Novokuzněck – Petrohrad 1:4 (kon.) | Novosibirsk – Dynamo Moskva 4:3 (po s.n.) | N.Novgorod – Jekatěrinburg 2:1 (kon.)
Jaroslavl – Čeljabinsk 2:1 (kon.) | Mytišči – Magnitogorsk 3:5 (kon.) | Spartak Moskva – Omsk 0:3 (kon.)
Minsk – Nižněkamsk 3:1 (kon.) | Doněck – Chanty-Mansijsk 4:2 (kon.) | Riga – Barys 2:3 (po pr.)
HC Slovan – Ufa 1:0 (po s.n.)
Atlant Mytišči
3:5 (1:1, 2:1, 0:2)
Metallurg Magnitogorsk
Středa 19.12.2012, 16:30KHL

Hrdinou nádherného zápasu se mohl stát Chudobin, který ale v poslední třetině nezastavil příval a hvězdou se tak nakonec stal Jevgenij Malkin. Ten k hattricku přidal ještě jednu asistenci u zlomové vítězné branky. To je pro dnešek vše, s konstatováním, že Metallurg Magnitogorsk si veze z moskevského předměstí nakonec všechny body, se s vámi loučíme. (18:48:55)

Střely na branku ve třetí třetině 9:10, celkově 26:34.

Ne že by domácí byli lepším týmem, ale až do 50. minuty neskutečně obětavou hrou drželi cenné vedení. Pak ovšem střelec dvou branek Gluchov hloupě fauloval a Metallurg dostal výhodu pětiminutové přesilovky.

Atlant se bránil tři a půl minuty, ale pak kapituloval, a ke své smůle hned dvakrát po sobě. To bylo pro duel zlomové, domácí pak nevyužili dvě přesilovky,, zejména v té druhé byli blízko vyrovnání. Malkin na úplný závěr pečetil výhru favorita ranou do prázdné branky.

60:00

59:53
    Metallurg právě vstřelil branku!
    JEVGENIJ MALKIN nakonec přetlačil Semjonova, který měl těžkou pozici, a kompletuje tak hattrick. Kromě toho, což je podstatnější, rozhoduje celý duel. Bez asistence.

59:41
    Dopředu se žene Malkin, je zřejmě rozhodnuto.

59:28
    To se ale nedaří.

59:10
    Až nyní se Chudobin dostal z branky, domácí se pokouší udržet pásmo.

58:58
    Stålberg se nedokázal prosadit a u puku je opět Metallurg.