Žilina – Poprad 4:3 (kon.) | Banská Bystrica – Skalica 1:2 (kon.) | Nitra – Martin 5:4 (po pr.)
Piešťany – Zvolen 3:4 (kon.) | Trenčín – Košice 1:2 (kon.)
HC´ 05 Banská Bystrica
1:2 (0:0, 0:2, 1:0)
HK Skalica
sk Úterý 25.09.2012, 17:00 • Zimný štadión Banská Bystrica • Tipos Extraliga (SR)

V tretej tretine sme videli len jeden gól, ktorý strelil domáci hráč RADOMÍR HEIZER, výborný výkon v tomto zápase podal brankár hostí Zdenko Kotvan.

Ďakujem za pozornosť, DOVIDENIA. (19:10:37)

60:00

59:15
    Robert Slipčenko ostáva na striedačke, a uvidíme tak hru bez brankára !

59:15
    Oddychový čas hostí.

59:00
    Už len minúta ostáva do konca zápasu, a domáci stále prehrávajú o gól, hostia to budú mať ale ťažké udržať.

57:50
    Domáci pokračujú v ostreľovaní Kotvana, ale zatiaľ bezúspešne, brankár hostí neplánuje za svoj chrbát pustiť ďalší puk.

56:52
    Domáci počas presilovky usadení v pásme, ale vystreliť sa podarilo len Grmanovi, aj to od modrej čiary, ale Kotvan pozorný a puk chytá !

56:10
    Oddychový čas domácích.

56:10
    Druhé vylúčenie Skalice v priebehu niekoľko sekúnd znamená presilovku domácich 5 na 3. Trška dostal dve minúty za vyhodenie puku mimo ľadovej plochy.

55:49
    Vylúčenie Skalice, na trestnú odišiel Kozák, za nedovolené bránenie v hre.

54:56
    Pekná akcia hosťujúceho tímu, Šátek nechal puk za sebou pre Steilera, ktorého strela skončila v sieti, ale len ochrannej.

52:20
    Hrá sa už dlho bez prerušenia, Skalica sa po nastrelení žŕdky prebrali, a pridali na aktivite, rozhodca si práve overuje u videorozhodcu to nastrelenie žŕdky, už vychádza z časomiery a rozpažuje, takže gól to nebol.

49:30
    Neuveriteľná šanca Skalice, po strele Kozáka zvonila žŕdka Slipčenkovej brány !

49:09
    Vylúčenie Banskej Bystrice, na trestnú odišiel Predajniansky za hákovanie.

47:25
    V tejto tretine sú zatiaľ jednoznačne lepší domáci hráči, ale hostí drží na rozdiel jedného gólu ich výborne chytajúci brankár Kotvan.

46:37
    Veľká šanca domáceho kapitána Bambúcha, dostal puk v strednom pásme, odtiaľ si nakorčuloval až pred Kotvana, ale brankára hostí neprekonal !

43:52
    Domáci brankár Slipčenko teraz predviedol nádherný zákrok, keď poležiačky zlikvidoval strelu Kudrnu !

43:05
    Skalica síce hrá presilovku, ale na ľade to vôbec nie je vidno, domácim sa hneď po prekročení modrej čiary Skaličanmi podarí vyhodiť puk.

41:52
    Vylúčenie Banskej Bystrice, dve minúty si na trestnej ľavici posedí Lamper, ktorý dostal trest za podrazenie.

41:03
    Banská Bystrica dala gól!
    RADOMÍR HEIZER sa najprv neudržal na ľade a bez cudzieho zavinenia padol za Kotvanovou bránou, ale následne sa presunul pred Kotvana, kam dostal nádhernú prihrávku od Nemčeka, a nekompromisne prekonal brankára hostí a využil tak presilovku svojho tímu. Asistencie: Filip Nemček a Branislav Kubka.

Majkl Petruška

Branky a nahrávky: 42. Heizer (Nemček, Kubka) - 31. Bakoš (Školiak), 32. Holovič (Jaborník)

HC´ 05 Banská Bystrica: Slipčenko (Dzubina) - Grman, Richter, Bambúch, Kubka, Novajovský, Ketner, Styk, Predajniansky - Jabrocký, Češík, Hvila - Nemček, Heizer, Jankovič - Lunter, Petro, Lamper - Hlinka, Zigo, Šimun.

Tréner: Vladimír Országh
    Kapitán: Lukáš Bambúch

HK Skalica: Kotvan (Trenčan) - Trška, Kozák, Barák, Gábriš, Jankovič, Vyrúbalík, Srnec, Jaborník - Bartánus, Školiak, Bakoš - Kutálek, Stieler, Šátek - Višňovský, Kudrna, Preisinger - Jurík, Holovič, Konečný.

Tréner: Peter Oremus
    Kapitán: Tibor Višňovský

Rozhodčí: P.Jonák - Rovenský, V.Snášel