Mönchengladbach – Mohuč 2:0 (kon.) | Hannover – Leverkusen 3:2 (kon.)
Borussia Mönchengladbach
2:0 (0:0)
1. FSV Mohuč 05
Neděle 09.12.2012, 15:30 • Borussia-Park, Mönchengladbach • Německá Bundesliga

To je pro tuto chvíli vše. Přeji pěkný zbytek nedělního dne a za týden u posledního podzimního kola německé Bundesligy na počtenou. (17:28:00)

Mönchengladbach se výhrou posunul na osmé místo tabulky a o bod přeskočil dnešního soupeře. Mainz tak klesl na desátou pozici.

Velká změna se odehrála po přestávce. Gladbach totiž výrazně zvedl svůj výkon, hrál narozdíl od první půle aktivně a výsledkem byly dvě vstřelené branky a tím pádem i vítězství. V 59. minutě skóroval střídající Hanke a v 63. minutě přidal druhou branku domácích Arango.

89
    Zápas už se blíží ke svému závěru a v podstatě se jen dohrává. I hráči Mainzu vědí, že toto utkání zřejmě k bodu nedotáhnou.

88
    Centr do vápna Gladbachu z pravé strany. Ter Stegen si bez potíží poradil. Mezitím se ve vápně srazil Szalai s Jantschkem, ale oba budou v pořádku.

87
    Alvaro Dominguéz (MNC) prosil rozhodčího, aby mu nedával po nedovoleném zákroku kartu, ale neuprosil ho. Žlutá karta pro domácího stopera.

86
    Mainz už samozřejmě hraje na větší riziko, což Gladbachu velmi vyhovuje a je možnost k rychlým protiútokům.

85
    Zápas se pomalu blíží ke svému konci. Mladý trenér Mainzu Tuchel mává u postranní čáry rukama, ale není mu to nic platné. Mainz Gladbach nedostává pod tlak.

84
    Poslední střídání domácích. Ze hry odchází Patrick Herrmann a na poslední minuty jde do hry Peniel Mlapa.

83
    Nikolce Noveski (MAI) si při hlavičkovém souboji nedával pozor na ruce, které se následně ocitli v obličeji protihráče, což znamená žlutou kartu.

82
    Mainz s míčem na kopačkách a na polovině Gladbachu, ale nemůže se dostat ke střele, ani k nějakému centru.

81
    Herrmann dostal na levém křídle pas za obranu a šel s míčem do vápna, snažil se natlačit před Svenssona a zakončit, ten však jeho záměr utnul skvělým obranným skluzem. Penalta to nemohla být ani náhodou.

80
    Mainzu se krátí čas a rozhodně to zatím nevypadá na nějakou stíhací jízdu.

79
    Ter Stegen poslal dlouhý nákop na polovinu soupeře. K prodlouženému míči se dostal Herrmann, který rozehrál a po chvíli přišel centr do vápna, ale do míst, kde se Hanke nenacházel.

78
    Druhé střídání na straně Gladbachu. Ze hry odchází Lukas Rupp a na hřiště pustí Toigu Cigerciho.

77
    Patrick Herrmann (MNC) dostává za ruce v obličeji Zdeňka Pospěcha žlutou kartu.

76
    Pas do vápna nabíhajícího Szalaie, ale dříve byl u míče brankář ter Stegen, kteý dnes opět podává dobrý výkon.

75
    Mainz sice zvýšil aktivitu, ale Gladbach zatím brání poměrně úspěšně, takový scénář po dobré první půli Mainz jen těžko čekal, ale to už zde bylo několikrát zmíněno.

Zdeněk Plánka

Branky: 59. Hanke, 63. Arango

Karty:   77. Herrmann (MNC), 87. Dominguéz (MNC) - 45. Soto (MAI), 83. Noveski (MAI)

Borussia Mönchengladbach: (4 - 2 - 2 - 2) ter Stegen - Jantschke, Stranzl, Dominguéz, Wendt - Nordtveit, Marx - Rupp (78. Cigerci), Arango - Herrmann (84. Mlapa), de Camargo (46. Hanke).
    Trenér: Lucien Favre.

1. FSV Mohuč 05: (4 - 1 - 2 - 1 - 2) H. Müller - Pospěch, Svensson, Noveski, Zabavník (69. Diaz) - Baumgartlinger - Polanski (66. Risse), Soto - Ivanschitz - Szalai, S. Parker (65. N. Müller)
    Trenér: Thomas Tuchel.

Rozhodčí: Kinhöfer - Scheppe, Fischer - Kunsleben

Diváci: 46622