Kanada – Francie 1:0 (kon.) | USA – Japonsko 2:1 (kon.)
Japonsko
Čtvrtek 09.08.2012, 20:45 • Wembley Stadium • Olympijské hry - ženy
Sledujte:

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.

Ještě jednou Vás vítám u online textového přenosu. Dnes nás čeká vyvrcholení fotbalového turnaje žen mezi národními týmy USA a Japonska.

Oba celky mají za sebou těžké boje ve skupině a boje v postupovém pavouku. Japonky se do finále probojovaly přes ženy Francie výsledkem 1:2. Fotbalistky USA měli v semifinále soupeře Kanaďanky. Tento zápas jsem viděl a ačkoliv USA postoupilo až v prodloužení, zápas se hrál pouze na jednu branku. Ovšem Kanaďanky měly tři větší šance, že kterých daly tři branky. A všechno to byly branky hlavičkami. Zde tedy nejvíce tlačí tým USA "bota".

Hráčky USA jsou papírově favoritkami tohoto klání, ovšem dnes je čeká ta nejtěžší zkouška. Utkání o zlato začíná v 20:45 a já se v tuto dobu přihlásím s komentářem.

Na stadiónu zní národní hymny obou celků. Utkání co nevidět začne.

1

1
    První akce Japonek na branku. Brankářka USA míč bezpečně odkopla.

3
    Utkání začalo oboustranně opatrně.

4
    Hraje se zatím na středu hřiště, ani jeden z celků se nedostal k nějaké vážnější šanci.

6
    Hra stále ve stejném duchu, je vidět, že jde o hodně. Oba celky dobře brání a hraje se daleko od obou branek.

9
    Američané právě vstřelili branku!

Je tu první branka zápasu! CARLI LLOYDOVÁ otevírá skóre na 1:0 pro USA!

12
    Japonky se pokoušely o vyrovnání skóre, ale jejich akce se nezdařila.

17
    Nahomi Kawasumi (JAP) se dostala ke střele, ta byla zablokována.

17
    A i Yuki Ogimi (JAP) se dostala do jakési šance, také mimo.

25
    Američanky zatím dobře brání a nedovolují Japonkám dostávat se do zakončení.

31
    Američanky jsou u míče a útočí na branku soupeře.

31
    Japonské obraně se povedlo útok eliminovat a poté se trochu složitou kombinací dostali dlouhým odkopem z tlaku Američanek.

33
    Japonky kombinují na polovině soupeře.

33
    Obrovská šance Japonek! Nahrávka na hranici vápna poté střela vysoko nad. No tohle by se ale mělo dávat!

34
    Japonky jsou nyní lepším celkem a tlačí se do útoku. To není pro Američanky jako utkání s Kanadou, kdy celý zápas hrály de fakto na jednu branku.

35
    Hra se přesunula na střed hřiště. Američanky se dobře brání a snaží se rychle napadat.

37
    Japonky jdou s míčem na branku USA.

37
    Nebezpečná střela Japonek! Ohiová mířila jen kousek vedle pravé tyče.

40
    Japonky jsou jasně lepší v držení míče. Snaží se na obranu USA něco vymyslet.

41
    Američanky se zmocnily míče a jdou na branku Japonek.

42
    Jejich akce nebyla úspěšná a následně centr Japonek do země nikoho.

43
    Útočný faul Wambachové (USA). Fukumotová (JAP) bude vykopávat.

44
    Pokus Boxxové (USA) vysoko nad.

45
    Hraje se poslední minuta řádné hrací doby prvního poločasu. Je to stále ten stejný obrázek. Japonky nehrají špatně, snaží se něco vymýšlet. Američanky jsou nebezpečné z brejků.

Druhý poločas začne přibližně v 21:47.

První poločas je za námi. Američanky se dostaly do brzkého vedení díky brance Wambachové a poté si vedení hlídaly. Druhý poločas by měl nabídnout určitě ještě hodně zajímavého fotbalu.

Du druhého poločasu nastupují oba celky ve stejných sestavách.

46

46
    Japonky rozehrály a pokusily se o dlouhý nákop. K míči se dostaly Američanky.

46
    Faul Boxxové (USA) a Japonky budou zahrávat standardní situaci.

47
    Povedený centr do "ohně". Solová (USA) míč vyboxovala ven.

47
    Další náznak šancí Japonek. Ty se tlačí do útoku a chtějí vyrovnat.

48
    Američanky velmi brzy přicházejí o míč a další akce Japonek.

49
    Pokus o japonskou uličku zneškodnila obránkyně.

49
    Morganová (USA) vybojovala rohový kop pro USA.

50
    Obrana ho vyhlavičkovala do bezpečí.

50
    Nakonec Lloydová (USA) a její pokus o střelu končí odebráním míče.

51
    Japonky drží míč na středu hřiště.

51
    A Fumumtová (JAP) musela hasit výskokem centr a vyboxovat ho ven.

52
    Japonky musí rozehrávat z vlastní poloviny.

52
    U míče jsou Japonky a vypadalo to na velkou šanci. Miyamaová (JAP) se snažila o střelu, míč ji na poslední chvíli odskočil.

