Baku – Mura 0:0 (kon.) | Jyväskylä – Stabæk 2:0 (kon.) | Dacia Kišiněv – Celje 1:0 (kon.)
Kutaisi – Aktobe 1:1 (kon.) | MTK Budapešť – Senica 1:1 (kon.) | La Fiorita – FK Liepāja 0:2 (kon.)
Cliftonville – Kalmar 1:0 (kon.) | Crusaders – Rosenborg 0:3 (kon.) | Banja Luka – Čelik 2:2 (kon.)
Dacia Kišiněv
1:0 (1:0)
NK Celje
Čtvrtek 05.07.2012, 18:30Zimbru Stadium, Kišiněv (Moldávie) - Dacia Kišiněv hraje na stadionu, který se začal budovat • Evropská liga (předkola)

To je pro tuto chvíli vše, já se s vámi loučím a přeji pěkný zbytek svátečního dne, maratón zápasů Evropské ligy však nadále pokračuje v našich dalších on-line přenosech. (20:24:12)

Zápas tedy nakonec rozhodla jediná branka domácího Osmana Sowa z první půle. Celje bylo nejaktivnější hlavně na začátku druhé půle, pak už otěže utkání převzala Dacia. Mírné komplikace sice domácím nastali po vyloučení Orbua, ale s tím už favorit utkání poradil. Do odvety ve Slovinsku si tak nese Dacia Kišiněv nadějný výsledek 1:0, i když možná čekali domácí trochu větší brankový rozdíl.

90+4
    Od Bezjaka putuje míč do zámezí a je jasné, že Celje už nevyrovná.

90+3
    Standardku naopak zahrávali domácí a získali tak opět několik vteřin drahocenného času.

90+2
    Celje se nemůže probít před domácí branku. Proto přišel dlouhý centr, který však ze vzduchu sebral brankáře Matjugin.

90+1
    Už jsme v nastaveném čase a závěrečný nápor hostů se zatím nekoná.

90
    Poslední střídání domácích. Ze hřiště odchází autor jediného gólu Sow a na posledních pár vteřin se na trávníku objeví Sali.

89
    Sow ukázal svoji třídu a zbavil se hned tři hráčů a získal tak pro svůj tým čas.

88
    Verbič se dostával do šance, ale Matjugin dokázal včas a dobře zasáhnout.

87
    Celje pochopitelně přesilovku využívá k okamžitému náporu. Dobrou střeleckou pozici si vytvářel Bezjak, ale se spoluhráčem se vzájemně pletli u míče a nakonec byla rána zblokována.

86
    Orbu se stihl vyfaulovat za čtyřiadvacet minut a to je tedy hodně solidní počin. Na hřiště přišel v 61. minutě, užil si horka a v 85. minutě už se mohl jít zchladit.

85
    Orbu inkasoval druhou žlutou kartu a jako střídající hráč tak přinesl svému týmu do závěru ještě velké trable. Byla to totiž jeho druhá žlutá a to znamená jediné - červená a do sprch.

84
    Domácí by samozřejmě neradi inkasovali, na druhou stranu by ale rádi přidali druhý gól. Vedení 1:0 do odvety je sice dobré, ale ne skvělé.

83
    Kombinace Dimovski Orbu na pravé straně skončila neúspěchem, u míče tak hosté z Celje.

82
    Celje už moc času na vyrovnání nezbývá a poslední chvíle ukazují, že k tomu mají hosté hodně daleko.

81
    Na hřiště přichází Stjepanovič a nahrazuje Mihajlova. Přichází také krátké občerstvení, které je určitě v horkém počasí výrazně vhod.

80
    Vzápětí střílel Cojocari, ale netrefil bránu.

79
    ...dva rohové kopy v krátkém sledu velké ohrožení neznamenaly. Ovšem akce po tom druhém už stojí za zmínku, Krkotič pálil už uvnitř velkého vápna a jeho střelu se ještě jeden z jeho spoluhráčů pokusil před Kotnikem tečovat. Teč nakonec neproběhla a Kotnik tak neměl se střelou Krkotiče mnoho práce.

Zdeněk Plánka

Branky: 42. Sow

Karty:   13. Guira (KIS), 74. G.Orbu (KIS) - 19. Žitko (CLJ), 55. Gaber (CLJ), 63. Gobec (CLJ)   85. G.Orbu (KIS)

Dacia Kišiněv: (4-1-4-1) - Matjugin (C) - Dimovski, dos Santos, Popovici, Mamah - Cojocari - Mihaljov (81. Stjepanovič), Guira, Krkotič, Caraus (61. G.Orbu) - Sow (90. Sali).
    Trenér: Igor Dobrovolski (RUS).

NK Celje: (3-1-4-2) - Kotnik - Žitko, Krajcer, Gobec (C) - Kolsi - Gaber (76. Centrih), Močič, Vrhovec, Močivnik (43. Verbič) - Bajde (59. Romih), Bezjak. Trenér: Marjan Pušnik (SVN)

Rozhodčí: Georgi Jordanov - Nikolaj Petrov, Georgi Slavov - Ahmed Ahmed (všichni BUL)