Česko – USA 0:7 (kon.) | Finsko – Německo 8:0 (kon.) | Rusko – Švýcarsko 4:3 (po s.n.)
po s.n.
Rusko
4:3 (1:1, 1:1, 1:1 - 0:0)
Švýcarsko
Středa 02.01.2013, 14:10 • Ufa Aréna, Ufa, Rusko • Mistrovství světa do 20 let

To je z dnešního on-line přenosu vše, u toho dalšího se s vámi těším nashledanou. (16:54:42)

Do semifinále tak postupuje Rusko, které však v dnešním utkání příliš o svých kvalitách nepřesvědčilo a bude zajímavé sledovat, jak se jim bude dařit v semifinálovém souboji proti silnému Švédsku.

A byl to právě Kučerov, který si nakonec připsal i vítěznou branku v samostatných nájezdech, které musely rozhodnout toto dramatické a poměrně vyrovnané utkání. Švýcaři ztratili dobře rozehrané utkání a hlavně postup do semifinále pár vteřin před koncem třetí třetiny a mohou jen sami litovat toho, že nepokryli volného Kučerova.

Dnešní utkání skončilo vítězstvím domácí reprezentace, která se ale na něj velmi natrápila, když musela odvracet hrozbu porážky v poslední minutě třetí třetiny, kdy vyorvnal Kučerov.

70:00
    Rusko právě vstřelilo branku!
    Bertaggia nedává, Rusko vybojovalo postup do další fáze turnaje! Vítěznou branku si připisuje NIKITA KUČEROV. Asistence: bez asistence.

Bertaggia musí dát!

Nikita Kučerov krásnou kličkou do pravé strany dává gól!

Bertaggia za Švýcarsko nedává!

Opět Grigorenko, který začíná novou sérii - a dává!

Také on nedává!

Nikita Kučerov za Rusko.

Andrighetto proti Vasilevskému zkouší kličku do levé strany, ale gólman úspěšnější.

Jakupov lehkou střelou také Nyffelera nepřekonává.

Bertschy za Švýcarsko také nedává, Vasilevskij ho skvěle vybruslil.

Také on nedává, Nyffeler jeho střelu chytá.

Richard nedal, nyní jede Grigorenko za Rusko.

První nájezd jede Švýcar Richard. Rusové se drží na lavičce za ramena, jako čeští hokejisté v Naganu 1998.

Martin Dvořák

Branky a nahrávky: 7. Chochlačov (Jakupov, Nestěrov), 30. Grigorenko (Kučerov), 59. Kučerov (Ďjakov, Grigorjenko), 70. Kučerov - 11. Bertschy, 33. Ness (Guerra, Simion), 49. Andrighetto (Guerra)

Rusko: Vasilevskij (Makarov) - Jarullin, Nestěrov, Jakupov, Chochlačov, Žarkov - Ďjakov, Dyblenko, Kučerov, Slepišjev, Grigorenko - Mironov, Koledov, Mozer, Tkačov, Kosov - Sergejev, Šalunov, Sigarjov, Kapustin
    Švýcarsko: Nyffeler (Boltshauser) - Hachler, Kukan, Richard, Kunzle, Andrighetto - Guerra, Antonietti, Bertaggia, Bertschy, Zangger - Muller, Marti, Martschini, Ness, Simion - Baltisberger, Leone, Neuenschwander, Sieber, Balmelli

Rozhodčí: Hodek (CZE), Nord (SWE) - Puolakka (FIN), Semjonov (EST)