Chabarovsk – Spartak Moskva 1:2 (kon.) | Novokuzněck – Riga 3:1 (kon.) | Novosibirsk – Doněck 2:5 (kon.)
Ufa – Chanty-Mansijsk 5:4 (kon.) | Nižněkamsk – Omsk 1:4 (kon.) | Kazaň – Barys 2:4 (kon.)
Jaroslavl – N.Novgorod 2:1 (kon.) | Viťaz – Jekatěrinburg 2:1 (kon.) | Petrohrad – Čeljabinsk 5:1 (kon.)
Dynamo Moskva – Magnitogorsk 2:1 (po s.n.) | HC Slovan – Minsk 1:2 (kon.) | Lev – Čerepovec 5:4 (kon.)
HC Slovan Bratislava
1:2 (0:2, 1:0, 0:0)
HC Dinamo Minsk
Pondělí 28.01.2013, 19:00 • Slovnaft Arena (10 000) • KHL

Tolik z dnešního zápasu KHL, který se musel líbit. Přeji pěkný den a u dalších zápasu a pevně věřím, že právě takových, se budu těšit na počtenou. (21:14:09)

Za Slovan byl vyhlášen nejlepším hráčem Tomáš Mojžíš.

Pochválit je třeba i soupeře, jenž předvedl taktický výkon a měl v bráně Haugena. Ten kryl 31 střel a stal se mužem utkání.

A je konec. Dinamo Minsk nakonec ubránil těsný výsledek a díky Haugenovi získal tři body. Slovan v závěru tlačil, ale zdálo se, že sil už mnoho nebylo. Ani v power play branka nepřišla a tým Rostislava Čady podruhé v řadě doma prohrává. Velká škoda, protože hrál velice dobře.

60:00

59:38
    Janus je venku z brány, ale Slovan se nemůže usadit v pásmu.

58:53
    Laine ovšem vyhazuje a drží dlouho puk na hokejce.

58:26
    Slovan v pásmu a Janus se každou chvíli odebere z brány.

58:00
    Dvě minuty do konce třetí třetiny a Slovan se nemůže dostat z vlastní obranné třetiny. Buly u Januse.

57:15
    Minsk hraje výborně takticky, jen nahazuje, aby to nebylo zakázané uvolnění.

56:39
    Na druhé straně mega tutovka Stapletona, který nepotrestal chybu slovenské obrany. Rozjel se na modré čáře a upaloval sám na Januse. Ten však vytáhl fantastický zákrok pravým betonem, vystihl tak blafák a záměr zakončovatele. Jaro Janus ještě drží poslední akci Bratislavy.

55:07
    Co k tomu dodat. Marek Svatoš měl tisíciprocentní šanci. Jenže sám před bránou trefil pouze Haugena, který se stihl přesunout. Vyrovnání bylo blízko, Minsk i tohle přežil. Na Slovanu je vidět, že jede z posledních zbytků sil.

54:28
    Bližňák to zkusil zpoza obrácne a kousek chyběl. Haugen se natahoval marně, touš však zmizel mimo jeho tři tyče.

54:02
    Bude se vylučovat, Kytnár sekání a Irgl hrubost. Celá situace vznikla po střeel Mojžíše a poté se strhla před bránou menší šarvátka. Nakonec se spravedlivě rozdělily tresty.

53:47
    Těch sil už mnoho nebude a Minsk viditelně zamčel brány ve své třetině.

52:59
    Vondrka v ofsajdu, Slovanu se těžko přechází do útočného pásma. Pevná běloruská obrana nic moc nedovolí soupeři.

52:37
    Teď i zaútočil Pivkem, ale Janus nadvakrát chytá. A ihned posílá puk na své spoluhráče.

52:26
    Dinamo bez rozpaků jen vyhazuje kotouče.

51:58
    Janus raději přerušil hru, když na něj nahodil Platt.

Roman Zajíček

Branky a nahrávky: 30. Mojžíš - 5. Niskala (Laine, Drozd), 9. Stapleton (Karalahti)

HC Slovan Bratislava: Janus (Konrád) - Sersen, Sigalet, Mojžíš, Tabaček, Mihálik, Švarný, Preisinger, Luža - Vondrka, Bližňák, Miklík - Bartovič, Kytnár, Svatoš - Hudáček, Ölvecký, Kukumberg - Mikúš, Bakoš, Daňo. Trenéři: Rostislav Čada, Svatopluk Číhal, Roman Stantien.
    HC Dinamo Minsk: Haugen (Šelepňov) - Denisov, Karalahti, Krajíček, Niskala, Goroško, Murphy, Nogačov - Platt, Stapleton, Irgl - Meleško, Kitarov, Kulakov - Mikchajlov, Stas, Drozd - Laine, Pivko, Lopasčuk. Trenér: Alexander Andrejevskij.

Rozhodčí: Hašilov, Kadirov - Metalnikov, Sirotkin