Finsko – Maďarsko 3:1 (kon.) | Kanada – Švédsko 7:2 (kon.) | Německo – Rusko 3:4 (po pr.)
USA – Česko 10:0 (kon.)
USA
10:0 (4:0, 3:0, 3:0)
Česko
Pátek 04.01.2013, 17:30Mistrovství světa žen do 18 let

59:29
    A ještě Megan Wolfeová ztroskotala na české strážkyni svatyně.

57:12
    Výborně Dvořáková proti ráně Jincy Dunneové i dalším. České brankářky nám mohou dělat radost.

56:37
    Dominika Lásková se na levém křídle nenechala obrat o kotouč. Škoda, že její následná střela proletěla těsně vedle.

54:24
    USA právě vstřelilo branku!
    Tak bohužel, i tentokrát inkasujeme od Američanek deset gólů. Všechny české hokejistky se natahovaly po puku před brankovištěm, včetně gólmanky. Kotouč se ale zase vykutálel na hůl soupeřek, jmenovitě MALII RODGERSOVÉ, která ho poslala do prázdné brány - 10:0. Asistence: Baylee Wellhausenová, Fiona McKennaová.

51:30
    Devátý gól Spojených států, čtvrtý v početní výhodě. Tentokrát Bára Dvořáková nemohla stačit, měla totiž zakrytý výhled a KATHERINE SCHIPPEROVÁ našla svou střelou cestu až do branky - 9:0. Asistence: Amy Menkeová, Megan Wolfeová.

51:13
    Dvořáková si lapačkou smlsla na střele Amy Menkeové.

50:50
    Vzápětí je tu nedovolená hra tělem v podání drobné bojovnice Dominiky Vopravilové a vyhlídka dalších dvou těžkých minut.

49:44
    S koncem přesilovky zastavuje naše brankářka i dorážku Wellhausenové.

47:43
    Vendula Přibylová nechala soupeřce při kličce z rohu třetiny v cestě nohu, odchází k trestoměřičům za podražení.

44:31
    Třetí využitá přesilovka z amerických holí. Na levé straně natáhla ke střele JINCY DUNNEOVÁ a poblíž první tyčky našla volné místo - 8:0. Asistence: Jennifer Ryanová, Grace Zarzecká.

43:59
    Dvořáková se lapačkou vložila do nebezpečné střely Cameranesiové.

43:38
    V útočném pásmu přichází faul Michaely Pejzlové, který tak stěhuje hru před Báru Dvořákovou. Dvě minuty za vysokou hůl.

40:37
    Z první americké akce hned mohlo udeřit, ale Cameranesiová trefuje jen tyčku.

39:12
    A ještě sedmý puk v české síti, než přijde druhá pauza. Spoluhráčky vyčistily CAŘE PIAZZAOVÉ cestu, aby mohla vykoroužit po levé straně a pak přízemní střelou zakončit na vzdálenější tyčku - 7:0. Asistence: Alexandria Laingová, Kelly Panneková.

37:12
    Srdnatý boj v obranném pásmu nezastavil Spojené státy v cestě za dalším gólem. AMY MENKEOVÁ přitom dostala puk už v hodně náročné pozici. I z téměř nulového úhlu ale zakončila pod břevno - 6:0. Asistence: Katherine Schipperová.

35:22
    Další z akcí Cameranesiové hasí Bára Dvořáková! Nešla na led, zůstala stát na místě a zámořská kapitánka ji nedokázala prostřelit.

34:20
    Aspoň góla! Tereza Vanišová se svým osvědčeným způsobem drala dopředu, její práci pak chtěla dokončit Vendula Přibylová. V těsném prostoru ale nedokázala Shawovou prostřelit.

33:37
    Těsně před naší gólmankou přiletěl puk na hůl Piazzaové, kterou však poslední hokejistka v červeném na poslední moment odclonila.

32:04
    Ve stejném čase přichází avizované střídání v české svatyni. Kláru Peslarovou nahrazuje Barbora Dvořáková.

32:04
    Závar před americkou brankářkou nekončí úspěšně, ale chybělo málo!

31:04
    Tváří v tvář nedokázala Peslarovou prostřelit Megan Wolfeová!

30:06
    Poměr sil na ledě se ne necelou minutu vyrovná, může za to krosček v podání Malyii Rodgersové.

29:00
    V protiútoku bohužel přichází faul českých bojovnic. Magda Walicová - 2 minuty za hru tělem.

28:32
    Michaela Pejzlová mohla být první hráčkou, která dá Američankám na turnaji gól! Povedeným způsobem se dostala z rohu až před bránu, ale střelu mezi betony vytěsnila Shawová těsně vedle svatyně!

26:22
    Zase špatný gól. Naše hokejistky už měly kotouč na hokejce, ale chybělo jim pár centimetrů, aby ho dostaly za modrou čáru. Když se pak mezi obranou neprotlačila Menkeová, vypadl puk z chumlu těl na hůl KATHERINE SCHIPPEROVÉ, jež zamířila přesně t tyčce - 5:0. Asistence: Amy Menkeová, Megan Wolfeová.

25:04
    Česká brankářka vyrazila dvě střely od modré, ale jdeme na oslabení Dominika Forejtová - 2 minuty za podražení.

