Kazaň – Nižněkamsk 4:2 (kon.) | Čerepovec – Doněck 4:3 (kon.) | Viťaz – Riga 3:1 (kon.)
Minsk – Spartak Moskva 3:0 (kon.)
Ak Bars Kazaň
4:2 (1:0, 3:2, 0:0)
Neftěchimik Nižněkamsk
Sobota 29.12.2012, 16:00 • TatNeft Arena • KHL

Ve třetí třetině se už skóre neměnilo, jelikož domácí už hráli velmi defenzivně a snažili se ubránit své dvoubrankové vedení. To se jim také povedlo a tak Kazaň poráží Nižněkamsk na svém ledě 4:2.

Tímto se s Vámi loučím a děkuji za pozornost. (18:17:23)

Střely na branku ve třetí třetině:

Kazaň - 8 (28)

Nižněkamsk - 9 (24)

60:00

59:50
    Domácí vyhazují puk do středního pásma. Zápas je tedy rozhodnut.

59:29
    Domácí drží puk za vlastní brankou u mantinelu.

58:30
    Hosté vyvinuli velký tlak na branku Kazaně, ale Barulin zdatně odolává.

57:48
    Branka hostí zůstává prázdná! Hosté to zkoušejí s šesti hráči v poli.

57:48
    Oddechový čas pro hosty.

57:48
    Cibák prověřil pozornost Barulina tvrdou střelou z mezikruží a domácí brankář si s jeho pokusem bez problémů poradil.

56:39
    Před domácí brankou se do sebe pustili Panin s Koukalem. Domácí hráč obdržel trest 2+10. Koukal obdržel pouze 10 minutový trest.

56:31
    Hosté se snaží o snížení, ale výrazně proti je Barulin, který si počíná sebejistě.

55:42

54:40
    Domácí hrají přesilovku spíše na jistotu a nic složitého nevymýšlí.

53:42
    Selujanov oslabuje svůj tým, když odchází na 2 minuty na trestnou lavici, když se provinil krosčekem.

53:00
    Milovzorov nyní poctivě zaměstnal Barulina, když za jedno střídání na něj vyslal pět střel, které ke smůle útočníka dokázal domácí brankář všechny pochytat.

51:49
    Zaripov přihrál před branku Abdullinovi, který trefuje pravou tyč!

50:33
    Morozov se dostal přes obránce přímo před branku, odkud z dobré pozice minul.

49:15
    Komaristyj si dojel nahozený puk a rychle se dostal před branku, odkud nedokázal překonat Barulina.

48:00
    Domácí velmi pozorně brání a nenechávají hostům v jejich útočném pásmu žádný prostor.

Jan Šlapáček

Branky a nahrávky: 12. Kornějev (Zaripov), 24. Těreščenko (Nikulin, Zaripov), 31. Těreščenko (Nikulin, Morozov), 35. Lukojanov (Nikulin, Bodrov) - 37. Pěstuško (Cibák), 40. Cibák (Milovzorov)

Ak Bars Kazaň: Barulin - Nikulin, Kornějev, Kuljaš, Medvěděv, Tokranov, Panin, Sokolov , Bodrov - Zaripov, Abdullin, Morozov - Pesonen, Immonen, Obuchov - Darzinš, Těreščenko, Petrov - Lukojanov, Golubov, Skačkov
    Neftěchimik Nižněkamsk: Dalton (31. Sokolov) - Běrezin, Blochin, Selujanov, Mamašov, Plechanov, Groť, Rozin, Bělov - Cibák, Pěstuško, Milovzorov - Netík, Koukal, Komaristyj - Subbotin, Polygalov, Krutov - Chochrjakov, J. Alševskij, S. Alševskij

Rozhodčí: Karabanov, Rochačjov - Metalnikov, Sirotkin