Nijmegen – Arnhem 2:1 (kon.) | Venlo – Ajax 0:3 (kon.) | Twente – Utrecht 2:4 (kon.)
Willem II – Feyenoord 1:3 (kon.)
FC Twente
2:4 (0:2)
FC Utrecht
Neděle 03.02.2013, 14:30 • De Grolsch Veste, Enschede • Nizozemská Eredivisie

Twente v tomto utkání naprosto propadlo a čtyřikrát inkasovalo. Vše načal dorážkou ve 32. minutě Toornstra, jehož ještě do poločasové pauzy doplnil proměněnou penaltou Mulenga. Zároveň byl navíc vyloučen Bengtsson a Twente tak celý druhý poločas odehrálo v deseti lidech. V 56. minutě sice snížil Tadić, Utrecht ale odpověděl za deset minut Bulthuisem. Twente ještě jednou navnadilo své fanoušky, když Tadić proměnil další penaltu, o výsledku ale definitivně hlavičkou rozhodl van der Hoorn. Z Enschede je to pro dnešek vše, já se na vás těším u přenosu z utkání Willem II - Feyenoord. (16:22:40)

90+3

90+3
    Tadićova poslední střela mimo a již se nic nestane.

90+3
    Vybojoval závěrečný rohový kop, po něm bude konec.

90+2
    Douglas se pokouší ještě o jednu akci.

90+1
    Douglas řešil zaváhání Braafheida a skoro Asareho fauloval na další pokutový kop. Stopeři domácího celku se dnes rozhodně dobře nevyspali.

90+1
    Přidávají se dvě minuty.

90
    Tak či onak, Utrecht se dočasně posune na čtvrté místo právě za Twente. To ztratí kontakt s vedoucí dvojici Eindhoven - Ajax a ještě se bude obávat ataku Feyenoordu, jehož zápas vám samozřejmě také přineseme v detailním přenosu.

90
    Poslední výhra Utrechtu v Enschede se datuje dokonce až k 21. listopadu 2004.

89
    Utrecht se tak dočká první výhry nad Twente od 5. října 2008.

88
    Tadić u koncové čáry očaroval dva protihráče, pak ale nedokázal nacentrovat před branku. Stadion De Grolsch Veste se nám pořádně vylidnil, nikdo už neočekává jakýkoliv zvrat v utkání.

87
    Další obrovská chyba obrany Twente! Douglas se nedomluvil s Mihajlovem, oba si dávali přednost a míč jim vypíchl Asare, ten si ale naneštěstí pro něj míč posunul příliš daleko a tak pátý zápis do střelecké listiny nepřipsal.

86
    De Kogel si neměl s kým přihrát v okolí domácí šestnáctky a tak alespoň chytře našetřil vteřiny.

85
    Střídání v týmu FC Utrecht: ze hřiště odchází Edouard Duplan, přichází Kai Heerings.

84
    Utrecht bude střídat.

83
    Douglas se sice neprotlačil k hlavičce, Schilderova rána z odraženého míče ale jistojistě směřovala do branky, na poslední chvíli ji ale zastavil jeden z bránících hráčů Utrechtu! Velké sebeobětování, stav ale zůstává nezměněný.

83
    Rohový kop Twente.

82
    Do šestnáctky Utrechtu teď míří jeden centr za druhým. Hosté to ještě budou mít v závěru utkání těžké.

Daniel Polách

Branky: 56. Tadić, 73. Tadić (pen.) - 32. Toornstra, 45+1. Mulenga (pen.), 66. Bulthuis, 74. van der Hoorn

Karty:   68. Brama (TWE) - 64. Duplan (UTR), 70. Toornstra (UTR), 72. Maarel (UTR)   44. Bengtsson (TWE)

FC Twente: Mihajlov - Breukers, Douglas, Bengtsson, Schilder - Brama, Tadić, Fer - Gutiérrez (46. Braafheid), Bulykin (46. Janssen), Castaignos
    FC Utrecht: Ruiter - van der Maarel, van der Hoorn, Wuytens, Bulthuis - Duplan (85. Heerings), Kali, Toornstra - Asare, van der Gun, Mulenga (58. de Kogel)