Třinec – Slavia 5:2 (kon.) | Chomutov – Vítkovice 2:5 (kon.) | Kladno – Litvínov 3:2 (kon.)
Motor ČB – K. Vary 3:5 (kon.) | Zlín – Plzeň 4:1 (kon.) | Liberec – Kometa Brno 3:4 (po pr.)
Bílí Tygři Liberec
3:4 (2:2, 0:1, 1:0)
HC Kometa Brno
Úterý 08.01.2013, 18:30Tipsport extraliga

Je tedy konec. Kometa v prodloužení rozhodla o svém vítězství a bonusový bod si veze na Moravu. (20:59:53)

62:22
    Kometa právě vstřelila branku!
    Tak hodně zajímavá rozhodující branka. Nahození JURAJE VALACHA plachtilo na Pince a ten po něm hrábl lapačkou. Kotouč mu ale vypadl a zapadl do branky. Bez asistence.

61:21
    Tygři jsou v prodloužení aktivnější a tlačí Kometu. Své jistě dělá i to, že nastupují se třemi útočníky a jediným bekem.

60:53
    Bulíře našel Filippi napříč pásmem zcela neobsazeného. Jeho střela z první ale zasáhla Trvaje do ramene.

60:10
    Hned zkraje prodloužení mohl být konec. Tomáš Svoboda ale z mezikruží přestřelil.

60:01

Šedesát minut je minulostí. Oba týmy v nich vstřelily tři branky a po krátké přestávce následuje prodloužení.

60:00

59:35
    Kometa se po vyhození kotouče mohla dostat do šance. To by ale za Liberec nesměl chytat Marek Pinc, jenž má pro strach opravdu uděláno. Pro kotouč vyjel téměř k modré čáře a ještě chtěl rozehrát. Nakonec si to ale rozmyslel a bude se vhazovat.

59:10
    Kometa vyhazuje na zakázané uvolnění. Hra se tak znovu stěhuje před její branku.

58:52
    Ještě než se bude vhazovat, přichází oddechový čas domácího celku.

58:52
    Přesto jsem gól vidět mohli. Petr Kica sahal po hattricku, ovšem Trvaj se znovu vytasil s rychlou lapačkou.

58:32
    Vypadá to, že do větších ofenzivních kreací už se týmy pouštět nebudou.

57:48
    Blíží se poslední dvě minuty třetí třetiny a s kotoučem v držení je zahájí Liberec.

57:01
    Hodně zajímavý pokus vzešel z hokejky Tomáš Divíška. Ten se zmocnil kotouče po špatné rozehrávce a jeho střela protáhla Pince. Zároveň ale netrefila branku.

56:20
    Tygři si poslední desítky vteřin drží převahu a motají kotouč v útočném pásmu. Zároveň je ale znát, že ani jeden z týmů nechce chybovat.

55:51
    Liberec zvýšil aktivitu při napadání a okamžitě se dostavuje výsledek. Kometa vyhazuje na zakázané uvolnění.

55:15
    Nejspíše ano. Mezitím se totiž urodilo několik nadějných pokusů, z nichž ten nejzásadnější připravil Filippi. Rozhodl se ale pro střelu, se kterou neměl moc šancí na úspěch.

Martin Zíta

Branky a nahrávky: 10. Víšek (Duda, Štich), 20. Kica (Čutta, Bortňák), 51. Kica (Bortňák) - 1. Zohorna (Hruška), 4. Svoboda (Divíšek, Hruška), 24. Kováčik (Hruška, Čermák), 63. Valach

Bílí Tygři Liberec: Pinc (Vošvrda) - Čakajík, Jánošík, Vitásek, Výtisk, Ulrych, Čutta, Štich - Bárta, Dušek, Víšek, Galamboš, Filippi, J. Vlach, T. Urban, Kica, Duda, Vantuch, Bulíř, Krejčík, Bortňák.
    HC Kometa Brno: Trvaj (Falter) - Žižka, Kováčik, Dujsík, Valach, Bičánek, Švrček, Malec - Erat, Čermák, H. Zohorna, T. Svoboda, Burian, Dlouhý, Koreis, Petrovický, Hruška, J. Svoboda, Wasserbauer, Divíšek, Dočekal.

Rozhodčí: Šindler, Hodek - Kajínek, Podrazil.