Kazaň – Nižněkamsk 4:2 (kon.) | Čerepovec – Doněck 4:3 (kon.) | Viťaz – Riga 3:1 (kon.)
Minsk – Spartak Moskva 3:0 (kon.)
HC Viťaz Moskevská oblast
3:1 (2:1, 1:0, 0:0)
Dinamo Riga
Sobota 29.12.2012, 16:30KHL

Ve třetí třetině se diváci branky nedočkali a tak platí stav, který platil po druhé třetině. Čechov tak vybojoval na svém ledě zasloužené tři body a může se radovat z vítězství.

S informací, že Viťaz Čechov porazil na vlastním ledě Dinamo Riga 3:1 se s Vámi loučím a budu se těšit u dalších onlajn přenosů. (18:33:22)

60:00

59:38
    Tvrdá rána od modré čáry letěla mimo tři tyče domácí brány.

59:03
    Hosté zakládají akci od vlastní brány.

58:40
    Na řadu přichází oddechový čas a vypadá to, že to hosté zkusí v šesti.

58:40
    Přece jenom se Rize podařilo získat vhazování v útočném pásmu

58:13
    Čechov drží puk na svých hokejkách a hosté již jsou zřejmě smíření s porážkou.

58:00
    Ohlášeny poslední dvě minuty třetí třetiny!

56:36
    Riga se snaží s výsledkem něco udělat, ale času už mnoho není a navíc Čechov výtečně kryje modrou čáru.

55:13
    Střela z první Tellqvista nepřekvapila.

54:04
    Vypadalo to na držení domácího hráče a stejného názoru byli i diváci v hale, ale píšťalka rozhodčího zůstala němá.

53:37
    Riga se nemohla dostat do útočného pásma, ale nakonec se přece jenom podařilo a to když Lisutin vyjel z brány a přikryl kotouč.

52:03
    Na stadionu to jenom tak zahučelo po dělovce do tyče! Domácí mohli utkání definitivně rozhodnout a mám pocit, že Tellqvistovi bude v uších ještě dlouho zvonit.

51:03
    Přihrávkou o mantinel se dostali domácí z obranného pásma a poté podobným způsobem došlo k oklamání obránce, na výraznější zakončení však už domácímu hráči nezbyly síly.

50:00
    Polovina třetí třetiny je za námi a hosté momentálně kombinují v útočném pásmu.

49:14
    Lisutin měl překvapivě mnoho problémů s jednoduchým nahozením a musel rybičkou zalehnout kotouč před dotírajícími hráči Dinama.

47:46
    Domácí strávili poslední minutu v útočném pásmu, ale k ohrožení brány se nedostali.

46:18
    Čechov se začíná až příliš brzo stahovat před vlastní bránu a bránit výsledek. Nyní navíc přišlo zbytečné vyhození přes všechny čáry, které znamená zakázané uvolnění.

45:15
    Střela z velkého úhlu na Lisutina, kterému puk vypadl a domácí brankář neměl ani páru o tom, kde se kotouč nachází. Naštěstí pro něj se puk odrazil mimo bránu.

Jozef Valenčík

Branky a nahrávky: 4. Panarin, 17. Chafizullin (Baďjukov), 39. Timkin (Bělousov) - 9. Giroux (Rekis)

HC Viťaz Moskevská oblast: Lisutin (Saprykin) - Fahey, Chafizullin, Markov A., Sjelezňov, Kudinov, Golovkov, Markov D., Troščinskij - Hennessy, Koroljov, Koroljuk - Černov, Dvurečenskij, Panarin - Timkin, Bělousov, Baďjukov - Gillies, Lesnuchin, Tichomirov
    Dinamo Riga: Tellqvist (Gudlevskis) - Lavins, Rekis, Rědlihs, Sotnieks, Galvins, Carle, Porejs - Karsums, Bukarts, Johnson - Niživijs, Džeriňš, Meija - Giroux, Daugavins, Szczechura - Ivanans, Ankipans, Bičevskis

Rozhodčí: Naumov, Shchenyov - Mikhel, Shikhanov