Novosibirsk – Omsk 2:5 (kon.) | Ufa – Magnitogorsk 2:3 (kon.) | Barys – Čeljabinsk 2:3 (kon.)
Nižněkamsk – Kazaň 2:3 (po pr.)
Salavat Julajev Ufa
2:3 (0:0, 2:0, 0:3)
Metallurg Magnitogorsk
Úterý 26.02.2013, 14:00 • Ufa Arena • Play-off KHL

Metallurgu Magnitogorsk se ve třetí třetině povedl nevídaný obrat ve skóre. Nejprve O'Reilly dorazil střelu Mozjakina a bylo to už jen o gól. Tři minuty před koncem potom stejný hráč stál na konci lahůdkové kombinace celého prvního útoku a pět vteřin před koncem odmítl prodloužení norský útočník Zuccarelo po krásné individuální akci a zakončení zpoza branky. Metallurg tak díky třem gólům svého prvního útoku slaví vítězství 3:2, přestože po dvou třetinách svěřenci Paula Maurice prohrávali 0:2. Stav série je tím pádem vyrovnaný 2:2. Pátý zápas se bude hrát v Magnitogorsku. Dnešní strhující zápas budiž tou nejlepší pozvánkou na sledování dalších bojů v play-off KHL. Ode mě je to pro dnešek vše, přeji vám hezký zbytek dne. (16:24:11)

60:00

59:55
    Metallurg právě vstřelil branku!

Neuvěřitelné! Pět vteřin před koncem hosté rozhodují o svém vítězství! MATS ZUCCARELO se uvolnil v rohu hřiště, zajel za branku a zpoza svatyně Ufy zasunul puk do branky za překvapeného Tarkkiho! Neskutečný obrat Metallurgu je dokonán!

59:05
    Další příležitost pro Mozjakina! Ruský forvard si nyní vylámal zuby na Tarkkim.

58:45
    Následuje zklidnění. Antipin rozehrává.

57:53
    Mozjakin mohl strhnout vedení na stranu svého týmu! Puk jen prosvištěl brankovištěm!

56:40

Je vyrovnáno! Krásný a hlavně důležitý gól v podání první formace hostů. Zuccarelo získal kotouč u modré čáry, přihrál jej před bránu, kde Mozjakin napříč brankovištěm vyzval ke skórování CALA O'REILLYHO!

56:21
    Oddechový čas pro hosty.

56:03
    Domácí mohutně povzbuzování svými fanoušky důsledně brání. Když se hokejisté Metallurgu dostanou do útočného pásma, většinou končí v rozích.

55:09
    Koroljuk a po něm Mišerin zkoušeli vystřelit. Poté se do brejku řítil Pihlstrom. Oba brankáři jsou pozorní.

54:18
    Domácí už evidentně chtějí ubránit hubený náskok. Rezignovali na napadání a postavili obranný val na vlastní modré čáře.

53:40
    Sopel nevyhodil puk z pásma domácích, naštěstí pro něj z toho nebylo větší nebezpečí.

53:03
    Mišerinova střela od modré neprošla k brance.

52:48
    Hráči Ufy pod tlakem zahrávají jen na zakázané uvolnění.

52:17
    Další šance Metallurgu! Koroljuk byl mezi kruhy úplně sám!

52:00
    Další akci zakládají hosté od své branky.

51:20
    Mozjakin se krásně uvolnil přes dva hráče, vyjížděl do střeleckého úhlu, ale zakončení trochu prováhal a vyjetý Tarkki mu zmenšil střelecký úhel!

50:43
    Pankov je nadále s pukem v útočném pásmu Magnitogorsku.

50:35

Michal Šíma

Branky a nahrávky: 28. Sopel (Růžička, Blaťák), 37. Zubarev (Mirnov, Kajgorodov) - 43. O'Reilly (Mozjakin), 57. O'Reilly (Mozjakin, Zuccarelo), 60. Zuccarelo (Antipin)

Salavat Julajev Ufa: Tarkki (Vasilevskij) - Blaťák, Proškin, Zubarev, Koltsov, Sopel, Konev, Aťušov, Isangulov - Růžička, Khlystov, Zinovjev - Mirnov, Philstrom, Kajgorodov - Svitov, Slepyšev, Pankov - Musatov, Filatov, Gluchov.
    Metallurg Magnitogorsk: Gelašvili (Ahonen) - Bondarev, Mišerin, Antipin, Birjukov, Metljuk, Tverdovskij, Khabarov, Lisin - Zuccarelo, Kazionov, Koroljuk - Mozjakin Hodgman, Zdunov - Gulaš, Platonov, O'Reilly - Kosov, Jakubov, Potěchin.

Rozhodčí: Bulanov, Zacharov – Metalnikov, Siročkin