Podbrezová – Zlaté Moravce 0:0 (po pen.) | Bardejov – Lipany 3:0 (kon.) | Petržalka – Nitra 0:3 (kon.)
Dunajská Lužná – Myjava 0:2 (kon.) | Nemšová – Trenčín 0:4 (kon.) | Námestovo – B. Bystrica 0:1 (kon.)
Lok. Košice – Lučenec 1:1 (po pen.) | Poprad – Košice 1:2 (kon.) | Senec – Slovan Bratislava 0:4 (kon.)
Ružomberok – R. Sobota 4:1 (kon.) | Žilina – Ružiná 2:0 (kon.) | Senica – Dunajská Streda 7:1 (kon.)
MŠK Žilina
2:0 (1:0)
FK Baník Ružiná
sk Úterý 28.08.2012, 17:30 • Pod Dubňom • Slovenský pohár - Slovnaft cup

A tak sa aj stalo. Žilina už viac gólov nepridá a Ružiná sa na kozmetickú úpravu nezmôže. MŠK tak podľa očakávania zvíťazil v 2. kole Slovnaft cupu nad Ružinou v pomere 2:0 a teší sa z postupu do ďalšieho kola. Hrdinom je dvojgólový strelec Pich. Pochváliť ale treba aj hostí, najmä za snahu v druhom polčase. Od nás je to spod Dubňa všetko, ďakujeme za pozornosť a prajeme ešte pekný večer! (19:17:48)

90
    Pomaly sa končí riadny hrací čas. Rozhodca Fajčík nadstaví jednu minútu. Už sa toho zrejme veľa neudeje.

89
    Leitner zahral priamy kop z pravej strany. Trafil však len múr a diváci bezmocne povzdychli.

87
    Jednu z najkrajších akcií predviedla Ružiná v závere zápasu. Na jej konci bol kapitán Boháčik, ale jeho polocenter zneškodnil Dúbravka.

85
    No čo, uvidia diváci pod Dubňom ešte nejaký gól? Alebo sa stav už nezmení? To je otázka pred záverečnou päťminútovkou.

84
    Dnes ich zahráva Gergel a aj keď sa ich počet pomaličky blíži k dvadsiatke, stále z nich domáci nič nevyťažili.

83
    Ceesay príkladne zabojoval a vybojoval znova roh.

80
    V strede poľa sa zrazila dvojica Gergel - Škriniar. Napriek tomu útočná akcia Žiliny pokračovala a je z toho ďalší z mnohých rohov.

79
    Ceesayovi by asi nestačila ani 2x väčšia brána. Už po niekoľkýkrát si dokázal loptu pekne pripraviť, no zakončenie mu dnes absolútne nevychádza.

78
    Ani dnes nechýba tradičný chorál "MŠK Žilina, na Slovensku najlepšia..." Skromná skupinka fanúšikov sa aspoň trochu snaží oživiť dnešný futbalový podvečer.

77
    Obraz hry sa nemení. Žlto-zelení sú aktívni, ale do šancí sa dostávajú ojedinele. Sympaticky sa snažia v týchto momentoch aj hostia a na rozdiel od prvého polčasu, dokážu loptu podržať dlhšie na svojich kopačkách.

75
    Pich spracoval ťažkú loptu, ktorú si prebral Deza. Snažil sa elegantne prehodiť brankára Muchu, ale minul.

72
    Ružiná spálila najväčšiu možnosť duelu. Škriniar stratil v strede poľa loptu, hráči v bielom podnikli brejk, na ktorého konci bol Teixteira. Dúbravka včas vybehol a zlikvidoval tutovku.

70
    V tej istej minúte menia stráže aj hostia. Odchádza Chomistek a štafetu preberá Karásek.

70
    Pečovský schádza za potlesku tribún z ihriska a vymenil ho Škriniar.

69
    Baník predviedol pekný brejk, na konci ktorého bolo zakončenie Chomisteka. Dúbravka si s prízemnou strelou poradil.

66
    Ceesay znova v tutovke zaváhal. Po centri Mabouku usmernil svoju hlavičku len vedľa pravej žrde.

64
    Bello prvýkrát pri lopte a hneď našiel ukážkovou prihrávkou Leitnera. Ten ešte hľadal niekoho lepšie postaveného, lenže tam bol iba jeden z hráčov hostí.

62
    Domáci tréner Adelaar prichystal hneď dvojité striedanie. Na ihrisko sa dostáva Bello, ktorý chýbal niekoľko týždňov. Ďalším novicom je Leitner. Z ihriska schádza dvojica Paur a Nunes.

Milan Gončár

Branky: 28. Pich, 50. Pich

Karty:   19. Ceesay (ZIL) - 5. Štajer (RZN), 31. Urbánek (RZN)

MŠK Žilina: Dúbravka - Mabouka, Piaček (C), Akakpo, Nunes (62. Leitner) - Pečovský (70. Škriniar) - Deza, Paur (62. Bello), Gergel - Pich, Ceesay
    FK Baník Ružiná: Mucha - Ferenc, Štajer, Krško, Chomistek (70. Karásek) - Líška, Urbánek (46. Marko), Boháčik (C), Teixteira - Strelka (51. Ometák), Balaško

Rozhodčí: Fajčík - Kubačka, Poracký