Třinec – Chomutov 6:4 (kon.) | Kladno – Pardubice 5:4 (kon.) | Motor ČB – Sparta 2:3 (kon.)
Plzeň – Liberec 6:5 (po s.n.) | Zlín – Kometa Brno 6:3 (kon.) | Slavia – K. Vary 4:1 (kon.)
HC Oceláři Třinec
6:4 (1:0, 3:2, 2:2)
Piráti Chomutov
Středa 19.12.2012, 17:00Tipsport extraliga

Zásahů brankářů: Hanuljak 14, Hamerlík 10. Nejlepší hráči: Jiří Hudler - Michael Frolík.

Oceláři dokázali dvoubrankový náskok ze druhé třetiny udržet a díky vyrovnané třetí třetině utkání nakonec skončilo 6:4. (19:38:07)

60:00

59:12
    Peterek v situaci 2 na 1 hledal Růžičku, hostující bek příhru zblokoval, a tak měl možnost Peterek střílet přímo sám. Hanuljak s obtížemi kryje.

58:42
    Zíbovi přeskočil puk na modré hůl a Treille ho následně notně provětral.

58:10
    Růžička poslal kotouč Peterkovi, ten ale pálil jen do Hanuljaka.

57:37
    Od modré pálil Vladimír Roth, podruhé za Hanuljakem zvonila tyč!

57:11
    Hosté jdou do čtyř, na trestnou lavici usedá Miroslav Zálešák, který podrazil rozjetého Hudlera.

56:46
    Na druhé straně se ke střele dostal Zíb, kterému namazal Varaďa. Třinecký bek pálil od modré, trefil jen připraveného Hanuljaka.

55:53
    Hosté se pokusili o další útočnou akci, ta ale skončila nepřesnou přihrávkou.

55:09
    Piráti právě vstřelili branku!
    Krásná individuální akce MICHAELA FROLÍKA znamená čtvrtou branku v Hamerlíkově brance! Reprezentační forward prokličkoval skrz polovinu ledové plochy, nakonec bekhendem překonal třineckého brankáře! Asistence: Lukáš Pulpán.

54:40
    Dnešní utkání sleduje 3377 diváků.

54:31
    Hosté se nakonec propracovali až k zakončení, střela Yoricka Treilleho ale skončila jen v Hamerlíkově lapačce.

53:59
    Oceláři jsou kompletní. Kotouč v pásmu Pirátů, tam jej kontrolují hráči Chomutova..

53:36
    Neskutečný zákrok Petera Hamerlíka! Třinecký gólman dokázal zneškodnit Frolíkův pokus z bezprostřední blízkosti!

52:56
    Oceláři zastavili hostující rozehrávku a poslali kotouč k Hanuljakovi.

52:26
    Z mezikruží střílel Frolík, jeho pokus byl však přizvednut do ochranné sítě. Vhazování před Hamerlíkem...

51:59
    Hosté jsou kompletní a zahrají si přesilovku. Na trestnou lavici odchází Marek Zagrapan, který se dopustil útočného faulu. Zagrapan si odsedí dvě minuty, za hákování.

51:15
    Rozhodčí rozdávají další trestné minuty, desetiminutový osobní trest obdržel hostující Brett Palin.

51:15
    Třinec právě vstřelil branku!
    Oceláři využívají další přesilovku! Martin Růžička nabil Jiřímu Hudlerovi, ten od modré ale trefil jen tyč hostující branky! Puk se ale pak odrazil ke zcela nehlídanému DAVIDU KVĚTOŇOVI, který střelou do odkryté branky dovršil druhý hattrick v sezóně! Asistence: Jiří Hudler, Martin Růžička.

Daniel Ježek

Branky a nahrávky: 20. Hudler (Růžička, Varaďa), 32. Květoň (Růžička, Hrabal), 34. Květoň (Hrabal, Zíb), 35. Hudler (Hrabal), 45. Adamský (Květoň), 52. Květoň (Hudler, Růžička) - 27. Hruška (Zálešák, Frolík.), 40. Důras (Procházka, Gajovský), 46. Palin (Hruška, Pulpán), 56. Frolík (Pulpán)

HC Oceláři Třinec: Hamerlík (Hrubec) - Galvas, Roth, Hrabal, Zíb, Lojek, Ovčačík, Klouček, Kania - Růžička, Bonk, Varaďa - Zagrapan, Hudler, Orsava - Adamský, Peterek, Květoň - Klimenta, Polanský, Rákos.
    Piráti Chomutov: Kostúr (Hanuljak) - Palin, Pulpán, Rýgl, Mrázek, Jurčina, Pavlas, Trefný - D. Hruška, Zálešák, Michael Frolík - M. Procházka, Kraft, Důras - Hřebejk, Y. Treille, Lušňák - Seman, Gajovský, Hromas - Sikora.

Rozhodčí: Jeřábek, Polák - Jindra, Skopal