FK Senica
2:1 (0:0)
FC Nitra
sk Pátek 15.03.2013, 17:30 • Štadión FK Senica • Niké liga

Oba tímy pochopili, že bez aktivity sa ku gólu nedostanú a preto sa v druhom dejstve snažili v útočnej fáze oveľa viac. Hneď po zmene strán sa do šance z uhla dostal Kalabiška, ale Chudý mu opäť vykryl priestor na skórovanie zakončiť nedovolil. Nebezpečne tesne vedľa brány pálil neskôr opäť český útočník v drese Senice. Skóre sa však nemenilo ani po tejto akcii. Nebezpečnú strelu vyslal v 54. minúte Jirásek, svoju strelu napokon namieril na hornú sieť. Hneď na to hlavičkoval len tesne nad na druhej strane Tawamba Kana. Šancu na otvorenie skóre mal v 68. minúte Boszorád, ale mieril takisto aj s pomocou teču vedľa brány. Skóroval napokon až striedajúci Blackburn. Po priamom kope a predĺženej lopte mieril hlavičkou presne do siete - 1:0. Hneď na to však Nitra získala pokutový kop po faule Brabca a Gajdoš chladnokrvne vyrovnal. Lenže dlho sa neradovali ani hráči spod Zobora. Dobrú šancu, kde mal prsty aj Piroška desať minút pred koncom do odkrytej brány zakončil opäť Blackburn - 2:1. V závere mali šance na zmenu skóre ešte oba tímy neraz, ale stav sa už nemenil. Senica si tak splnila povinnosť a získala tri body. Hostia sa držali statočne, ale opäť prehrali. Tešiť ich môže aspoň fakt, že na jar sa dočkali prvého gólu. Odo mňa je to z tohto zápasu všetko, ale od 21:45 sa stretneme pri zápase La Coruňa - Celta Vigo, tak si to nenechajte ujsť! Dovtedy dopísania!

90+3
    Zdá sa, že sa už s v tomto dueli nič podstatné nestane. Do poľa odkopne Švenger a bude koniec.

90+2
    Nákop dopredu Nitrania nezvládli, Struhár si pomohol faulom.

90+2
    Na ihrisko ešte príde Vrťo, dole ide Štepanoský.

90
    Rozhodca nadstavuje 2 minúty.

90
    Gajdošov center mieril hlavičkou Struhár takmer presne k žrdi! Švenger mal šťastie.

89
    Do poľa bude po zbabranej šanci hostí odkopávať Švenger a nikam sa neponáhľa.

88
    Dnešné stretnutie sleduje 698 divákov.

87
    Vukušič strieda opäť, Struhár nahradil Šmehyla.

87
    Domáci sa s rozohrávkou, samozrejme, nikam neponáhľajú.

86
    Domáci útočia čo to dá, Piroška vybojoval aspoň rohový kop.

86
    Následný brejk Štepanovskému a spol. nevyšiel, dopredu tak ide opäť Nitra.

85
    ...Gajdošov center nezasiahol Kana, no šancu mal Šmehyl so Šimončičom. Švenger musel vyrážať!

85
    Vlk ešte dohováral tým, čo sa strkali...

84
    Na rade je Nitra, uvidíme, čo vymyslia hostia. Zatiaľ si vybojovali priamy kop a bude to tzv. skrátený roh.

83
    Senica je pri chuti, Blackburn hľadal Štepanovského dobrou nahrávkou. Napokon ju jeho spoluhráč nespracoval a Chudého neohrozil.

82
    Štepanovský sa dostal za obranu po chybe Kolmokova, ale na Chudého nevyzrel! Jeho strela bola slabá a nemala potrebné parametre na to, aby sa skóre opäť menilo.

81
    Nitra sa tak z vyrovnania dlho netešila a domáci fanúšikovia sa tešia, že ich volania po góle ostali vyslyšané.

80
    Senica dala gól!
    Domáci sa opäť radujú, po biliardovej akcii sa presadzuje po druhýkrát BLACKBURN. Lopta prepadla na zadnú žrď, kde ju do ohňa vrátil Piroška. Tam našiel svojho panamského spoluhráča a keďže bol Chudý mimo brány, úprava stavu na 2:1 bola viac, ako povinnosťou.

Branky: 73. Blackburn, 80. Blackburn – 78. Gajdoš (pen.)

Karty:   71. Mráz (SEN), 74. Križko (SEN), 78. Brabec (SEN) – 38. Turčák (NIT)

FK Senica: Švenger - Mráz, Pavlík, Kóňa (K), Brabec, Wijlaars, Diviš (63. Blackburn), Jirásek (72. Piroška), Kalabiška, Štepanovský (90+2 Vrťo), Križko.
    FC Nitra: Chudý - Kolmokov, Jackuliak, Cleber, Gajdoš, Šimončič, Kana, Turčák (67. Boszorád), Šmehyl (86. Struhár), Mičic, Kaspřák (K).

Rozhodčí: Vlk - Mikulaj, Špivak