Machačkala – Arnhem 2:0 (kon.) | KuPS – Bursaspor 1:0 (kon.) | Arsenal Kyjev – Mura 3:0 (kon.)
Dila Gori – Famagusta 0:1 (kon.) | Tromsø – Met. Doněck 1:1 (kon.) | APOEL – Aalesunds 2:1 (kon.)
Kalmar – Young Boys 1:0 (kon.) | Ried – Legia 2:1 (kon.) | AIK Stockholm – Lech Poznaň 3:0 (kon.)
Chorzów – Plzeň 0:2 (kon.) | Heerenveen – Rapid Buk. 4:0 (kon.) | FCSB – Trnava 0:1 (kon.)
Servette – Rosenborg 1:1 (kon.) | Twente – Mladá Boleslav 2:0 (kon.) | FK Gomel – Liverpool 0:1 (kon.)
Asteras – Marítimo 1:1 (kon.) | Genk – Aktobe 2:1 (kon.) | Horsens – Elfsborg 1:1 (kon.)
CZ Bělehrad – Omonia Nikósie 0:0 (kon.) | Fehérvár – Gent 1:0 (kon.) | Dundee – Dynamo 2:2 (kon.)
St Patrick´s – Hannover 0:3 (kon.) | Hajduk Split – Inter 0:3 (kon.) | Eskişehirspor – Marseille 1:1 (kon.)
Ath. Bilbao – Slaven Belupo 3:1 (kon.) | FK Sarajevo – Zeta 2:1 (kon.) | Vojvodina – Rapid 2:1 (kon.)
Admira – Sparta 0:2 (kon.)
Ruch Chorzów
0:2 (0:0)
FC Viktoria Plzeň
Čtvrtek 02.08.2012, 19:00 • Stadion Ruchu, Chorzów. • Evropská liga (předkola)

Přeji příjemný zbytek večera a brzy napočtenou. Za několik málo okamžiků začne svůj boj o účast v pohárech také pražská Sparta, proto všechny fotbalové fanoušky zvu k jeho sledování. (20:56:50)

Utkání tak končí naprosto zaslouženou výhrou Plzně, která se však nerodila vůbec jednoduše. Hosté museli trpělivě vyčkávat a jejich střelecké trápení utnul až brankou deset minut před koncem Štípek, jenž byl v tu dobu na hřišti pár minut. Pavlu Vrbovi dokonale vyšlo střídání. Druhý gól pak po obrovské hrubici brankáře Peškoviče přidal Ďuriš. Západočeši si tak do odvety odvážejí z Polska velice nadějný výsledek, nezapomínejme však, že je odehrán pouze poločas a rozhodnuto zdaleka není nic.

90+3
    Hosté mají míč na svých kopačkách a nikam se neženou. Je rozhodnuto, Plzeň si odveze velmi cennou výhru.

90+1
    Ještě tři minuty se budou nastavovat, je však téměř jisté, že Plzeň si tento stav už pohlídá.

90
    A doběháno má také střelec druhé branky Ďuriš, který přepouští místo na hrací ploše Hejdovi.

88
    Kouč Vrba už své hráče nikam nežene a šetří čas, když střídá Koláře, kterého nahradí Hanousek.

85
    Plzeň právě vstřelila branku!
    No vida, během pěti minut je tady druhý gól Plzně, ze které zřejmě spadla nervozita. Nutno však říct, že tuhle branku si gólman Chorzówa za rámeček určitě nedá. Nepříliš prudká rána MICHALA ĎURIŠE mu totiž proklouzla mezi rukama do branky. Ovšem i takové góly se počítají, pro český tým jen dobře.

83
    Hosté jsou při chuti, další pokus vyslal na svatyni polského týmu Darida, ale s tímto míčem neměl Peškovič žádné problémy.

81
    Domácí kouč reaguje posledním střídáním. Místo Piecha příchází Niedzielan.

80
    Tak tohle se trenéru Vrbovi povedlo, opravdu vynikající střídání. DAVID ŠTÍPEK si naběhl za obranu na přihrávku a z blízka prostřelil bezmocného brankáře Peškoviče. Důležitý gól.

78
    Hezká akce domácího mužstva. Zieňczuk centroval před branku, kde stál přípravený Piech, avšak míč nedokázal trefit pořádně.

76
    Balón proletěl pokutovým územím, ale žádné škody plzeňským nenadělal.

75
    Následně mají domácí k dispozici další roh. Plzeň se už do útoku zas tolik nepožene, přeci jen zbývá už jenom 15 minut do konce utkání.

73
    Ke střídání sahá také Pavel Vrba. Štípek nastupuje místo Hory.

72
    A stejný hráč měl o chvíli poté velkou možnost ke skórování. Nedokázal však prostřelit hradbu těl před sebou. Dokonce se zdálo, že někdo z plzeňských zahrál rukou, ale hlavní rozhodčí nechává pokračovat ve hře.

71
    Druhá žlutá také na straně Chorzówa. Potrestaným je Piech.

69
    Nevím kolikátý, určitě bych je spočítal na prstech jedné ruky, roh pro domácí tým. Po centr se balón snesl ke hostujícímu kapitánovi, který jej odklidil do bezpečí.

67
    Velká šance Limberského, který pálil k tyči, ale o centimetry ji minul. Peškovič by byl bezradný. Tohle byla opravdu velká možnost, škoda, že neskončila brankou.