Ústí n. L. – Znojmo 1:2 (kon.) | Bohem. Pr. – Karviná 2:2 (kon.) | Sokolov – Varnsdorf 1:0 (kon.)
Pardubice – Bohemians 1905 2:0 (kon.) | Most – Táborsko 2:1 (kon.) | HFK Olomouc – Zlín 4:0 (kon.)
FK Baník Sokolov
1:0 (0:0)
FK Varnsdorf
Sobota 11.08.2012, 10:15 • Stadion FK Baník Sokolov • FORTUNA:NÁRODNÍ LIGA

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 10:15.

Druhá liga má na programu druhé kolo a v Sokolově bude k vidění souboj týmů, které sezónu začaly opačným způsobem. Západočeský Baník nastoupil v 1. kole na hřišti Zlína, kde po prvním poločase vedl 1:0, domácí však ve druhém poločase zabojovali a nakonec vyhráli 2:1. Varnsdorf doma přivítal vítěze loňského ročníku Ústí nad Labem a možná překvapivě vyhrál 1:0.

Historie vzájemných zápasů není příliš bohatá. Oba celky se utkaly celkem čtyřikrát. Jednou vyhrál Sokolov, jednou Varnsdorf (shodně 3:1), dvě utkání skončila nerozhodně (1:1 a 0:0).

FK Baník Sokolov: Bertelman - Knakal, Dvorník, Vondráček, Šíma - Vaněček I. (K), Čada, Vrtělka, Dvořák II. - Holub - Mlika

FK Varnsdorf: Kovář - Tvaroha, Zieris, Pimpara (K), Mach - Cana, Breite - Rudnytskyy, Schubert, Martan - Hikspoors

Rozhodčí: Orel - Blažej, Kříž, DS Čičmanec.

Hlavní sudí Orel přivádí obě mužstva na hrací plochu. Domácí borci jsou oblečeni komplet ve žlutém, fotbalisté ze severu Čech budou hrát v bílém. Diváků je na tribunách poskrovnu, skoro to až vypadá, že Baník má uzavřené hřiště.

1

1
    Domácí se pokusili ihned o dlouhý nákop, ale míč skončil jen u gólmana Kováře.

2
    Vrtělka vysunul Mliku, toho však zakřižoval Pimpara a do zakončení jej nepustil.

3
    Mlika po ztrátě zabojoval a vzal si míč zpět. Následně jej nedovoleně poslal k zemi Rudnytskyy.

4
    Vondráček ve vzduchu postrčil Hikspoorse, bude se kopat proti brance Sokolova.

4
    Hikspoors ostře zajel do Vrtělky, ale sudí Orel vše řeší domluvou.

5
    Vaněček si naběhl na kolmici Vondráčka, k zemi jej srazil Pimpara a Baník bude zahrávat standardku.

6
    Na Šímův centr však nikdo z baníkovců nedosáhl. Varnsdorf se bez problémů ubránil.

7
    Další tvrdý zákrok hostujícího hráče, tentokrát to odnesl Dvořák.

8
    Centr z kopačky Šímy Kovář v rukavicích neudržel, domácí jeho minelu nepotrestali.

8
    Dlouhý aut Knakala hosté prodloužili do zámezí, uvidíme první roh.

9
    Šíma nacentroval přesně na hlavu Davida Čady, jehož pokus jen těsnil minul šibenici!

10
    Varnsdorf se pokusil dlouhý nákopem zjednodušit hru, Hikspoors si však na hrotu počínal nedovoleně v souboji s Vondráčkem.

11
    Dvorník zachyboval a Breite se málem ocitl sám před Bertelmanem!

12
    Sokolovští kopali další standardku, ale opět branku Přemysla Kováře neohrozili.

13
    Zierisův pas na Rudnytského skončil až u Bertelmana, varnsdorfský štírek se k míči přes stopery Baníku nedostal.

14
    Další útok Varnsdorfu skončil faulem, na zemi se ocitl Vondráček.

16
    Čada chtěl vysunout Dvořáka, dobře se však vrátil Tvaroha a míč odkopl.

16
    Severočeši předvedli rychlý brejk po pravé straně, zpětná přihrávka našla na vápně Rudnytského, který z první jen o kousek přestřelil branku Baníku!

18
    Dvořák nastřelil Tvarohu, Baník bude kopat druhý roh.

19
    Šíma rozehrál s Vaněčkem nakrátko a domácí budou kopat roh znovu.

