Nigérie – Tunisko 60:56 (kon.) | Brazílie – Austrálie 75:71 (kon.) | USA – Francie 98:71 (kon.)
Španělsko – Čína 97:81 (kon.) | Rusko – V. Británie 95:75 (kon.) | Argentina – Litva 102:79 (kon.)
Nigérie
60:56 (18:7, 13:8,14:16, 15:25)
Tunisko
Neděle 29.07.2012, 10:00 • Basketball Arena • Olympijské hry - muži
Sledujte:

Tak to bylo panečku drama! Po třech čtvrtinách asi nikdo nečekal, že se Tunisko takto zvedne a bude velice nepříjemně zatápět Nigérijcům. Vždyť závěrečnou čtvrtinu vyhráli Tunisané 15:25, přesto to nestačilo. Nigérie zvítězila 60:56 a připisuje si první vítězství na turnaji.

Skončilo nádherné utkání a já se s Vámi prozatím loučím, budu se těšit u dalších onlajn reportáží z LOH. (11:49:01)

40:00
    Konec zápasu. (60:56)

39:49
    Proměněn pouze jeden trestný hod (60:56). (60:56)

39:49
    Tunisané se netrefují a poté takticky faulují - trestné hody pro Nigérijce. (59:56)

39:45
    Taktický faul a Obasohan jednou míjí (59:56), míč Tunisko! (59:56)

39:33
    Jako nůž máslem prošel Ben Romdhane obranou Nigérie (58:56). (58:56)

39:29
    Oddechový čas 31 vteřin před koncem - míč mají Tunisané. (58:54)

39:29
    Obasahon byl faulován, ale vůbec se s tím nepáral a dvakrát se trefil přesně (58:54). (58:54)

39:11
    Neuvěřitelně těžká pozice, ale El Mabrouk se trefuje za tři body a dává ještě Tunisku šanci (56:54). (56:54)

38:27
    Na druhé straně byl stoprocentní Agunduro - takto se mají házet trestné hody dvě minuty před koncem (56:51)! (56:51)

38:20
    Velká šance Tunisanů, ale ani jeden z trestných hodů nebyl proměněn. (54:51)

37:31
    Dva rychlé body na obou stranách (54:51). (54:51)

37:17
    Velice těžká pozice pro zakončení, ale trefa to byla nádherná - Rzig snižuje (52:49). (52:49)

37:00
    Nigérijci se dostali opět k míči, ale odpískané kroky stěhují hru pod jejich koš. (52:47)

36:24
    Důležitou trojku pro svůj tým přináší Aminu (52:47). (52:47)

36:05
    Pokus o přihrávku na smeč nevyšel. (49:47)

36:01
    Tunisané se netrefili, ale přesto zůstávají u míče. Skvělý doskok jim přináší další možnost. Zbývá jim však pouze 5 vteřin na dokončení útoků a tak si jejich trenér vyžádal oddechový čas. (49:47)

35:40
    Tunisané u míče! Velká šance na srovnání skóre - kdo by to byl po prvním poločase řekl.

Nigérijská lavička si bere oddechový čas! (49:47)

34:56
    Tohle začíná být zajímavé! Rzig se trefuje za tři body a snižuje (49:47). (49:47)

Jozef Valenčík

Nigérie: Skinn, Ibekwe, Diogu, Aminu, Dagunduro, Oguchi, Archibong, Oruche, Ugboaja, Obasohan, Aminu, Oyedeji
    Tunisko: Slimane, Laghnej, Kinoua, El Mabrouk, Kechrid, Hahidane, Hafsi, Ghayaza, Ben Romdhane, Rzig, Gaddour, Mejri

Rozhodčí: Belosevic - Benito, Noujaim