Baku – Mura 0:0 (kon.) | Jyväskylä – Stabæk 2:0 (kon.) | Dacia Kišiněv – Celje 1:0 (kon.)
Kutaisi – Aktobe 1:1 (kon.) | MTK Budapešť – Senica 1:1 (kon.) | La Fiorita – FK Liepāja 0:2 (kon.)
Cliftonville – Kalmar 1:0 (kon.) | Crusaders – Rosenborg 0:3 (kon.) | Banja Luka – Čelik 2:2 (kon.)
SP La Fiorita
0:2 (0:1)
Liepajas Metalurgs
Čtvrtek 05.07.2012, 20:30 • Stadio Olimpico, Serravalle • Evropská liga (předkola)

Nakonec tedy hosté vítězí, i když ve druhém poločase nepodali vůbec adekvátní výkon. Zatímco v prvním poločase Metalurg jasně dominoval, ten druhý byl vyrovnaný. Nic to ovšem nemění na tom, že přidal ještě jeden gól a do odvetného utkání si tak nese nesmírnou výhodu dvou branek. Odveta je naplánována na 12. července. (22:21:52)

90+2
    ...A jako druhý ji má na triku Šadčins za vzájemnou potyčku.

90+2
    Dvojitá karta, první ji vidí Confalone...

90
    Liepajas Metalurgs právě vstřelilo branku!

A je rozhodnuto. Nejprve Solonicins vypálil na branku na hranici vápna, což Montanari ještě vyrazil, ale na dorážku GENADIJSE SOLONICINSE už neměl nárok.

90
    Za bučení domácích fanoušků pomalu kráčí ze hřiště Afanasjevs. Nahradí ho Šadčins.

90
    Fucilli fauluje a Metalurgs ma míč. Zároveň chystá taktické střídání.

90
    Velice zajímavý krok vyměnit kapitána prohrajícího týmu minutu před koncem...

89
    Poslední střídání domácích. Parmu nahradil Forcellini.

87
    Další faul hostí. Je to velmi taktické, protože se domácí díky tomuto nemohou dostat do šance. Vítěztví už Metalurgs dle mého nepustí.

84
    Střela Gucse branku nenašla.

82
    Hra se nadále kouskuje a domácí se nemohou dostat do vápna hostí. Zdá se, že v odvetném zápase bude mít vyhodu Metalurgs.

80
    Savalnieks fauluje a domácí mají další přímý volný kop.

78
    Tentokrát ovšem faulují hosté a La Fiorita se opět pokusí o vyrovnání.

77
    Naopak fauluje Mazzola a to jsou další cenné vteřinky pro Metalurgs.

77
    Hosté teď hru kouskují a nenechávají domácí hrát.

75
    I hosté střídají. Za Kamešse nastupuje Gucs.

73
    Ovšem i na druhé straně přišel pokus od Krjauklise, ovšem ten zcela minul branku.