Novopolock – CZ Bělehrad 3:4 (kon.) | Machačkala – Honvéd 1:0 (kon.) | Lokomotiv Plovdiv – Arnhem 4:4 (kon.)
Rustavi – Plzeň 1:3 (kon.) | Olimpija Lublaň – Tromsø 0:0 (kon.) | Soligorsk – Ried 1:1 (kon.)
APOEL – Senica 2:0 (kon.) | Mladá Boleslav – Thór 3:0 (kon.) | Trnava – Sligo Rovers 3:1 (kon.)
AIK Stockholm – Hafnarfjördur 1:1 (kon.) | Rapid Buk. – MYPA 3:1 (kon.) | Twente – Inter Turku 1:1 (kon.)
Slovan Bratislava – Fehérvár 1:1 (kon.) | Hajduk Split – Skonto FC 2:0 (kon.) | Vojvodina – FK Sūduva 1:1 (kon.)
Široki Brijeg – St Patrick´s 1:1 (kon.)
FC Metalurgi Rustavi
1:3 (1:2)
FC Viktoria Plzeň
Čtvrtek 19.07.2012, 18:00 • Stadion Lokomotiv, Tbilisi • Evropská liga (předkola)

To je všechno z dnešního zápasu FC Metalurgi Rustavi - FC Viktoria Plzeň. Děkuji Vám za pozornost při sledování dnešního online přenosu a přeji hezký zbytek večera. (20:03:31)

Viktoria Plzeň má první soutěžní zápas sezóny 2012/2013 za sebou a zahájila sezónu vítězně na stadionu v Tbilisi, kde Rustavi hraje své zápasy Evropské ligy.

Plzeň byla v prvním poločase lepší v prvních dvaceti minutách a po právu se ujala vedení. Poté přišlo ale pochybení v plzeňské obraně a to chladnokrevně trestal Dmitri Tatanašvili, bývalý Viktorián. Plzeň dokázal vzápětí odpovědět gólem Koláře, který tak určil prozatímní výsledek střetnutí. Nutno říct, že Rustavi hrálo v závěru poločasu velmi aktivně a dokonce sahalo znovu po vyrovnání!

Druhý poločas začal velmi aktivně opět celek Rustavi, který neměl daleko k vyrovnání, k tomu nakonec nedošlo. Zlomomem v aktivitě domácích pak byla 59. minuta, ve které přišel třetí gól Plzně, který dal dalekonosným pokusem kapitán Plzně Pavel Horváth. Plzeň si už zbytek poločasu pohlídala a do domácí odvety si odváží velmi dobrý výsledek!

Odvetný zápas se uskuteční příští čtvrtek, tj. 26.7. od 20:00 v Doosan Aréně v Plzni.

Tým, který postoupí z tohoto dvojutkání, což s velkou pravděpodobností bude Plzeň a bylo by obrovské zklamání, pokud by tomu bylo jinak, se dozví svého soupeře už zítra po losování ve švýcarském Nyonu.

90+5
    Plzeň už závěr jasně drží ve svých rukou, nastavený čas už vypršel.

90+3
    Sudí ještě uděluje jednu žlutou kartu, kterou si prohlédl Razmadze.

90+2
    Horváth napřáhl svou pověstnou levačkou, ale k hattricku měl hodně daleko.

90+1
    Gavašelišvili fauloval a pro Rustavi nastává nebezpečí před brankou.

90+1
    Janelidze je v posledních minutách nejaktivnějším domácím hráčem a nyní se neúspěšně pokusil o další střelu.

90
    Hlavní sudí Alekovič z Bosny a Hercegoviny nechal nastavit druhou půli o čtyři minuty.

89
    Další plzeňský útok, který vedl Ďuriš, končí odmávaným a odpískaným ofsajdem.

88
    Avizovaná změna je tady. Ze hry odešel Daniel Kolář, kterého nahrazuje Marek Hanousek.

87
    Zápas už se jen dohrává a u střídačky Plzně se už chystá poslední střídání.

85
    Rustavi nyní zatlačeno s míčem na vlastní půlku.

84
    Plzeňský kouč Pavel Vrba podruhé v utkání střídá. Ze hry odešel Martin Fillo a nahrazuje ho David Štípek.

83
    Kolář se dostal k dalšímu střeleckému pokusu, který byl ale zablokován.

80
    Pro Zemana se otevřel obrovský prostor na levé straně, který dokázal využít k centru do šestnáctky, kde ale Ďuriše nenašel.

78
    Rustavi se ještě pokouší něco s výsledkem udělat, ale marně. Centr do pokutového území nyní v klidu pokryl Bolek.