19
    Jenže centr žádného domácího hráče nenašel. Varnsdorf se okamžitě přesunul na polovinu Sokolova.

20
    Hosté se snažili prosadit po levé straně, ale narazili na Dvorníka, který přízemní centr odkopl pryč.

21
    Varnsdorf kombinoval na středu hřiště, Cana se pokusil hru zrychlit kolmicí, ale přehnal to s razancí.

22
    Na standardku z levé strany si naskočil Dvorník, ale hlavičkoval jen do náruče gólmana Kováře.

24
    Nepříliš častý jev, sudí Orel odpískal Tvarohovi špatně házený aut.

25
    Holub sice přesně našel za obranou Mliku, ale ten byl nachytán v ofsajdu.

26
    Martan zajel po odehrání míče do Šímy, opět se mu dostává jen důrazné domluvy.

27
    Šímův nákop prodloužil Pimpara hlavou gólmanovi.

28
    Dvořák povalil Macha, Varnsdorf bude zahrávat standardní situaci z pravé strany.

29
    Vysoký centr Rudnytského nepřesně trefil Breite, poté se o střelu pokusil i Martan, ale trefil jen sokolovské hráče před sebou.

29
    Hra se přesunula na druhou stranu, ale Mlikovi byl opět odpískán ofsajd.

31
    Máme za sebou třetinu utkání a viděli jsme zatím po jedné gólovce na každé straně. Jinak sledujeme poměrně vyrovnanou podívanou, Baník má sice častěji míč pod svou kontrolou, ale Varnsdorf se dobře brání.

33
    Baníkovci v krátké době předvedli několik nepřesností, což je stálo přechod do rychlého brejku.

35
    Domácí se marně snaží dobýt branku Varnsdorfu. Holub poslal míč do uličky Vrtělkovi, ale ten na něj nedosáhl.

36
    Tvarohův centr zleva skončil jen u gólmana Sokolova.

37
    Dvořákův centr padal k Čadovi, včas ale zasáhl gólman Kovář a míče se zmocnil.

37
    Knakal na polovině hřiště přejel Martana, ale ani on žlutou kartu neobdrží.

38
    Vaněček předskočil Hikspoorse, který jej tak skluzem fauloval. Standardku Baníku bude kopat Šíma.

39
    Šíma míč zakroutil na zadní tyč, kde stál Mlika, ale nepodařilo se mu zblízka dotlačit míč do sítě! Stoprocentní gólovka!

41
    Cana se snažil vysunout dlouhým pasem Macha, ale míč skončil jen v autu.

41
    Vaněčkovu sraženou střelu Kovář bez problémů lapil.

43
    Po několika důrazných soubojích píská sudí Orel faul Hikspoorsovi.

44
    Ani tato standardka Baníku nevyšla, hostující obrana funguje takřka bezchybně.

V první půli jsme žádnou extra zajímavou podívanou neviděli. Domácí jsou aktivní, ale hrají do plných a nedokážou se prosadit. Přesto si vypracovali dvě šance, ale Čada s Mlikou míč do branky nedopravili. Varnsdorf se do útoku tak často nedostává, přesto i hosté mohli skórovat. Pohotová střela Rudnytského letěla jen nad. Uvidíme, co nám oba týmy předvedou v druhé půli.

Hráči se pomalu vrací na zelený pažit a chystají se na start druhé půle. Doufejme, že trenéři své hráče nabudili a dočkáme se také gólů.

46

46
    Krátce po rozehrání fauloval Holub Canu. Jenže hosté vzápětí míč domácím odevzdali nepřesnou nahrávkou.

47
    Vaněčkovi se centr nepovedl, míč skončil pouze v zámezí.

49
    Na druhé straně centroval zleva Tvaroha, míč doplachtil jen do náruče sokolovského gólmana.

51
    Vrtělka vysunul Vaněčka, který bombou z levé strany pořádně protáhl brankáře Kováře!

52
    Další zajímavá situace před brankou Varnsdorfu. Vaněček načechral míč za obranu, ale Čada zblízka nedokázal překonat Kováře. Ten je po střetu se sokolovským záložníkem ošetřován.

54
    Zatím se hraje hlavně na polovině Varnsdorfu, ale snaha Baníku je doposud marná.

56
    Zieris fauloval Mliku a Sokolovu se rýsuje zajímavá možnost. Bude zahrávat přímý kop z dvaceti metrů.

57
    Čada však technickou střelou trefil jen varnsdorfskou zeď.

