Švýcarsko – Česko 3:4 (po pr.) | USA – Slovensko 9:3 (kon.) | Švédsko – Finsko 7:4 (kon.)
Rusko – Kanada 1:4 (kon.)
Rusko
1:4 (1:2, 0:1, 0:1)
Kanada
Pondělí 31.12.2012, 15:00 • Ufa Arena • Mistrovství světa do 20 let

To je ode mě pro tuto chvíli vše, přeji vám krásný konec roku a do toho nového hlavně hodně štěstí, zdraví a lásky! (17:34:00)

STATISTIKY V DNEŠNÍM ZÁPASE:

Střely na branku: 22-48
    Trestné minuty: 29-4
    Přesilové hry: 0/2-2/3

Branky a nahrávky: 18. Kučerov - 15. Hamilton (Nugent-Hopkins), 16. Scheifele (Huberdeau, Nugent-Hopkins), 27. Drouin (Nugent-Hopkins), 60. Huberdeau. Rozhodčí: Dumas, Sjoqvist - George, Staňo.

Statistiky ve třetí třetině:

Střely na branku: 4-10
    Trestné minuty: 0-0
    Přesilové hry: 0/0-0/0

Poslední utkání základních skupin letošního juniorského světového šampionátu skončilo, Kanada zvítězila nad Ruskem 4:1 a zajistila si tak přímý postup do semifinále, Rusy čeká ve středu čtvrtfinálový souboj se Švýcarskem. Ve třetí třetině padla už pouze jedna branka, když 27 vteřin před závěrečnou sirénou upravil skóre na 4:1 střelou do prázdné branky Jonathan Huberdeau.

60:00

59:41
    Malcolm Subban si ale na Tkačjovovu střelu počkal a stav tak zůstává 4:1!

59:41
    Rusové se rychle vrhli dopředu, Tkačjov byl při svém úniku zastaven faulem a nařízeno je tak trestné střílení!

59:33
    Kanada právě vstřelila branku!
    Kanaďané si zajišťují postup do semifinále! JONATHAN HUBERDEAU se zmocnil puku ve své vlastní třetině a přes celé kluziště trefil prázdnou branku! Bez asistence.

59:23
    Jakupov mohl střílet z velmi dobré pozice, nebyl ale na střelu připraven.

59:00
    Makarov na střídačce, Rusové to zkusí v šesti, Kanaďané vyhazují na icing.

58:40
    Rusové nejsou schopni se s pukem dostat do útočné třetiny, Makarov neměl ani možnost odjet na střídačku, vhazovat se bude ve středním pásmu.