Košice – Poprad 2:3 (po pr.) | HC Slovan – Martin 2:3 (po pr.) | Skalica – Zvolen 9:1 (kon.)
Trenčín – Nitra 3:2 (kon.) | Banská Bystrica – Žilina 3:1 (kon.)
HK Skalica
9:1 (2:0, 6:0, 1:1)
HKM Zvolen
sk Neděle 22.01.2012, 17:00 • Zimný štadión Skalica • Tipos Extraliga (SR)

Skaličania v tretej tretine takpovediac poľavili, aj preto sa podarilo Zvolenčanom streliť gól, aj preto Skaličania v tejto tretine strelili len 1 gól. Treba povedať, že hokej, ktorý predvádzali hostia, nepatrí do extraligy. Jozef Škrak si musí urobiť poriadok vo svojom tíme, inak pôjdu Zvolenčania v tabuľke rapídne dole. Skaličania si tak pripisujú ďalšie vysoké víťazstvo na vlastnom ľade, získavajú tri body a náskok na piaty Zvolen zvyšujú na 13 bodov. Prajeme ešte príjemný zvyšok dňa ! (19:07:25)

60:00

59:30
    Ján Hruška nezakončuje úspešne po snahe o teč.

58:45
    Obdržálekov pokus bol zblokovaný, Skaličania sú ale stále v útočnom pásme.

57:57
    Pálffy strieľa nepresne, Skaličania sa sami vytlačili z pásma.

57:07
    Šátek nezakončuje úspešne, Zvolečania ale znova faulujú, na trestnú lavicu putuje Ján Ťavoda, ten ale odchádza do šatne, keďže dostáva aj 10 minút osobný trest za nešportové správanie. Za Ťavodu si odsedí trest Tomáš Méry.

56:32
    Domáci sa snažia ešte potešiť svojich fanúšikov desiatym gólom v sieti súpera, zatiaľ sa im to však nedarí, Zvolenčania už bránia lepšie ako počas druhej tretiny.

55:48
    Hostia v plnom počte.

55:31
    Vyrúbalík strieľa z pravého kruhu len do výstroje Lukáša Škrečka.

55:25
    Školiak vyváža puk pred Škrečka, následne však Skaličania prichádzajú o pásmo.

54:50
    Ondrej Šmach nezakončil podľa svojich predstáv, keď mohol prekvapiť Škrečka strelou zápästím.

53:48
    Prichádza ale vylúčenie na strane hostí, Ondrej Otčenáš fauluje v útočnom ťažení a je vylúčený.

53:30
    Hrá sa prekvapivo zo strany na stranu, gól v sieti Skalice hosťom určite pomohol.

52:46
    Zvolenčania hrajú o niečo lepšie, no na ďalšie zníženie nepriaznivého stavu to zatiaľ nestačí.

50:59
    Zvolen dal gól!
    Tomek predsalen púšťa puk za seba, ONDREJ OTČENÁŠ prekonáva brankára Skalice, keď spracoval prihrávku Matúša Leskovjanského, ktorý mu nahrával do medzikružia. Asistencie : Matúš Leskovjanský, Tomáš Škvaridlo.

49:24
    Skalica dala gól!
    K pasivite sa pridáva už znechutený Škrečko, ktorý ani nereagoval na únik dvoch hráčov súpera. MICHAL ŠÁTEK využíva dobrú prihrávku Žigmunda Pálffyho a strieľa gól do prázdnej bránky. Asistencie : Žigmund Pálffy, Petr Obdržálek.

49:04
    Juraj Jurík nechal vyniknúť Lukáša Škrečka, keď vystrelil len po ľade nepresne.

48:33
    Zvolenčanom sa podarilo vyhodiť puk iba do stredného pásma, tam sa nachádza dobre postavený obranca Skalice.

47:50
    Peter Zuzin oslabuje svoje mužstvo, je vylúčený za sekanie.

47:30
    Domáci neprestávajú hrať, stále aktívne korčulujú a snažia sa o ďalšie góly v sieti súpera.

Marian Fiam

Branky a nahrávky: 7. Vyrůbalík (Pálffy), 17. Lušňák (Kloz), 21. Obdržálek (Vyrúbalík, Pálffy), 25. Obdržálek (Školiak, Pálffy), 29. Konečný (Pálffy, Školiak), 31. Šátek (Holovič), 36. Kutálek (Višňovský), 37. Klejna, 50. Šátek (Pálffy, Obdržálek) - 51. Otčenáš (Leskovjanský, Škvaridlo)

HK Skalica: Tomek - Vyrubalík, Šmach - Jankovič, Kloz - Magušin, Guľa - Jaborník - Pálffy (C), Školiak, Obdržálek - Višňovský, Lušňák,Hruška - Kutálek, Holovič, Šátek - Juraj Jurík, Klejna, Konečný
    HKM Zvolen: Sáblik - Vantroba, Juraško - Marek Ďaloga, Mucha - Ťavoda, Hraško - Šiška, Pokovič - Slovák, Brabenec, Baláž - Leskovjanský, Otčenáš, Škvaridlo - Sikela, Milan Jurík, Martin Ďaloga - Zuzin, Fekiač, Méry

Rozhodčí: Homola, Polák - Orolín, Tvrdoň