Nitra – HC Slovan 5:3 (kon.) | Skalica – Košice 6:1 (kon.) | Martin – Banská Bystrica 4:5 (po s.n.)
Zvolen – Poprad 3:4 (po pr.)
HKM Zvolen
3:4 (1:0, 1:0, 1:3)
HK Poprad
sk Pátek 02.03.2012, 18:00 • Zimný štadión Zvolen • Tipos Extraliga (SR)

Čo dodať, tento zápas znova iba potvrdil, ako náhodne sa môže stav zmeniť v prospech súpera. Balánovi stačilo zabrať v závere predĺženia a zápas sa teda skončil. Hostia získavajú 2 body a istotne spokojní odchádzajú domov. K domácim sa už netreba veľmi vyjadrovať, tí zahadzujú šance, jediná kladný fakt z ich výkonu je taký, že si dokážu šance vytvárať aj napriek ich pasívnej hre. Prajeme ešte príjemný zvyšok dňa ! (20:16:43)

65:00

64:22
    Poprad dal gól!
    STANISLAV BALÁN pretlačil puk až do bránky Trenčana, ten si zle pokryl pravú tyč bránky a tak sa hosťujúcemu hráčovi podarilo dostať puk do bránky. Asistencia: Andrej Tavželj.

64:11
    Marek Slovák leží za bránkou Trenčana, lekár Zvolenčanov má znova prácu.

63:57
    Marek Čurilla strieľa z ľavého kruhu, no Šimonovičova lapačka je na svojom mieste.

63:27
    Hostia sa netlačia dopredu, čakajú pravdepodobne na koniec predĺženia.

62:30
    Otčenáš sa sám dostal cez štvoricu hráčov hostí, dostáva sa až k zakončeniu, hráč HKm ale tesne míňa bránku.

61:08
    Baláž neprekonáva Šimonoviča, keď bol už sám pred bránkou a stačilo mu zdvihnúť puk nad ležiaceho brankára hostí, hráč HKm bol však nedôrazný.

60:01
    Začalo predĺženie.

Miernu gólovú prestrelku sme videli až v tretej tretine, hostia vyrovnali zásluhou Koskinena a Vandasa, následne ale Vantroba z vhadzovania prestrelil Šimonoviča, no na to ihneď odpovedal Vaic.

60:00
    Tretia tretina skončila.

59:56
    4 sekundy pred koncom tretej tretiny sa bude ešte vhadzovať pred Šimonovičom po zakázanom uvoľnení hostí.

59:19
    Hraškova strela od modrej tesne míňa priestor bránky hostí !

58:32
    Milan Jurík je na konci akcie Zvolenčanov, jeho pokus bol absolutne nedôsledný, keď iba z prvej akoby nahrával Šimonovičovi na hokejku.

58:00
    Otčenáš nezachytáva prihrávku od vlastnej bránky, je z toho zakázané uvoľnenie.

57:07
    Hostia znova vyrovnávajú, nedorozumenie v obrane Zvolenčanov znamená gól v ich sieti. Arne Kroták nahráva ĽUBOMIROVI VAICOVI, ktorý strelou ponad rameno prekonáva Trenčana. Asistencia: Arne Kroták.

56:15
    Zvolen dal gól!
    MIROSLAV VANTROBA sa dostáva k puku, keď ho Milan Jurík vyjoboval na vhadzovaní, Vantroba strieľa z bez prípravy a prekonáva brankára hostí strelou k ľavej tyčke. Asistencia: Milan Jurík.

55:10
    Ján Hraško strieľa slabú strelu od modrej čiary na Šimonoviča, ktorý s pokusom domácich nemal problém.

55:58
    Čurilla bez prípravy strieľa z ľavého kruhu do lapačky Šimonoviča, ktorý ostáva prekvapený po jeho strele.

54:54
    Zvolenčania sa trápia, síce majú prevahu v hre, no hostia si strážia svoju bránku zatiaľ bez problémov.

Marian Fiam

Branky a nahrávky: 20. Čurilla (Juraško, Zuzin), 39. Čurilla (Otčenáš), 57. Vantroba (M. Jurík) - 51. Koskinen (Stromberg), 54. Vandas (Koskinen), 58. Vaic (Ktorák), 65. Balán (Tavželj)

HKM Zvolen: Trenčan (Škrečko) - Ťavoda, Jindra - Hraško, Juraško - Vantroba, Mucha - Zošiak - Slovák, Lukáš Jurík (C), Baláž (A)- Otčenáš, Zuzin, Čurilla - Sikela, Milan Jurík, Puliš - Méry, Fekiač, Šiška
    HK Poprad: Šimonovič (Melicherčík) - Pentikainen, Kramár - Tavželj, Kovačevič - Fabian - Strömberg, Koskinen, Kuľha - Svitana, Balán, Vaic - Svačina, Kroták (C), Chovan - Vandas, Škovira (A), Homa

Rozhodčí: J. Konc - Gajan, Novák