Kometa Brno – Jihlava 4:3 (kon.)
HC Kometa Brno
4:3 (0:0, 1:2, 3:1)
HC Dukla Jihlava
Sobota 13.10.2012, 12:00 • KAJOT ARENA, Brno. • ELIOD extraliga mladšího dorostu

O velký návrat z mrtvých se postarat domácí útočník Filip Dvořák, který nejprve až v 52. minutě korigoval stav na 2:3 z pohledu Komety a nakonec si připsal i rozhodující trefu, která znamená prodloužení úctyhodné brněnské série. Jihlava si dnes tak krutou prohru nezasloužila. O dvoubrankové vedení přišla v průběhu tří minut. To je pro dnešek z Brna vše. Přejeme vám hezký zbytek dne a vlastně celý načatý víkend. Děkujeme za pozornost. (13:58:51)

60:00

59:42
    Poslední vteřiny se odehrávají v rohu kluziště za jihlavským brankářem.

59:35
    Po souboji ve středním pásmu končí tečovaný kotouč mezi střídačkami mimo hru.

59:15
    Hráči Komety nechtějí připustit jakýkoliv hostující tlak. Uvidíme, zda Jihlava vůbec odvolá brankáře.

58:59
    Poslední minuta začíná v obranném pásmu Jihlavy.

58:24
    Dlouhý tlak končí střelou Mikysky do helmy brankáře Kořenáře. Jihlavskému brankáři maska spadla a rozdhočí hru raději, a dobře, přerušil.

58:19
    Jenže se jim to jen tak nepovede.

57:55
    Kometa se usadila v útočném pásmu. Hosté by potřebovali vystřídat.

57:19
    Na Hasoňovu nabídku nedosáhl před brankovištěm tísněný Hroudný. Po ataku soupeře upadl na led, o faul se však nejednalo.

56:25
    Po vyhraném vhazování pálí od modré čáry obránce Komety do hrudi nachystaného brankáře.

56:20
    Josef Kořenář raději drží pod lapačkou nahození kotouč z pravé strany kluziště.

56:07
    Nervozita se rázem přesunula z holí domácích na jihlavské.

54:33
    Kometa právě vstřelila branku!
    Nevídaný obrat Komety! Horký pálil z výborné pozice do lapačky Kořenáře, jenž se natáhl tak tak k levé tyči. Puk však neudržel. K dorážce se z velkého úhlu dostal FILIP DVOŘÁK, jenž z pravé strany propálil blokující hráče i ležícího Kořenáře. Asistence: Luboš Horký.

53:49
    A je vyrovnáno. JAN HASOŇ se po náporu domácích výborně zorientoval a před branou byl na správném místě. Nad beton Kořenáře se prosadil asi z jednoho metru. Asistence: Rostislav Šnajnar, Jan Dufek.

53:34
    Šnajnar si od pravého mantinelu pozadu nabruslil až do středu modré čáry a vypálil do boční konstrukce brány.

52:41
    Oba týmy se o puk nyní přetahují ve středním pásmu. Příliš hokejové krásy nevidíme.

51:30
    No tak tomu se říká chuť po gólu. FILIP DVOŘÁK projel s pukem po levé straně celé kluziště, odmítl tři hráče Jihlavy, natlačil se před bránu a propálil Kořenáře pod rameno. Bez asistence.

50:46
    Mikyskovi pro změnu sjel při střele kotouč z hole.

Tomáš Čekal

Branky a nahrávky: 34. Hasoň (Šnajnar, Dufek), 52. Dvořák, 54. Hasoň (Šnajnar, Dufek), 55. Dvořák (Horký) - 29. Havránek (TS), 31. Najman (Havránek), 42. Oščádal (Hrala, Wasserbauer)

HC Kometa Brno: Slavíček – Furch, Mikyska, Jirůšek, Zukal, Šnajnar (C), Gotthard, Sedláček – Horký, Dvořák, Havlát, Heinrich, Hasoň, Kratochvíl, Čejka, Šmída, Dufek, Hroudný.
    HC Dukla Jihlava: Kořenář Josef – Pospíchal (C), Havelka, Pražák, Dörrer, Hynek, Huňáček, Wasserbauer Jiří – Čermák, Najman, Kořenář Michal, Váňa, Mejzlík, Hrala, Havránek, Peschout, Kousal, Oščádal.

Rozhodčí: Hanzlík – Pospíšil, Duchát.