EC Red Bull Salzburg
3:4 (1:1, 0:2, 2:1)
HC LERAM Orli Znojmo
Pátek 18.01.2013, 19:15 • Eisarena Salzburg • bet-at-home ICE Hockey League

Poslední utkání základní části sehrají Orli v neděli od 17:45 na domácím ledě proti HC TWK Innsbruck. Díky za pozornost a příjemný zbytek večera. (21:34:02)

Orli Znojmo i počtvrté v letošní sezóně poráží Red Bull Salzburg, tentokrát poměrem 4:3. Výsledky ostatních utkání ale znamenají, že se český zástupce v mezinárodní soutěži definitivně nedostane do první šestky a o účast v play-off ještě bude muset bojovat.

60:00

59:30
    Salzburg právě vstřelil branku!
    Třicet vteřin před koncem snižují domácí na rozdíl jediné branky, když se v tlaku trefuje DOMINIQUE HEINRICH. Asistence: Mark Cullen a Ryan Glenn.

59:02
    O tuto výhodu ale záhy přichází, Justin Di Benedetto (SAL) vyloučen za sekání. Gračnar se vrací do branky.

58:30
    Richard Jarůšek (ZNO) inkasuje dvě minuty za hákování, Red Bull může hrát v šesti proti čtyřem.

57:58
    Gračnar míří ven z branky, Salzburg zkouší power play.

55:52
    Až nyní si domácí vytváří tlak a mají střeleckou převahu, Kacetl ale zatím všechny puky mířící na branku likviduje.

52:22
    Red Bull se podruhé prosazuje v přesilové hře, tentokrát zásluhou MARKA CULLENA, který posílá Latusovu přihrávku nad vyrážečku brankáře. Asistence: Manuel Latusa a Robert Schremp.

51:22
    Jiří Beroun (ZNO) dostává 2 minuty za krosček.

48:42
    Orli právě vstřelili branku!
    Vypadá to vypadá, že Znojmo získá skalp bohatého Salzburgu i počtvrté v této sezóně. Orli ujeli do přečíslení dvou na jednoho, DAVID BARTOŠ převzal přihrávku a zamířil přesně. Asistence: Lubomír Štach a Petr Beránek.

45:09
    Až nyní se ke střele blízká dostal Obrist, zamířil ale nepřesně.

42:48
    Domácím se nadále nedaří vytvořit souvislejší tlak, natož gólové šance.

40:01

Do třetí třetiny střídá Bernda Brücklera v brance Red Bullu Luka Gračnar.

Střely na branku po 2. třetině: 31:28 (11:12, 20:16).

Vzhledem k tomu, že Linz aktuálně vede v Lublani 4:0, pojistí si s téměř stoprocentní jistotou účast v první šestce, a Znojmo tak navzdory případnému vítězství bude muset u účast v play-off bojovat v nadstavbě.

Další třetina začne přibližně ve 20:51. Po druhé třetině vedou Orli ze Znojma o dvě branky po zásazích Bořuty a Beránka. Přesně takovým výsledkem vyhrál znojemský tým v Salzburgu v prvním kole celé ligy v září.

Lukáš Peroutka

Branky a nahrávky: 11. Raffl (Latusa, Glenn), 53. Cullen (Latusa, Schremp), 60. Heinrich (Cullen, Glenn) - 9. Lattner (Šeda), 27. Bořuta (Uram, Beroun), 34. Beránek (Pláněk, Strömberg), 49. Bartoš (Štach, Beránek)

EC Red Bull Salzburg: Brückler (41. Gračnar) – Heinrich, Davison, Glenn, Pallestrang, Welser, Lynch, Mühlstein – Regier, Cullen, Latusa – Puschnik, Duncan, Di Benedetto – Kristler, Schremp, Komarek – Raffl, Obrist, Brucker – Fellinger.
    HC LERAM Orli Znojmo: Kacetl (Landsman) – Wharton, Pláněk, Henry, Štach, Kulmala, Stehlík, Sova, Bořuta – Strömberg, Fiala, Jarůšek – Rožník, Bartoš, Beránek – Lattner, Šeda, Havlík – Beroun, Pucher, Uram.

Rozhodčí: Berneker, Graber – Nothegger, Widmann