Hr. Králové – Benátky n/J 2:1 (kon.) | Kadaň – Šumperk 6:4 (kon.) | Olomouc – Beroun 6:1 (kon.)
Jihlava – Litoměřice 4:3 (kon.) | Třebíč – Most 5:4 (po s.n.) | Ústí n/L – Havlíčkův Brod 4:2 (kon.)
Mladá Boleslav – Písek 5:1 (kon.)
HC Slovan Ústí nad Labem
4:2 (0:1, 3:1, 1:0)
HC Rebel Havlíčkův Brod
Sobota 29.12.2012, 17:30 • Zlatopramen Arena, Masarykova 232, Ústí nad Labem-Bukov • 1. liga (ČR)

Z Ústí nad Labem se s Vámi loučím a těším se opět někdy na počtenou. Zdeněk Kamínek ml. (20:03:59)

Do druhého zápasu bez kapitána Jaroslava Roubíka nastoupili Ústečtí Lvi, tentokrát proti Havlíčkovu Brodu. Céčko na hrudi tak měl Zbyněk Sklenička, který dovedl tým Slovanu opět k vítězství. I Rebelům chyběl nejproduktivnější hráč Ladislav Rytnauer, jenž na sever Čech nepřicestoval z důvodu nemoci. Na tříbodovém zisku měl velkou zásluhu Tomáš Rod, který zaznamenal dvě branky a jednu asistenci.

Branky a nahrávky: 23. Rod (Přeučil), 24. Handlovský (Matai, Rod), 40. Rod (Handlovský, Pavlík), 45. Daniel Boháč (Přeučil) - 5. Vondráček (Jelínek), 35. Ondráček (Kostourek).
    Rozhodčí: Pešina, Pražák - Kreuzer, Polonyi.
    Vyloučení: 6:7, navíc M. Blažek (HBR) TS [SEK].
    Využití: 0:1.
    Diváci: 2 077.
    Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:2, 4:2.
    Zakázaná uvolnění: 2:6.
    Ofsajdy: 5:3.
    Vyhraná vhazování: 41:24 (13:5, 16:11, 12:8).

60:00

59:58
    Utkání se dohrává v útočném pásmu Lvů.

59:54
    Petr Štěpánek (HBR) vyloučen na dvě minuty za sekání.

Celkem TM v letošním ročníku: 43.
    Vyloučení celkem v zápase: 6:7, navíc M. Blažek (HBR) TS [SEK].

59:26
    Zakázané uvolnění hostů (na icingy 2:6).

58:18
    Slovan dobře brání střední pásmo, hosté se nemohou dostat do útočné třetiny a risknout tak power-play.

57:50
    Postavení mimo hru hostů (na ofsajdy 5:3).

57:27
    Holomek v souboji o puk s Endálem úspěšnější.

57:07
    Střelecký pokus Handlovského zblokoval do ochranné sítě Milfait.

56:08
    Petrásek si nerozuměl se svoji obranou. Havlíčkův Brod ale chybu v rozehrávce domácích nepotrestal.

55:20
    Lapšanský zkoušel z bezprostřední blízkosti bekhnedovým blafákem vyzrát na hájce havlíčkobrodské svatyně. Suchan odolal.

54:31

53:57
    Sýkora vyzkoušel pozornost Suchana z pravé strany, brankář Rebelů má kotouč ve své moci.

53:14
    Pavlíkova dělovka od modré čáry končí v lapačce Suchana.

52:31
    Dvojnásobná přesilová hra pro domácí. Marian Morava (HBR) vyloučen na dvě minuty za sekání.

Celkem TM v letošním ročníku: 76.
    Vyloučení celkem v zápase: 6:6, navíc M. Blažek (HBR) TS [SEK].

52:08
    Přesilová hra pro domácí. Martin Ondráček (HBR) obdržel menší trest za sekání.

Celkem TM v letošním ročníku: 70.
    Vyloučení celkem v zápase: 6:5, navíc M. Blažek (HBR) TS [SEK].

51:47
    Tomáš Sýkora zlomil při střele hůl, se kterou ještě následně hodil o mantinel.

Zdeněk Kamínek ml.

HC Slovan Ústí nad Labem: Petrásek (Orct) - L. Poživil, Sklenička, P. Hořava, K. Černý, Vl. Brož, Holomek, F. Pavlík, Špelda - R. Kovář, Lapšanský, Ludvík - D. Tůma, T. Sýkora, M. Čermák - P. Přeučil, V. Meidl, Daniel Boháč - Matai, Rod, Handlovský. Trenéři: Jaromír Šindel, Jiří Mička, Tomáš Mareš.
    HC Rebel Havlíčkův Brod: Suchan (Neruda) - A. Jelínek, Ostrčil, Morava, M. Blažek, Soldán, O. Starý, Pecen - Endál, Knotek, R. Vondráček - Kostourek, Třetina, P. Polodna - do 10. O. Stehlík, P. Štepánek, M. Ondráček - Milfait. Trenéři: Jiří Rech, Milan Chalupa.

Rozhodčí: Pešina, Pražák - Kreuzer, Polonyi

Diváci: 2 077