Lotyšsko – Švédsko 1:5 (kon.) | Německo – Rusko 0:7 (kon.)
1:5 (0:1, 1:1, 0:3)
Švédsko
Sobota 29.12.2012, 13:10 • Sport Palace • Mistrovství světa do 20 let

To je z dnešního on-line přenosu vše, u toho dalšího se s vámi těším nashledanou. (15:28:05)

Branky Švédska ve třetí třetině dali dva hráči, a to v 50. a v 52. minutě levé křídlo třetí formace Arvidsson a v 60. minutě pečetil vítězství pátou brankou Wennberg.

Dnešní utkání je u konce, favorit utkání nakonec potvrdil svou roli, zejména ve třetí třetině, kdy se sice až tolik do zakončení nedostával, jako v předchozích dvou třetinách, o to více byl ale úspěšnější, když třemi brankami rozhodl o svém celkovém vítězství 5:1.

60:00

59:45
    Utkání se již dohrává, o vítězi je rozhodnuto.

59:14
    Švédsko právě vstřelilo branku!

ALEXANDER WENNBERG si naburslil s pukem do třetiny Lotyšů, z pravé strany se dostal až mezi kruhy pro vhazování a přesnou střelou zápěstím překonává Punnenovse. Asistence: bez asistence.

59:00
    Začíná poslední minuta tohoto utkání.

58:30
    Ale Lundström nemusí zasahovat proti jediné střele soupeře, Švédsko výborně brání.

57:45
    Lotyšsko nastěhováno před Lundströmem.

56:31
    Vyloučený Kurmis naskakuje na led, Lotyšsko hraje v plném počtu.

55:50
    Nepřesná střela Djoose od modré, puk opouští třetinu Lotyšska.

55:10
    Další "kolotoč" ve třetině Lotyšska, ale puk se ocitá za modrou, rozhodčí stěhují hru do středního pásma.

54:31
    Edgars Kurmis jde na trestnou lavici za podražení, Švédsko si zahraje další přesilovou hru.

53:58
    Nepřesnost v rozehrávce Švédska, zakázané uvolnění, hra se stěhuje před Lundströma.

52:45
    Nyní se Lotyšsko dostává do třetiny soupeře, ale po nepřesné střele od modré se k puku dostávají opět hokejisté Švédska.

52:28
    Další velká šance Švédska, Rakell. střílí z pravé strany z blízkosti Lotyšské brány, ale Punnenovs akrobaticky zachraňuje.

51:52

Definitivní klid do vlastních řad dává čtvrtou brankou Švédska VIKTOR ARVIDSSON, který se prosazuje střelou od modré. Punnenovs měl zakrytý výhled. Asistence: Christian Djoos, Filip Forsberg.

51:40
    Švédsko od úvodních vteřin nastěhováno ve třetině soupeře.

51:01
    Kulda opět fauluje, tentokrát však dostává osobní desetiminutový trest.

Martin Dvořák

Branky a nahrávky: 24. Blugers (Siksna) - 20. Molin (Lindhölm, Collberg), 37. Collberg (Molin), 50. Arvidsson (Forsberg, Rakell), 52. Arvidsson (Djoos, Forsberg), 60. Wennberg

Lotyšsko: Punnenovs (Miscuks) - Rosinskis, Lipsbergs, Kulda, Blugers, Jevpalovs - Siksna, Zvirbulis, Lipsbergs, Kuzmenkovs, Jelisejevs - Nimanis, Augstkalns, Bukarts, Ozolinš, Kurmis - Skuratovs, Siksnis, Ševčenko, Andersons, Rancevs
    Švédsko: Lundström (Dansk) - Nilsson, Vikstrand, Forsberg, Karlsson, Sandberg - Djuse, Hagg, Collberg, Lindhölm, Molin - Djoos, Arnesson, Arvidsson, Rask, Rakell - Wennberg, Boyce Rotevall, de la Rose, Sörensen

Rozhodčí: Massy, Stricker - Dussureault, Raming