PSG – Nancy 2:1 (kon.) | Ajaccio – Lorient 1:0 (kon.) | Troyes – Remeš 4:2 (kon.)
Évian TG – Sochaux 5:1 (kon.) | Brest – Toulouse 0:1 (kon.) | Valenciennes – Lille 1:3 (kon.)
Évian Thonon Gaillard
5:1 (1:0)
FC Sochaux
Sobota 09.03.2013, 20:00 • Parc des Sports, Annecy • Francouzská Ligue 1 Uber Eats

Tak to je z dnešního utkání francouzské Ligue 1 vše, pevně věřím, že jste se i díky gólové smršti Évianu nenudili a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou. (21:58:33)

Je to tady, rozhodčí ukončil zápas a ruce domácích fotbalistů letí vzhůru. Ačkoliv v průběhu zápasu nic nenasvědčovalo tomu, že by Évian mohl vyhrát takovým způsobem. Sochaux totiž v 53. minutě srovnalo díky Bakambuovi na 1:1 a vytvořilo si i další šance. Jenže v 64. minutě kopali domácí penaltu, Khalifa ji v pohodě proměnil a zahájil gólovou smršť svého celku. Vždyť za dalších 14 minut už to bylo 5:1! Postupně se trefili Bérigaud, podruhé Barbosa a svůj druhý gól dal i Khelifa. Hosté pak už rezignovali a jen čekali na konec utkání.

90+3
    Už se pouze čeká na závěrečný hvizd a může naplno propuknout domácí radost.

90+1
    Tak ještě jedna žlutá karta, dostal ji domácí Betão.

90
    Rozhodčí nastaví tři minuty.

89
    Utkání se nám už pouze dohrává, držitel tří bodů je už dávno znám.

88
    První ránu zastavila zeď, následný centr má ve své moci Laquait a za aplausu publika rozehrává.

87
    Možnost pro korekci skóre, Sochaux má přímý kop z 28 metrů.

85
    Wass zasprintoval po pravé straně, snažil se odcentrovat, jenže společnost mu dělal Sauget, který ho také o míč obral.

84
    Publikum se baví mexickou vlnou, která obíhá stadionem.

82
    Sochaux se sice pokusilo o ohrožení soupeřovy brány, prohřešek proti pravidlům však otáčí hru na opačnou stranu.

80
    Poslední střídání Évianu. Odešel Djakaridja Koné a na poslední minuty vběhl na trávník Eric Tié Bi.

79
    Třetí a tedy poslední střídání Sochaux. Své si už odkopal Sébastian Roudet a představí se nám Sloan Privat.

78
    Évian právě vstřelilo branku!
    Domácí jsou v neuvěřitelné pohodě, zatímco hosté to už zřejmě zabalili. SABER KHELIFA dostal další přesnou přihrávku za obranu a špičkou posunul podél gólmana míč popáté do sítě.

77
    Střídají i domácí a to hned dvakrát. Odešli dnešní střelci, Cédric Barbosa a Kévin Bérigaud na jejich posty zamířili Sidney Govou a Youssef Adnane.

75
    Hosté střídají, odešel Mathieu Peybernes a do hry se dostal Omar Daf.

74
    Tak tohle je už debakl. Domácí pojali přímý kop jako signál, CÉDRIC BARBOSA zůstal zcela volný a dokonale zužitkoval prudkou přízemní přihrávku k tomu, aby za překvapeného Pouplina poslal čtvrtý pozdrav.

Aleš Pur

Branky: 44. Barbosa, 64. Khelifa (pen.), 71. Bérigaud, 74. Barbosa, 78. Khelifa – 53. Bakambu

Karty:   18. Cambon (EVA), 90+1. Betão (EVA) – 39. Sio (SOC)

Évian Thonon Gaillard: Laquait – Wass, Betão, Cambon, Ehret – Khelifa, Koné (80. Tié Bi), Ninković Sorlin, Barbosa (77. Govou) – Bérigaud (77. Adnane). Trenér: Pascal Dupraz.
    FC Sochaux: Pouplin – Corchia, Peybernes (75. Daf), Kanté, Sauget – Boudebouz, Nogueira, Lopy, Roudet (79. Privat) – Bakambu (68. Butin), Sio. Trenér: Eric Hély

Rozhodčí: Benoît Bastien - Frédéric Haquette, Cyril Saint-Cricq Lompre