Feyenoord – Heracles 4:1 (kon.) | Groningen – Breda 1:1 (kon.) | Utrecht – Arnhem 2:2 (kon.)
Feyenoord Rotterdam
4:1 (1:0)
Heracles Almelo
Středa 02.05.2012, 20:00Nizozemská Eredivisie

Dobrou noc. (21:50:16)

Také ve druhém poločase se sudí rozhodl nenastavovat a myslím si, že to hostům v tomto deštivém počasí za takto rozhodnutého stavu ani vadit nebude. Feyenoord si připsal hladkou výhru a uhájil tak svou dosavadní druhou příčku.

89
    Feyenoord naposledy střídá. Ze hřiště odchází kapitán Vlaar, který přepouští své místo Nelomovi.

87
    Z levé strany to zkoušel Bakkal, Pasveer jej však tygřím skokem vychytal. Následně kopali domácí roh, ten ale žádné větší vzrušení nepřinesl.

85
    Rychlý protiútok domácích končí na pozorném Pasveerovi.

85
    Míč skončil na tyči!

84
    Heracles bude kopat přímý kop z velice nadějné pozice.

82
    Manu nahrazuje Cisseho.

81
    El Ahmadi teď přepadl ve vápně přes bránícího hráče a domácí fanoušci se dožadovali pokutového kopu. Ten ale odpískán nebyl.

80
    Hra se nám po třech rychlých gólech uklidnila.

74
    Dolů jde Gouriye, nahradí jej Pedro. Pro hosty jde o poslední změnu v sestavě.

72
    Heracles právě vstřelil branku!
    Heracles se po skrumáži před domácí svatyní dočkává snížení. Čestný úspěch outsidera zaznamenává WILLY OVERTOOM.

70
    Střídá také domácí kouč. Trávník opouští Clasie, do hry se naopak zapojí Mokotjo.

67
    Heracles střídá. Brunse nahrazuje Belterman.

65
    Feyenoord právě vstřelil branku!
    Pětašedesátá minuta je pro rotterdamský mančaft hodně povedená! Další branku domácího klubu střílí RUBEN SCHAKEN.

65
    Balon se snesl na hlavu SEKOU CISSEHO, který navyšuje náskok domácích!

64
    Rohový kop pro Feyenoord.

63
    Nyní ale měli hosté dobrou možnost ke snížení! Mulder se ale prezentoval skvělým zákrokem, když vytěsnil míč na horní tyč!

62
    Z toho se nebezpečí nezrodilo. O chvíli později ale dostávají hráči v černých dresech možnost dalšího centru z rohu hrací plochy.

61
    Heracles v těchto chvílích svého soupeře přehrává. Hosté nyní vybojovali roh.

60
    I tentokrát si s míčem poradil Mulder, který ukryl balon do rukavic.

58
    Standartku hostů vyboxoval Mulder do bezpečí. Následně mohou jít domácí fotbalisté do protiútoku.

53
    JERSON CABRAL zvyšuje trefou k pravé tyči na 2:0!

51
    Centr Indiho si stáhl do rukavic Pasveer.

46
    Hosté provedli o přestávce jednu změnu v sestavě. Do hry už se nevrátil Breukers, objevil se v ní te Wierik.

46

Hlavní sudí se nakonec rozhodl v první půli nenastavovat a do šaten se tak odchází za stavu 1:0 pro Feyenoord. Ten šel do vedení po rychlé akci v 11. minutě. Cisse poslal nejprve míč pouze do tyče, následně ale kulatý nesmysl poslal do prázdné brány Bakkal, který tak stanovil dosavadní skóre.

42
    Cisse byl k nelibosti fanoušků načapán v ofsajdovém postavení.

39
    Pasveer si teď dal s rozehrávkou pořádně na čas, což se logicky nelíbí domácím příznivcům.

36
    Problémy však musela řešit také obrana na druhé straně hřiště. Nakonec řeší vše nouzovým odkopem brankář Pasveer.

35
    Hosté v posledních minutách ožili, k vyrovnání to však zatím nevede. Nyní nechybělo mnoho, aby aktivně napadající hráči v černých dresech potrestali chybnou domácí rozehrávku.

34
    Přímý volný kop v podání Heraclesu doletěl až do rukavic Muldera.

32
    Prvním karetně potrestaným hráčem tohoto utkání je Quansah.

28
    Bakkal hledal vzdušnou přihrávkou v šestnáctce Cisseho a také ho našel. Druhý jmenovaný poté vypálil z voleje, ale stav se díky dobrému zákroku brankáře nemění.

25
    Na druhé straně mohl zahrozit Bruns, u míče byl ale o něco dříve domácí brankář Mulder.

24
    Rotterdamští mají více ze hry. Jejich další útočná akce ale končí pozorným zákrokem hostujícího gólmana.

21
    Gouriye vybojoval pro svůj tým rohový kop. Jeho pokus totiž zablokoval pozorný de Vrij.

19
    Na zemi se ocitl Schaken. Rozehrávat tak budou domácí.

15
    De Vrij se zbavil pohlednou kličkou bránícího soupeře, poté však vystřelil do míst, kde stál připraven brankář Pasveer. Z této akce šlo jistě vytěžit více, i tak si ale celá situace zaslouží potlesk.

11
    Domácí celek otevírá po rychlé akci skóre! Cisse dostal povedenou přihrávku za obranu, svůj míč ale nasměroval pouze do tyče. Balon se však odrazil k nohám dobíhajícího OTMANA BAKKALA, který jej pohodlně uklidil do prázdné brány.

8
    Feyenoord kopal první rohový kop v tomto zápase. Ten se nejprve zdál jako přetažený, nakonec z něj ale vzešla dobrá střelecká možnost, kterou se štěstím zablokovala hostující obrana.

6
    Střela Cabrala roztleskala ochozy. Pokus domácího hráče však likviduje brankář Pasveer.

4
    Faulem se provinil hostující Everton. Míč tak zůstává na kopačkách domácího favorita.

Feyenoord Rotterdam: Mulder - Bakkal, Cabral, Cisse, Clasie, de Vrij, El Ahmadi, Indi, Leerdam, Schaken, Vlaar

Heracles Almelo: Pasveer - Antoine, Armenteros, Breukers, Bruns, Davidson, Everton, Gouriye, Overtoom, Quansah, Rienstra

1
    Domácí nastoupili v červenobílých dresech, hosté v černých.

1

Feyenoord si v minulém kole poradil na domácí půdě s Alkmaarem 1:0, což pro rotterdamský velkoklub znamená třetí výhru v řadě. Heracles naopak prohrál doma 2:4 s Heerenveenem.

Heracles hraje klidný střed tabulky a v současnosti tento tým figuruje na jedenácté pozici.

Domácí celek je v tabulce na druhém místě se ziskem čtyřiašedesáti bodů. Na vedoucí Ajax tak ztrácí Feyenoord šest bodů, zezadu navíc číhá na zaváhání čtveřice PSV, Alkmaar, Heerenveen a Twente.

Hezký středeční večer.

33. kolo nizozemské Eredivisie dnes nabídne mimo jiné také souboj Feyenoordu Rotterdam a Heraclesu Almelo.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:00.