St. Louis – Arizona 1:4 (kon.) | Detroit – Chicago 2:3 (po s.n.) | Pittsburgh – Philadelphia 4:2 (kon.)
Pittsburgh Penguins
4:2 (1:1, 3:1, 0:0)
Philadelphia Flyers
Sobota 07.04.2012, 22:00 • Consol Energy Center • NHL

Nyní si můžete přepnout na online zápasu NY Rangers-Washington, který začíná v 00:30! Tímto se s Vámi pro dnešek loučím a u dalších NHL online přenosů na viděnou! (00:37:33)

Na závěr trochu statistiky:

Střely: 23:21
    Trestné minuty: 17:36
    Vyhraná vhazování: 35:18
    Hity: 28:22
    Přesilovky: 1/4 - 1/6

Za zmíňku také stojí celkových 109 nasbíraných bodů Jevgenijem Malkinem. V dnešním utkání ruský bohatýr vstřelil svou 50. branku v ročníku a obsadí tak 1. místo v kanadském bodování v rámci celé ligy!

Pensylvánské derby tedy končí výhrou domácích Penguins. Rozhodla druhá třetina, a to zejména její závěr, ve kterém se Pittsburgh dostal do dvoubrankového trháku, který udržel až do konce. Základní část tak zakončili Tučňáci se 108 body a v 1. kole play off se utkají právě se svým dnešním sokem, který se ziskem 103 bodů obsadí 5. pozici ve Východní konferenci.

60:00

59:27
    Bourdon za Bobrovského brankou.

59:00
    Poslední minuta utkání a už to ani nevypadá na to, že by hosté odvolali brankáře.

58:13

57:43
    Až nyní střílel ve slibné pozici Couturier, Johnson byl připraven.

57:13
    Znovu je za námi minuta přesilové hry a více než před Johnsonem se hraje před Bobrovským.

56:30
    Vitale vyhnal všechny hráče Flyers z útočné třetiny.

56:13
    Nejspíše poslední šance pro Philadelphii. Steve McIntyre na trestné lavici za úder na hlavu.

56:00
    Čas pro hosty se velmi rychle krátí!

55:23
    Jágr se snažil vystřelit přes obránce, ten ale jeho střelu zblokoval do rohu.

54:35
    Dupuis zachytil rozehrávku Letců, žádné nebezpečí z toho pro hosty ale nepramenilo.

53:36
    Icing tentokrát na straně Flyers.

53:13
    Wellwoodova střela sražená do ochranné sítě.

52:26
    Ani Letangova střela nepřekvapila ruského strážce branky hostů.

51:58
    Vitaleho bekhend vyráží Bobrovsky pravým betonem.

Adam Lacek

Branky a nahrávky: 6. Dupuis (Asham, Staal), 28. Kunitz (Malkin), 38. Crosby (Kunitz, Staal), 40. Malkin (Letang, Crosby) - 20. Schenn (Zolnierczyk, Coburn), 33. Jágr (Talbot, Schenn)

Pittsburgh Penguins: Fleury (od 33. Johnson) - Orpik, Michálek, Martin, Letang, Strait, Engelland - Kunitz, Malkin, Park - Cooke, Staal, Kennedy - Tangradi, Crosby, Dupuis - Asham, Vitale, Adams
    Philadelphia Flyers: Bobrovsky - Timonen, Coburn, Carle, Kubina, Lilja, Bourdon - Hartnell, Giroux, Jágr - Read, Schenn, Simmonds - Talbot, Couturier, Voráček - Shelley, Wellwood, Rinaldo

Rozhodčí: Kimmerly, Van Massenhoven - Brisebois, Barton

Diváci: 18 616