21:58
    Moc nechybělo, aby si Američanky srazily kotouč do vlastní sítě! Nakonec ho ale dokázala brankářka odvrátit.

19:50
    Deset sekund před první sirénou inkasujeme gól, kterého je opravdu škoda. Vyloučená hráčka už naskočila na led, i tak ale Američanky založily kombinaci, na jejímž konci byla KELLY PANNEKOVÁ. České reprezentantky sice před brankovištěm padaly doslova po hubě, ale stejně tuhle parádu nestačily zastavit. Panneková jen zametala do prázdné - 4:0. Asistence: Cara Piazzaová, Danielle Cameranesiová.

18:23
    A ještě další šance Cianfaranové. Svůj slalom chtěla zakončit ke druhé tyčce, kde byl ale rychleji pravý beton Peslarové.

17:41
    Zato Češky nebudou, na trestnou lavici odchází Aneta Lédlová s trestem za nedovolené bránění.

16:24
    Ve vlastním oslabení prchla dopředu Danielle Cameranesiová a jen skvělé vytrčení hole Kláry Peslarové nás uchránilo od další pohromy!

15:02
    Hned po buly ve středovém kruhu se hákováním provinila Schipperová, budeme mít možnost odpovědět nebo si alespoň oddechnout.

14:59
    A přesilovka je to pro Američanky úspěšná. České defenzivní řady nedokázaly poslat puk z nebezpečných pozic pryč, místo toho nechaly prostor BAYLEE WELLHAUSENOVÉ, která ho bekhendem poslala do odkryté svatyně - 3:0. Asistence: Grace Zarzecká, Taylar Cianfaranová.

14:38
    Druhý nedovolený zákrok Terezy Vanišové nás posílá do čtyř. Menší trest za podražení.

14:32
    Pak ale měly přečíslení pro změnu Češky! Vendula Přibylová nabídla puk napříč pásmem Kláře Chmelové, která však přestřelila!

13:00
    Ani ne o minutu později bohužel přichází druhý úder favoritek. Američanky se dostaly do přečíslení, v němž MEGAN WOLFEOVÁ nic nevymýšlela, jen napřáhla a trefila neuvěřitelně přesně ke druhé tyčce - 2:0. Asistence: Katherina Schipperová, Amy Menkeová.

12:06
    Na počátku třinácté minuty jsou naše zadní vrátka prolomena. Nepříjemnou ránu kapitánky Cameranesiové Peslarová pokryla, ale kotouč se pak motal brankovištěm a jako první ho našla GRACE ZARZECKÁ, jež ho okamžitě posunula za brankovou čáru - 1:0. Asistence: Danielle Cameranesiová, Fiona McKennaová.

11:57
    Ve středním pásmu zůstala na ledě ležet Denisa Nešutová, rozhodčí přerušují hru.

11:48
    Taylar Cianfaranová se prohnala kolem dvou českých hráček, aby jen vyprášila výstroj Kláry Peslarové!

09:13
    Také Američanky jsou do čtyř, Katherine Schipperová pyká za nedovolené bránění.

09:13
    Teď nám pomohlo štěstí, dorážku Cary Piazzaové zastavila tyčka!

08:59
    Klára Peslarová vyhlédla proti bombě od modré a i když ji napoprvé nezkrotila, po kotouči pak skočila jako lvice.

07:30
    Právě Tereza Vanišová bojovala o puk v útočném pásmu tak srdnatě, až je z toho menší trest za hru tělem. Budeme se znovu bránit.

03:33
    Chvíli se bude hrát ve čtyřech na obou stranách. Dominika Lásková si odsedí menší trest za hru tělem.

02:01
    Sidney Morinová - 2 minuty za podražení.

02:01
    Jdeme na přesilovku. Postarala se o to nádherná akce z pera Terezy Vanišové, kterou musela v sólu zastavit soupeřka na poslední chvíli!

Martin Voltr

Branky a nahrávky: 13. Zarzecká (Cameranesiová, McKennaová), 13. Wolfeová (Schipperová, Menkeová), 15. Wellhausenová (Zarzecká, Cianfaranová), 20. Panneková (Piazzaová, Cameranesiová), 27. Schipperová (Menkeová, Wolfeová), 38. Menkeová (Schipperová), 40. Piazzaová (Laingová, Panneková), 45. Dunneová (Ryanová, Zarzecká), 52. Schipperová (Menkeová, Wolfeová), 55. Rodgersová (Wellhausenová, McKennaová)

USA: Shawová (Petersová) – Dunneová, Ryanová, Hirschyová, Rolfesová, Morinová, Baldwinová, Willardová – Laingová, Kentová, Rodgersová - Cianfaranová, Zarzecká, Wellhausenová – Wolfeová, Menkeová, Schipperová – Piazzaová, Cameranesiová „C“, Panneková – McKennaová. Trenér: Jeff Kampersal.
    Česko: Peslarová (Dvořáková) – Kolowratová „C“, Bukolská, Vaňoučková, Lásková, Brotánková, Pelikánová, Mokrošová – Vanišová, Chmelová, Přibylová – Lédlová, Pejzlová, Vopravilová – Sadílková, Nešutová, Walicová – Forejtová, Kosellková. Trenér: Jan Fidrmuc.

Rozhodčí: Eskolaová (Finsko) – Hüffnerová (Německo), Strattonová (Kanada).