Vancouver – San Jose 4:3 (kon.) | Pittsburgh – Washington 4:3 (po pr.) | Philadelphia – Boston 5:6 (po s.n.)
Pittsburgh Penguins
4:3 (2:0, 0:2, 1:1 - 1:0)
Washington Capitals
Neděle 22.01.2012, 18:30NHL

Zápas nabídl velmi pohledný hokej s lepším koncem pro domácí Pittsburgh. Příjemný zbytek večera. (21:13:41)

65:00

61:31
    Pittsburgh právě vstřelil branku!
    Je rozhodnuto! EVGENI MALKIN našel před brankou odražený kotouč a střelou nad beton rozhoduje dnešní zápas. Asistence: James Neal, Zbyněk Michálek.

61:05
    Malkin vystřelil z kruhu, ale Neuvirth si s kotoučem hravě poradil. Bude se vhazovat.

60:54
    Letang ztratil puk na modré a Pittsburgh se musí vracet.

60:01

Třetí třetina o vítězi nerozhodla. Čeká nás tedy prodloužení.

60:00

59:30
    Brouwer trefil vzdálenější tyčku! Obrovské štěstí tučňáků.

59:02
    Ovečkinovo nahození před branku neprošlo.

58:38
    Cooke nedokázal při akci jeden na jednoho zakončit.

58:01
    Ohlášeny poslední dvě minuty třetí periody. Kotouč je v útočném pásmu Pittsburghu.

56:25
    Michálek nahodil puk do pásma, ale zmocnil se jej soupeř a vyváží jej ze třetiny.

56:11
    Dobrá šance Sullivana, avšak gólman Capitals zůstává pozorný.

55:25
    Čtyři a půl minuty do konce třetí periody. Hra je stále vyrovnaná.

54:06
    Martin střílí od modré čáry a gólman Capitals opět chytá. Následuje vhazování.

53:39
    Letang prověřil gólmana z bezprostřední blízkosti, ale také tentokrát je Neuvirth pozorný a puk schovává pod lapačku.

52:49
    Neuvirth vytěsnil Malkinovu střelu a hosté zakládají útok.

52:00
    Pittsburgh vyhazuje a je opět kompletní.

Lukáš Caha

Branky a nahrávky: 5. Letang, 6. Neal (Malkin), 48. Neal (Malkin, Orpik), 62. Malkin (Neal, Michálek) - 32. Laich (Wideman, Ovečkin), 35. Semin (Perreault, Ovečkin), 42. Ovečkin (Semin, Perreault)

Pittsburgh Penguins: Fleury (Johnson) - Niskanen, Michálek, Engelland, Lovejoy, Martin, Orpik, Letang - Dupuis, Park, Kunitz, Jeffrey, Neal, Cooke, Tangradi, Sullivan, Adams, Asham, Vitale, Kennedy, Malkin.
    Washington Capitals: Neuvirth (Vokoun) - Erskine, Wideman, Alzner, Kundrátek, Hamrlík, Schultz, Carlson, Orlov - Ovečkin, Halpern, Brouwer, Laich, Knuble, Chimera, Hendricks, Semin, Ward, Eakin, Beagle, Perreault, Johansson.

Rozhodčí: Sutherland, Watson - Devorski, Brisebois