57
    Na dlouhý aut Knakala až do vápna si naskočil Dvorník, jenže míč usměrnil jen vysoko nad.

58
    Zničehonic mohli udeřit hosté. Po nedůsledném odkopu baníkovců tvrdě páliů Rudnytskyy a jeho tečovaná střela letěla jen těsně mimo!

59
    Po rohovém kopu hlavičkoval Hikspoors slabě nad branku.

61
    Mlika prodloužil míč Dvořákovi, který mohl postupovat na branku Varnsdorfu, ale zastavil jen ofsajd.

62
    Sokolovští poprvé střídají. Místo Mliky to v útoku zkusí David Vaněček II, bratranec kapitána Baníku Davida Vaněčka I.

63
    První žlutou v utkání vyfasoval Schubert, který zajel do Čady.

64
    Po nákopu Šímy se k míči dostal Vondráček, jenže jeho následný centr skončil jen v zámezí.

65
    Rudnytskyy posunul míč hlavou Schubertovi, kterému šanci zmařil dobrým vyběhnutím Bertelman.

66
    Na zemi zůstal po střetu ležet Dvorník a nyní je ošetřován. Bude však v pořádku.

67
    Varnsdorf kopal roh, míč proletěl až k Zierisovi, který z voleje přestřelil!

68
    Dnešní utkání sleduje 698 diváků.

69
    Mach vyslal na branku Sokolova výstavní ránu, kterou zastavilo břevno!

71
    Knakal hodil opět dlouhý aut až do šestnáctky, hosté po závaru odkopli míč do zámezí.

71
    Vaněček I. nacentroval z rohu na zadní tyč, kde jeho jmenovec Vaněček II. hlavičkoval jen do protihráče - další roh.

72
    Sokolov právě vstřelil branku!
    Šímův centr gólman kovář podběhl, míč doletěl k volnému DAVIDOVI ČADOVI, který jej bez větších problémů dopravil do odkryté branky - 1:0!

73
    Roh měli k dispozici také hosté, ale naložili s ním o poznání hůře.

75
    Varnsdorf po inkasované brance zvýšil aktivitu, zatímco domácí se konečně dostali do pohody.

76
    Rudnytskyy sestřelil Knakala a po zásluze inkasuje žlutou kartu.

77
    Hosté připravili dvojité střídání. Za Hikspoorse bude hrát Vilkovský..

77
    ..a za Martana nastoupil Dobrovolný.

78
    Na branku postupoval sám David Vaněček II., ale sólo zakončil jen střelou do Kováře!

79
    Do zakončení se dostal i Vaněček I., ale střela mu příliš nesedla.

79
    Ze hry jde Dvořák, do zápasu vstupuje Machek.

81
    Průnik Vaněčka II. zastavil Zieris a Baník bude kopat přímý kop z levé strany.

82
    Vaněček I. poslal míč na bližší tyč, Čada však hlavičkoval hodně nepřesně.

83
    Mach musel zastavit unikajícího Vaněčka I. a z ruky sudího Orla vidí žlutou.

85
    Varnsdorf naposledy střídá. Rudnytskyy dohrál, opačným směrem putuje Stehlík.

86
    Vaněček I. zatáhl za dres Breiteho a nabídl tím hostům standardku.

86
    Breite však zakroutil míč až do zámezí.

87
    Vilkovský si v souboji s Vondráčkem počínal nedovoleně, hosté tak musí opustit prostor před brankou Sokolova.

89
    Machek musel zastavit rodící se protiútok Varnsdorfu a vidí zblízka žlutou.

90
    Standardku hostů odhlavičkoval do bezpečí Vondráček.

90+1
    Taktické střídání Baníku. Odchází Vaněček I., přichází Hrubý.

90+2
    Vilkovský povalil Čadu, domácí se budou snažit dohrát zápas na polovině soupeře.

90+3
    Čada byl nachytán v ofsajdu, následuje poslední snaha Varnsdorfu.

Ve druhém poločase se Baníku podařit proměnit svou převahu ve vytoužený gól. V 72. minutě se trefil Čada a jeho branka znamenala tři body pro Sokolov. Domácí měli i další příležitosti, ale ty nakonec zůstaly nevyužity. Hosté ve druhé půli neměli prakticky žádnou šanci, a tak si ze západu Čech neodvezou žádný bod. To je ze Sokolova vše, hezký zbytek víkendu. (12:07:54)