Jihoafrická republika - Indie 3:2 (kon.) | Španělsko - Belgie 2:5 (kon.)
Austrálie - Velká Británie 3:1 (kon.) | Německo - Nizozemsko 2:1 (kon.)
Německo - Nizozemsko

2:1

(1:0)

Sobota 11.08.2012, 21:00 • Riverbank arena • Olympijské hry - Pozemní hokej (muži)
Sledujte:

Pro dnešek je to vše, olympijský pozemní hokej ovládli Němci. Pro dnešek je to vše, příště se budu těšit na shledanou. (22:27:32)

Nizozemci se s porážkou jen těžce smiřují, pro většinu z nich je to v těchto momentech nejhorší okamžik na turnaji. S odstupem času bude ale i stříbrná medaile oceněná, teď jsou ale Nizozemci na kolenou.

Zápas končí, Němci v obrovské euforii. Zlatý olympijský vítěz v mužském pozemním hokeji se tak stává tým Německa. Obrovským hrdinou finálového zápasu se stal dvoubrankový střelec týmu Rabente.

70:00
    Zápas skončil.

69:30
    Míček mají Nizozemci.

68:30
    Nizozemci v zoufalém náporu, čas teď samozřejmě hraje pro Německo.

68:00
    Jeden z Nizozemců teď bolestivě trefil Wesse, ten se svíjí v bolestech na hřišti.

66:50
    Protiútok Německa skončil na brankáři Stockmannovi bez většího vzruchu.

65:08
    2:1! Po nepřehledné situaci hráči přestali hrát, rozhodčí ale nechal pokračovat a toho využívá Rabente, který posílá Německo do vedení!

63:00
    Nebude, Nizozemci tak ubránili nepříjemnou situaci.

Jestli se bude situace opakovat rozhodne videorozhodčí, kterým je Colin Hutchinson.

62:03
    Trestný roh pro Německo! Teď by se krve v tělech nizozemských fandů ani zkušený řezník nedořezal...

62:00
    Nebezpečná šance Němců, stav se nemění.

59:01
    Nizozemsko se zpočátku druhého poločasu hledalo, pak ale přišel nátlak, vyrovnání a teď se tým snaží o dokonalý obrat dnešního utkání! Do konce zápasu zbývá něco přes deset minut, každá chyba může znamenat rozhodnutí utkání...

57:07
    Zelenou kartu vidí Němec Wesley.

55:50
    Jeden z klíčových momentů finále! Fantastický zákrok předvádí brankář Nizozemska Stockmann a stav zůstává vyrovnaný!

54:47
    Trestný roh si zahrají také Němci.

53:40
    1:1! Je srovnáno, Weerden trefuje k pravé tyči s takovou jistotou, jako bylo jasné, že jamajská štafeta vybojuje zlato! Stav finálového zápasu je srovnaný, dnes to bude ještě velká bitva!