Tottenham – Newcastle 2:1 (kon.) | Chelsea – Wigan 4:1 (kon.) | Norwich – Fulham 0:0 (kon.)
Stoke – Reading 2:1 (kon.) | Sunderland – Arsenal 0:1 (kon.) | Swansea – Queens Park 4:1 (kon.)
Southampton – Manchester City 3:1 (kon.)
Southampton FC
3:1 (2:1)
Manchester City
Sobota 09.02.2013, 18:30 • St. Mary's Stadium, Southampton • Anglická Premier League

Pro dnešek je to vše. Od komentování zápasu Barclays Premier League mezi Southamptonem a Manchesterem City se s Vámi loučí komentátor Tomáš Reiner. (20:35:58)

Southampton seznačně poráží obhájce titulu Manchester City a připisuje si důležité tři body v boji o záchranu, zatímco šance Citizens na zisk mistrovské koruny rapidně klesají! Jízdu Saints začal již v 7. minutě Jason Puncheon, po němž zvýšil vedení domácího týmu po Hartově chybě Steven Davis. V závěru poločasu sice vrátil City do hry Edin Džeko, po přestávce ale přišel nepochopitelný vlastní gól Garetha Barryho, který svěřence Roberta Manciniho definitivně potopil. Konečný výsledek: Southampton 3 - Manchester City 1.

90+5
    Další zbytečná ztráta míče v podání hostujícího týmu, Clyne mohl v klidu vhazovat.

90+4
    Svěřenci Roberta Manciniho se do zakončení nedostali a Frazer Richardson mohl vhazovat.

90+3
    Ward-Prowse předvedl nepřesnou přihrávku, po které se Citizens ubránili a mohli přejít do útoku.

90+2
    Pro Southampton budou dnešní tři body velmi důležité, Saints totiž bojují o sestup a dnes podle mě počítali s maximálně jedním bodem.

90+1
    Nad rámec zápasu bylo nastaveno ještě 5 minut. Edin Džeko mezitím rozehrál rohový kop, který Boruc vyboxoval do bezpečí.

90
    S blížícím se koncem zápasu nutno konstatovat, že Southampton zvládl tento zápas na jedničku, zatímco hráči Manchesteru City naprosto selhali.

90
    Vypadá to, že ne. Barryho narážečka na Milnera skončila za postranní čarou.

89
    City u míče. Odhodlá se k závěrečnému náporu?

88
    STŘELY NA BRÁNU: Southampton 7 - Manchester City 4

87
    STŘELY CELKEM: Southampton 20 - Manchester City 11

86
    Pokud dnes Manchester City prohraje, Manchester United může zvýšit svůj náskok na čele Premier League již na 12 bodů.

85
    Jay Rodriguez se mohli řídit sám na bránu, jenže ho zastavil zdvižený praporek pomezního rozhodčího.

84
    Southampton držel dlouho míč a nakonec u něho zůstal poté, co vybojoval autové vhazování.

83
    FAULY: Southampton 9 - Manchester City 11

82
    Barry vyhrál hlavičkový souboj, míč ale skončil pouze na kopačce Ward-Prowse, který ho odvrátil do bezpečí.

81
    Domnívám se, že Manchester City nemá sílu, aby s nepříznivým vývojem ještě něco udělal.

Tomáš Reiner

Branky: 7. Puncheon, 22. Davis, 48. Barry (vla.) - 39. Džeko

Karty:   27. Lambert (SOT) - 50. Clichy (MAC), 70. Toure (MAC)

Southampton FC: Boruc - Clyne, Fox (71'), Schneiderlin, Yoshida - Hooiveld, Puncheon (62') - Cork, Rodriguez, S. Davis (80') - Lambert. Střídající hráči: K. Davis, Forren, Ward-Prowse (80'), Lee, Lallana (62'), Richardson (71'), Chaplow.
    Manchester City: Hart - Javi Garcia, Barry, Clichy, Zabaleta - Nasri (55'), Lescott (66') - Agüero, Džeko, Yaya Toure - Silva (73'). Střídající hráči: Pantilimon, Kolo Toure, Kolarov (66'), Maicon (73'), Rodwell, Sinclair, Milner (55').

Rozhodčí: Martin Atkinson; Asistenti: Burt, Kirkup; Čtvrtý rozhodčí: Lee Mason