53
    Pokus o rychlou akci a poslání míče do běhu. Jen špatné zpracování míče zabránilo šanci Japonek.

54
    Centr odvrátila Ramponeová (USA).

54
    A je to 2:0 pro Američanky! CARLI LLOYDOVÁ (USA) si vzala míč a vypálila svoji jedovku, ta končí v brance.

56
    Japonky se snaží o aktivitu, ale USA stále stejně dobře brání.

60
    Japonky kombinují na polovině soupeřek. Chybí tomu ale zatím nějaká kreativita.

61
    Dobrá křižná přihrávka na Kawasumiovou (JAP), ta jen těsně nedosáhla na přihrávku.

57
    Střídání na straně USA. Do hry jde Cheneyová. Své místo ji opustila Rapinová.

63
    Japonsko právě vstřelilo branku!

A Japonky dávají branku! Nádherná akce končila střelou skoro do prázdné branky, tu ještě obrana s obrovským štěstím zablokovala, ale na dorážku YUKI OGIMIOVÉ (JAP) už nestačila. 2:1.

65
    Američanky se snaží o nějakou útočnou snahu.

66
    Akce byla ubráněna a s kombinací jsou tady Japonky.

66
    Dobrá akce Japonek. Ta končí střelou nad branku.

67
    Američanky jsou nastěhovány u branky Japonek. Pokouší se o útok po křídle a následný centr. To se jim nyní nezdařilo.

68
    Centrovaná standardní situace pro Američanky.

69
    Nebezpečný centr a jen fantastická orientace Fukumutové (JAP) zamezila brance!

70
    Japonky rozjíždí svoji akci od vlastní branky.

72
    Japonky se pokoušely po akci po levém křídle, nepovedlo se jim odcentrovat.

73
    Nastřelená ruka Američanek. Tohle bude nebezpečný centr do vápna.

74
    Obrovský závar před brankou, kdy Solové (USA) vypadl míč z náruče. Nakonec vše ukončila sudí, která píská útočný faul.

75
    Japonky rozjíždějí další útočnou akci.

75
    Ta však končí v zámezí.

75
    Krásnou individuální akci předvedla Alex Morganová (USA) ta se zbavila soupeřky a dala si míč na střelu na střed. Nakonec z toho ohrožení branky nebylo, ale akce to byla povedená.

77
    Japonky chystají střídání. Odchází Sameshimaová a místo ní si zahraje Iwabuchiová.

77
    Japonský trenér tedy volí už maximální risk. Stáhl krajní obránkyni a místo ní jde do hry další útočnice.

79
    Japonky to zkoušely vzduchem, ale obrana USA vše v klidu vyřešila.

79
    Ramponeová (USA) se dostala do velké šance! Její střela šla vedle.

80
    Střídání Američanek. Sauerbrunnová přichází a místo jí uvolňuje Buehlerová.

82
    A málem bylo vyrovnáno! Velká chyba obrany USA a nová žena na trávníku Iwabuchiová (JAP) nedokázala míč dostat do branky.

85
    Američanky rozehrávají standardní situaci.

85
    Japonkám se nezdařila kombinace a míč končí v autu.

86
    Američanky jsou u míče a šetří čas.

86
    Střídání Japonska. Maruyamaová přichází a místo ní odchází Ohiová.

88
    Těžce vybojovaný rohový kop pro USA.

89
    A málem padla další branka! Jen kousek scházel k přesné hlavičce.

89
    Japonkám se nedaří dostat se do nějaké vážnější šance.

90
    První žlutá karta utkání pro Američanku Wambachovou.

90
    Nastavují se dvě minuty nad rámec řádné hrací doby.

90+1
    Třicet sekund je za námi a Američanky drží míč.

90+2
    Vypadá to, že se již Japonkám vyrovnat nepodaří.

Utkání skončilo a hráčky USA slaví. Seběhli se na trávníku a oslavují. Mají co. Hráčky USA obhájily zlatou medaili z Pekingu a i z Londýna si odvezou tento nejcennější kov!

Já se s Vámi tímto loučím a těším se znovu na počtenou. (22:34:54)