Hr. Králové – Benátky n/J 2:1 (kon.) | Kadaň – Šumperk 6:4 (kon.) | Olomouc – Beroun 6:1 (kon.)
Jihlava – Litoměřice 4:3 (kon.) | Třebíč – Most 5:4 (po s.n.) | Ústí n/L – Havlíčkův Brod 4:2 (kon.)
Mladá Boleslav – Písek 5:1 (kon.)
BK Mladá Boleslav
5:1 (4:1, 0:0, 1:0)
IHC Králové Písek
Sobota 29.12.2012, 17:301. liga (ČR)

Boleslav rozhodla už v první třetině, takže utkání už jen dohrávala. Písek mohl skóre stáhnout, kdyby využil nějaké přesilovky, protože je neodehrál až tak špatně. Ve třetí třetině se prvních deset minut hrálo v duchu aktivity druhé třetiny, ale po vstřelení páté branky do písecké sítě hosté zcela odpadli. Trenéři domácíh na to reagovali tak, že dali prostor méně vytěžovaným hráčům, a na herním projevu to bylo trochu znát. Nebylo k vidění příliš mnoho šancí a když už, nebyly příliš nebezpečné.

Z Mladé Boleslavi je to pro dnešek všechno. Po Novém roce nashledanou. (19:39:41)

Zásahy brankářů po třetí třetině:
    Michal Valent (MBL) - 4 (celkem 24)
    Dominik Halmoši (PIS) - 8 (celkem 29)

60:00

58:39
    Písek vyhazuje na zakázané uvolnění. Posledních deset minut navíc jakoby neexistoval.

58:05
    Přihrávka Kulicha od mantinelu na Kafku druhému jmenovanému příliš nesedla. Nedokázal puk usměrnit do sítě.

Dnešní utkání sleduje 2310 diváků.

56:47
    David Vrbata pronikl s pukem kolem dvou obránců a hledal před bránou Jiřího Ryse. Ten puk netrefil ideálně a poslal ho do rohu.

55:50
    Vypadá to, že trenér Výborný stáhl některé důležité opory a přenechal větší prostor třetí a čtvrté lajně. Nyní si dobře počínali u mantnelu Loskot s Vrbatou.

54:16
    Nyní si musel na střelu z mezikruží Halmoši trochu povyskočit. Vyražený puk byl pak jeho spoluhráči vyhozen na zakázané uvolnění.

53:32
    Boleslav nyní opět nuspěla. Písečtí hokejkami dostali puk pryč z pásma. Hraje se v celkem pomalém tempu.

52:00
    Kasíkovu ránu, nejspíše tečovanou, Halmoši nebo obránce stojící před ním vyrazil hokejkou.

51:40
    Aleš Padělek se snažil proklčkovat přes tři obránce, o puk snadno přišel.

51:01
    Ofsajd hostů.

49:55
    Mladá Boleslav právě vstřelila branku!
    Těžce, ale přece si Boleslav vypracovala šanci. ROMAN NĚMEČEK od modré propálil vše v cestě a puk si našel cestu až do branky. Asistence: Milan Toman, David Výborný.

49:23
    Na puku je spíše Boleslav, Písek zodpovědně brání.

47:10
    Hraje se nahoru dolů, ale bez vážnějšího ohrožení branek.

45:12
    Jiří Rys dostal fantastickou přihrávku a střihl si samostatný nájezd! Kličkou překonaného brankáře však trefil snad do zvednuté brusle, která vyrazila puk mimo!

44:54
    Za Valentovou bránou se dlouho usilovně bojuje o puk.

Lukáš Chuchválek

Branky a nahrávky: 5. Kafka (Mikulík, Koudelka), 11. Rys (Nouza), 14. Demel (Mikulík, Koudelka), 19. Mikulík (Demel, Koudelka), 50. Němeček (Toman, Výborný) - 16. Růžička (Vlček, Ferebauer)

BK Mladá Boleslav: Valent (Will) - Kasík, Šmach, Němeček, Toman, Jindra, Chaloupka, Bohunický - Nouza, Vrbata, Rys - Kafka, Výborný, Pabiška - Mikulík, Koudelka, Demel - Loskot, Padělek, Pitule - Kulich.
    IHC Králové Písek: Halmoši (Mazuch) - Kužel, Petráček, Růžička, Veselý, Bernad, Ruprecht, Dvořák, Kříž - Kubeš, Kučera, Marek - Vaniš, Heřman, Petruška - Ferebauer, Vlček, Sedláček - Homolka, Šperger.

Rozhodčí: Škrobák - Suchánek, Brejcha