Novosibirsk – Omsk 2:5 (kon.) | Ufa – Magnitogorsk 2:3 (kon.) | Barys – Čeljabinsk 2:3 (kon.)
Nižněkamsk – Kazaň 2:3 (po pr.)
Neftěchimik Nižněkamsk
2:3 (0:0, 1:2, 1:0 - 0:1)
Ak Bars Kazaň
Úterý 26.02.2013, 16:00 • SCC Arena Petrochemist • Play-off KHL

Skončil zápas mezi Nižněkamskem a Kazaní, celý zápas byl nesmírně vyrovnaný a rozhodlo se až ve druhém prodloužení. V celkově 93. minutě zápasu rozhodl Laurin Darzins a ten také touto brankou ukončil Nižněkamsku letošní sezónu.

AK Bars Kazaň tedy poráží Neftěchimik Nižněkamsk 4:0 na zápasy a postupuje do dalšího kola Gagarinova poháru

S touto informací se s Vámi prozatím loučím a opět se budu těšit u dalších onlajn přenosů z KHL.

92:39
    Kazaň vstřelila branku!

Nekonečné prodloužení je u konce! Sokolov pouze vyrazil střelu Petrova a z úhlu tak mohl do odkryté brány zakončovat LAURIN DÄRZIJNŠ, který trefil přesně a rozhoduje tento zápas a tím i celou sérii. Asistence: Kiril Petrov

91:54
    Postavení mimo hry a v něm jeden z hostujících hráčů.

91:09
    V akci lapačka Barulina, který v poklidu kryje nahození.

90:15
    Těsně před Sokolovem chtěl tečovat puk jeden z hostujícíh hráčů, ale to se nepovedlo a tak Sokolov puk vyráží do rohu.

89:34
    Opět tempo hry trošičku upadlo, hraje se hlavně ve středním pásmu.

87:56
    Na jedné straně výborně vyrazil puk Sokolov, na té druhé zapracovala na poslední chvíli obrana Nižněkamsku.

86:47
    Pěstuško nebezpečně vypálil, ale střela letěla těsně nad Barulinovou bránu.

86:14
    Kazaň rozjíždí další útočnou akci z vlastní třetiny.

85:12
    Zakázané uvolnění Kazaně. Hra se vrací před Barulina.

83:47
    Hraje se v poklidu, ani jeden tým nechce udělat tu rozhodující chybu, která by znamenala porážku.

81:31
    Sokolov vyráží ramenem nebezpečnou střelu z mezikruží, hosté byli opět velmi blízko postupu do další části Gagarinova poháru!

81:14
    Obětavý obranný zákrok hostujícího hráče, po kterém se puk dostává do středního pásma.

80:01
    Začalo druhé prodloužení!

V prvním prodloužení se šance střídaly na obou stranách, ale branku jsme neviděli. Hráči odjeli do šaten a po přestávce bude tedy zápas pokračovat druhým prodloužením.

80:00
    Skončilo první prodloužení!

79:49
    Vypadá to, že v prvním prodloužení branku neuvidíme.

Jozef Valenčík

Branky a nahrávky: 32. Šulakov (Pěstuško, Milovzorov), 43. Koukal (Lewandowski, Osala) - 28. Morozov (Kapanen, Žerděv), 38. Pesonen (Chomickij), 93. Dārziņš (Petrov)

Neftěchimik Nižněkamsk: Sokolov (Dalton) - Běrezin, Šulakov, Selujanov, Mamašev, Lukjančikov, Bělov, Grot, Jefremov - Cibák, Pěstuško, Milovzorov - Netík, Osala, Koukal - Chochrjakov, Alševskij J. - Lewandowski, Subbotin, Ziazov
    Ak Bars Kazaň: Barulin (Garipov) - Nikulin, Kornějev, Kuljaš, Medvěděv, Zacharčuk, Chomitsky, Jarullin - Kapanen, Žerděv, Morozov - Pesonen, Immonen, Obuchov - Dārziņš, Těrešenko, Petrov - Bodrov, Golubev, Lukojanov

Rozhodčí: Karabanov, Soin - Tomilov, Parfyonov

Diváci: 5 500