápasu. Ten vyhrály díky povedenému obratu Pardubice, za které skórovali Zohorna a Starý.

65:00

62:43
    Pardubice právě vstřelily branku!

Hosté přesilovku využili a je rozhodnuto. Pardubice rozehrály klasickou přesilovkovou kombinaci. Aleš Píša vypálil nepříliš silně od modré čáry, jenže směr puku změnil JAN STARÝ a Trvaj už na kotouč nedosáhl. Asistence: Aleš Píša.

62:15
    Brněnská trojice našetřila cenné sekundy daleko od Trvaje.

61:57
    Švrček vyhodil do středního pásma.

61:52
    Kometa jde znovu do tří. Dle sudího Šíra bylo na ledě pět brněnských hráčů a uděluje tak trest za příliš mnoho hráčů na ledě. Ten odsedí Jakub Svoboda. Domácí fandové se hodně rozčilují.

61:18

61:08
    Podruhé v krátké době vyhrává Čermák vhazování a posílá puk za Růžičku.

61:05
    Sičákova přízemní rána pouze vyprášila betony brněnského gólmana.

60:43
    Jiří Trvaj přerušuje hru a bude se před ním vhazovat.

60:30
    Hosté se stále nedokázali usadit v útočné třetině.

60:05
    Čermák poslal rovnou z buly puk za Růžičku. Pardubice hrají ve čtyřech, Kometa ve třech.

60:01

Ve třetí třetině se Kometa díky Dlouhého brance dostat do vedení. Inkasovaná branka ale hosty vyburcovala a po pěti minutách vyrovnával Tomáš Zohorna. Po krátké pauze bude následovat pětiminutové prodloužení, které začne minutu a osmnáct sekund dlouho přesilovkou Pardubic.

Zásahy brankářů ve třetí třetině: Jiří Trvaj 6 zásahů, Martin Růžička 13 zásahů.

60:00

59:43
    Kotouč je opět za Růžičkou.

David Nekvinda

Branky a nahrávky: 51. Dlouhý (Čermák, Vašíček) - 56. Zohorna T. (Kolář II), 63. Starý (Píša)

HC Kometa Brno: Trvaj (Hovi) - Žižka, Švrček, Vašíček, Kováčik, Bičánek (C), Malec, Kempný - T. Svoboda, Divíšek, Jakub Svoboda - Erat, Dlouhý, Čermák - Balej, Petrovický, Holec - H. Zohorna, Koreis, Němec - Jankovič
    HC Dynamo Pardubice: Růžička (Koutský) – Kočí, Píša, Kolář II, Benák, Sičák, Borer, Drtina - Starý, Koukal (C), Kolář I, - Nahodil, Kousal, Buchtele - Semorád, T. Zohorna, Somík - Půhoný

Rozhodčí: Souček, Šír - Gebaurer, Lederer