Motor ČB – Vítkovice 6:5 (kon.) | Třinec – Pardubice 8:4 (kon.) | Sparta – K. Vary 1:4 (kon.)
Chomutov – Kometa Brno 5:4 (kon.) | Plzeň – Litvínov 3:2 (kon.) | Kladno – Liberec 2:1 (kon.)
Piráti Chomutov
5:4 (2:2, 2:1, 1:1)
HC Kometa Brno
Neděle 02.12.2012, 17:30 • Pirátská aréna. • Tipsport extraliga

Chomutov prolomil nepříjemnou sérii a dokázal na svém ledě porazil druhý tým tabulky Kometu Brno. Piráti měli dobrý vstup do zápasu a ujali se vedení 2:0. Kometa ovšem stihla do konce první třetiny vyrovnat a ze začátku třetiny druhé šla do vedení. Chomutov se vzpamatoval a i on dokázal skóre otočit ve svůj prospěch.

Ve třetí třetině přidali oba týmy po jedné brance a Piráti tak tedy slaví výhru v základní hrací části 5:4. Nejprve se podařilo Kometě vyrovnat. To se již podruhé v zápase prosadil Hynek Zohorna. Chomutov ovšem našel opět našel odpověď. Rozhodující branku vstřelil v pětapadesáté minutě Yorick Treille, který tečoval střelu Martina Rýgla.

Zásahy gólmanů během zápasu:
    Matúš Kostúr: 19
    Martin Falter: 32 (20:23:40)

60:00

59:57
    Hráči Komety nyní nevyužili velký tlak. Jen těsně minuli chomutovskou branku.

59:30
    Kometa musí zpět do obranného pásma.

59:16
    Bude se vhazovat před Kostúrem.

59:15
    Chomutov vyhazuje. Kotouč jen těsně minul prázdnou branku.